logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór 17 monitora LCD do 1200 zł - jakie modele polecacie?

binnaural 09 Sty 2006 14:56 1104 3
REKLAMA
  • #1 2162732
    binnaural
    Poziom 11  
    Posty: 6
    Ocena: 1
    Witam,
    mam problem i moze mi ktos doradzi bo teraz na rynku jest pełno różnych modeli lcd i jaki z nich wybrac? Chodzi mi o konkretne modele, mam do wydania tak okolo 1200zł i chodzi mi o monitorki 17".
  • REKLAMA
  • #2 2162834
    netserfer
    Poziom 18  
    Posty: 267
    Pomógł: 14
    Ocena: 5
    za 1200 tak wielkiego wyboru niema.
    Najlepiej bedzie zdecydowac sie na kilka modeli, porównać parametry(czas reakcji, rozmiary itp), przeczytać troche necie(testów pełno). Idealnie było samemu przetestować te pare modeli w skelpie. Spokojnie zobaczyć sobie jakość obrazu, jak wyglądają poszczególne barwy (czerń szczególnie), kąt widzenia, ogólna solidność, maksymalna jasność, całą resztę i wybrać najlepiej odpowiadający oczekiwaniom.

    jakbyś podał jakieś konretne modele lub coś na zasadzie kupić ten czy tamten byłoby łatwiej coś konkretniejszego doradzić
  • REKLAMA
  • #3 2162881
    T-82
    Poziom 17  
    Posty: 147
    Pomógł: 22
    Ocena: 2
    Z doświadczenia, 17" Samsung Sync Master 740N (z, albo bez pivota, obie wersje poniżej 1200zł).
    Bardzo dobry monitor, ciekawy wygląd (wązka ramka wokół matrycy, sprawia wrażenie jakby się miało przed sobą 15tke) i relatywnie niska cena! Zasilacz na kablu, więc na biurku masz tylko panel.

    rozdzielczość 1280 x 1024
    kontrast 600:1
    jasność 300 cd/m²
    maks. częst. odchylania poziomego 81 kHz
    maks. częst. odchylania pionowego 75 Hz
    wielkość plamki 0,264 mm
    czas reakcji plamki 8 ms
    kąt widzenia pion 160 °
    kąt widzenia poziom 160 °
    ilość wyświetlanych kolorów 16,2 mln

    zobacz np. komputronik.pl
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22191#
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23560
  • #4 2166779
    netserfer
    Poziom 18  
    Posty: 267
    Pomógł: 14
    Ocena: 5
    przeglądałem troche strony i rzucił mi się w oczy 17" Hyundai Q70U
    za 1219 niesadze aby te 2 dychy były az takim wydadkiem ale jeśliwiedziałem go w jakimś sklepie internetowym za nieco ponad 1150:

    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23217

    CECHY PRODUKTU
    technologia wykonania TN
    przekątna 17 cali
    obszar aktywny 337 x 270 mm
    rozdzielczość nominalna 1280 x 1024 piksele
    kontrast 700:1
    jasność 300 cd/m²
    maks. częst. odchylania poziomego 80 kHz
    maks. częst. odchylania pionowego 75 Hz
    wielkość plamki 0,264 mm
    czas reakcji plamki 3 ms
    kąt widzenia pion 160 °
    kąt widzenia poziom 160 °
    ilość wyświetlanych kolorów 16,2 mln
    analogowe złącze D-Sub 15-pin tak
    cyfrowe złącze DVI tak
    głośniki tak
    obrotowy ekran [pivot] nie
    spełniane normy jakościowe TUV-GS
    TCO 2003
    ISO 13406-2

    szerokość 373,2 mm
    wysokość 404 mm
    głębokość 172 mm
    waga 5,8 kg
    kolor obudowy srebrno-czarny
    dodatkowe informacje regulacja wysokości monitora
    wbudowany zasilacz
    wyjście słuchawkowe
    zamek Kingston
    wbudowany Hub USB


    i cóż czas reakcji 3ms jak podają, hub usb a to się przydaje zwłaszcza jak chce się na chwilkę irde (czytnik kart, pendriva, mp3, itd) podłączyć
    i DVI dla tych co zaiwestowali w kartę grafiki

    zasilacz na biurku dla niektórych to wada

    niestety nie widziałem go więc niemogę powiedzieć czy obraz jest lepszy od tego na samsungu
REKLAMA