Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia i problem z światłem przeciwmgielnym ...

rak_mar 09 Jan 2006 19:25 15333 5
    rak_mar
    Level 11  
    Mam problem z tylnym światłem przeciwmgielnym.
    Po włączeniu światła na desce rozdzielczej zapala się kontrolka informująca o włączeniu tylnego światła przeciwmgielnego, niestety to tylko tyle, z tyłu samochodu nic się nie dzieje. Żarówki są napewno sprawne. Myślę, że tylne światło jest sterowane przez jakiś przekaźnik, niestety nie mogę go znaleźć i nie mam żadnego schematu instalacji elektrycznej.

Może ktoś spotkał się już z tym problemem, albo dysponuje schematem instalacji.

Narazie jakoś jeżdżę, do czasu pierwszej kontroli policyjnej :-)
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    W tylnej lewej lampie sprawdż czy we wtyczce nie jest wyłamany pin.
    stefano11
    Level 21  
    Sprawdz bezpieczniki tylna lampa przeciwmgłowa jest sterowana bezpośrednio przez włacznik.
    A więc nie szukaj przekaźnika .
  • Helpful post
    heniek_z
    Level 17  
    witam załącz p.mgielnie i sprawdz napięcie z tyłu na siwym z białym pasem po wyjęcu wtyki z lampy tak jak kolega wcześniej pisał brak przekaźnika
    rak_mar
    Level 11  
    Rzeczywiście. Sterowanie światłem odbywa się bez przekaźnika, a na szrym z białym paskiem pojawia się napięcie w momencie włączenia świateł. Tylko, że ten przewód nie jest podłączony bezpośrednio do lampy. Jest podłączony przez jakąś przejściówkę chyba od gniazda haka holowniczego. Przejściówka jest chyba oryginalnie instalowana.
    kukul
    Level 1  
    Tak, jeżeli masz gniazdo haka holowniczego i oryginalną wiązkę to jest w nim przełącznik, który odcina tylne światło przeciwmgielne przy podłączeniu przyczepy, żeby Ci nie waliło po oczach w lusterkach. Może ten przełącznik się zasyfił i dlatego nie działa światło z tyłu (albo masz coś włożone w gniazdo). Przełącznik jest mechaniczny wciska go plastikowa obudowa wtyku przyczepy. Ta przejściówka o któej piszesz to właśnie podłączenie oryginalnej wiązki możesz ją ominąć jak nie holujesz przyczepy i wtedy przeciwmgielne będzie działało OK