logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść

braindead 09 Sty 2006 12:53 1383 3
REKLAMA
  • #1 2162350
    braindead
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Miałam wykorzystując przerzutniki asynchroniczne RS zaprojektować układ działający zgodnie z podanym grafem:
    Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść
    Rozpisałam funkcje dla poszczególnych wejść R I S:
    S1=x2'Q2
    R1=x2Q2'
    S2=x2'Q1'
    R2=x1Q1
    Y1=Q1
    Y2=Q2
    i skleciłam z tego coś takiego:
    Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść
    no i nijak z tego nie wychodzi mi zadany graf przejść i wyjść:
    Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść

    Nie wiem, gdzie popełniłam błąd. Proszę o wszystkie sugestie :)
  • REKLAMA
  • #2 2162521
    Zlad Kopcirurka!
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    myśle ze przy u7 lipa jest
  • REKLAMA
  • #3 2167586
    braindead
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Szczerze mówiąc już tyle razy analizowałam ten układ, że chyba już uodporniłam się na dostrzeganie w nim błędów. Nadal nic nie widzę.
    Stwierdziłam, że może złe przejścia spowodowane są tylko moim brakiem umiejętności, ale jakimiś niedostatkami w implementacji multisima.
    Spróbowałam sama zbudować przerzutniki RS i teraz układ działa trochę lepiej ( w przeważającej ilości przypadków działa pięknie zgodnie z grafem)
    Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść
    Niestety nadal pojawiają się błędne przejścia:

    Błąd w układzie z przerzutnikami RS - niezgodność z grafem przejść

    Już zupełnie głupieję z tym układem (chociaż to i tak mały pikuś w porównaniu z tym co się dzieje z moim licznikiem synchronicznym na JK...)
  • #4 2179331
    Zlad Kopcirurka!
    Poziom 13  
    Posty: 113
    Pomógł: 3
    Ocena: 1
    może zepsułaś?
REKLAMA