Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk HDD 20,5GB WD 205AA UDMA/66 2MB zła praca dysku !

09 Sty 2006 12:18 1298 13
  • Poziom 10  
    Mam problem. dysk(jako drugi) widziany przez biosa nie pojawia sie w windowsach. prace jego slychac jako tik tik. Pomocy!

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

• Poziom 24  
    No jesli jego prace slychac jako tik tik, to moze cos z nim byc nie tak tak :)
    Czy to nowy, wzglednie dopiero podlaczony dysk, czy juz wczesniej dzialal? Bo jak nie - sprawdz zworki obu dyskow na tasmie, czy maja odpowiednie ustawienia (master-slave). No i oczywiscie rutyna, czyli sprawdz czy wszystkie wtyki dobrze siedza (wyjmij i wloz, czasami cos nie kontaktuje). ewentualnie sprobuj podlaczyc ten dysk jako master na oddzielnej tasmie i sprawdz czy dziala.
    Ale jesli dysk wydaje dziwne dzwieki podczas pracy - to zle wrozy.
  • Poziom 12  
    W pelni popieram przdmowce... poza tym dysk jak jest zupelnie nowy to moze nie miec partycj... Nie wiem jak to jest na XP ale w win98 byl program dosowy fdisk do takich rzeczy.. pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Podejrzewam ze w XP tez jest fdisk, trzeba po prostu znalezc plik fdisk.exe i juz. Poza tym zapewne tak jak w 2000 jest w narzedziach (panel sterowania->narzedzia administracyjne->zarzadzanie komputerem->Magazyn) narzedzie o wdziecznej nazwie "zarzadzanie dyskami" i tam tez mozna sprawdzic, czy dysk jest widziany.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdzilem, u mnie pod 2000 fdiska nie znalazlem (moze inaczej sie nazywa). No ale moze w XP jest.
  • Poziom 20  
    adjar napisał:
    Podejrzewam ze w XP tez jest fdisk, trzeba po prostu znalezc plik fdisk.exe i juz. Poza tym zapewne tak jak w 2000 jest w narzedziach (panel sterowania->narzedzia administracyjne->zarzadzanie komputerem->Magazyn) narzedzie o wdziecznej nazwie "zarzadzanie dyskami" i tam tez mozna sprawdzic, czy dysk jest widziany.

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdzilem, u mnie pod 2000 fdiska nie znalazlem (moze inaczej sie nazywa). No ale moze w XP jest.

diskpart się nazywa w XP i jest już w systemie. W w2k jest w w reskicie.

Poza tym jest przystawka mmc do zarządzania dyskami.
  • Poziom 14  
    Jeśli prace dysku słychać jako jednostajne tik tik tik (takie klikanie) to nie wróże najlepiej... to pewnie odgłos głowicy która nie może "zaparkować"... Jeśli dysk był sformatowany, widzi go bios, lecz system nie to niestety ale to klikanie świadzczyć może o uszkodzeniu (fizycznym prawdopodobnie) owego dysku...
    (mój stary Quantum skończył tak żywot kilka lat temu...)
  • Poziom 10  
    kochani, poradzcie jakim programem i w jakim srodowisku mozna sprobowac go odratowac.:cry::cry:
  • Poziom 24  
    Na hardware to nie ma softa niestety. Jesli jest sprzetowo uszkodzony, to raczej go programowo nie naprawisz.
    Na wypadek, gdyby to cos bylo z Twoim kompem, wyprobuj dysk u jakiegos kumpla (albo lepiej kumpeli :) ) na innym sprzecie. Tak dla spokoju sumienia, bo pewnie nic to nie da.
  • Poziom 10  
    skoro dysk jest widziany w biosie to moze sprobowac go szarpnac jakims programem. tylko jakim i jak? jesli macie cos ciekawego, moj adres: t.majerczak(malpa)o2.pl

Moderowany przez jankolo:

Dyskusję prowadzimy na forum, a nie prywatnie. Czy kolega ma coś przeciwko temu?

• Poziom 24  
    To ze BIOS daje rade odczytac sobie info o dysku z jakiejs kostki w nim siedzacej (dane o typie, pojemnosci itd.) nie znaczy ze sam dysk jest OK.
  • Poziom 14  
    Niech kolega pobierze program http://websupport.wdc.com/rd.asp?p=sw2&t=121&...support.wdc.com/download/dlg/DlgDiagv504f.exe wybierze "Qice Test" czyli szybki test. Jednak wcześniej należy przygotować szystą dyskietkę, na której program DlgDiagv504f.exe zainstaluje się a gdy skończy trzeba komputer wystartować z dyskietki i wynikami podzielić się na forum. Dyskietka działa nie zależnie od zainstalowanego systemu.
    Przy okazji proszę nie bawić się opcją "Zero Writes Dysk" (coś podobnego w tym stylu) bo wszystkie dane się skasuje.
  • Poziom 10  
    odp. do jankolo: nie prywatna dyskusje mialem na mysli. sadzilem, ze dostarczony mi zostanie program, ktorym poradze sobie z problemem. przepraszam, z forum sam korzystam i postrzegam jego zalety.
  • Poziom 10  
    Zgodnie z radą p. Bezimiennego zrobilem ale nie podzialalo. Chyba juz po moim dysku.
  • Poziom 14  
    Właściwie, co nie działa? Czy umiesz boot-ować z dyskietki? Przygotuj długopis i kartke papieru. Jeśli dysk jest uszkodzony, to w programie DlgDiagv504f.exe po wybraniu szybkiego testu wyświetli się tabela SMART. Wiersze zakonczone gwiazdkami należy przepisać i podać na forum.