Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik Skoda Fabia napis ERROR

12 Sty 2006 22:50 6459 25
  • Poziom 14  
    Wiec autko to skoda fabia 1.9 sdi
    Wie moze ktos jak naprawic licznik po probie zmiany mil na km??
    Zostal tam wstawiony nowy przebieg (w km).
    Przebieg wyswietla juz w kilometrach ale jest napis ERROR i swieci sie kontrolka od immobilaisera!

Moze ktos wie o co chodzi??

Albo jakim softem wgrac stary eprom do licznika??
  • Poziom 17  
    to bedzie ciezko mysle ze lepiej oddaj komus kto potrafi to zrobic jak i rowniez wie cos na temat immo , to twoja sprawka?
  • Poziom 14  
    tak moja sprawka w zasadzie to czyms troszke innym sie zajmuje... informatyk:) heh

ale nie wiem czemu jest cos nie tak skoro program teoretycznie jest do fabii i tych samych pamieci e86. W zasadzie to on wgrywa nowy eprom (o ile sie nie myle) wszysko zakonczylo sie pomyslnie a licznik nie dziala:(
    Moze to wina interfejsu bo to nie jest typowy tacho, tylko vag o dwoch liniach (K i L). No ale z tego co wiem interfejsy tacho dzialaja tez jako vag (no ale czy odwrotnie tez??).
  • spec od auto-elektro
    pozostaje wylutować pamiec i wgrac nowy soft
  • Poziom 18  
    No wdepnełes w niezłe gow... powaznie to nie jest tak ze wgrasz nowego softa i po sprawie. musisz znac immob, wiedziec gdzie zapisać, nastepnie w liczniku bramka CAN. moga sie adresy nie zgadzać itp. Jeśli uzyłes tego softu to znaczyło ze bardzo nie jestes w temacje , to raczej oddaj autko w dobre ręce, nawet jak bym chciał pomoc to na odległosc raczej nie mozliwe.
  • Poziom 9  
    witam czy masz programator pamięci i vaga to ci pomogę tylko musisz powiedzieć mi jaki to jest licznik nr.6Y1 920 itd przygotuje ci soft z pinem i dasz sobie rade.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    wystarczy odczytac pin ze sterownika silnika i wgrac nowy poprawny wsad do licznika a nastepnie dokodowac linicznik do sterownika
  • Poziom 14  
    Wiec posiadam interfejs VAG i stara kopie epromu (program zanim wgral nowe dane sczytal stary eprom w zapisalem go na dysku). No ale programatora nie posiadam. A nie da sie tego rzowiazac jakos programowo??

Dodano po 6 [minuty]:

ale moge zalatwic programator taki jak jest uzywany do programowania biosu w kompie tylko nie wiem czy to jest taki sam....
  • Poziom 17  
    to wgraj stara zawartosci i powinno byc ok (chyba ze zle odczytal program eeprom) programator musi obsugiwac uklady z serii 93cXX
  • Poziom 14  
    A nie da sie wgrac starego epromu za pomoca vaga. Bo caly czas jest komunikacja ze sterownikiem licznika. czy sa do tego jakies programy zeby to wgrac bez wylutowania?

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

Wiem juz ze kopia epromu jest skopana!!!

Potrzebuje wsad do pamieci 6Y2 919 860A B41 (93c86)
    Fabia jest z roku 2000
  • Spec od samochodów
    Jak nie masz pojęcia o immo to musisz dać zarobić temu co to zrobi.
    Inny wsad to inny samochód.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    twoja kopia zawartości eepromu to jest sama sieczka niestety na tym wsadzie nie będzie działało
  • Poziom 14  
    juz zajal sie ktos ktos kto sie na tym zna tylko kosztowalo mnie to 250 zl w "promocji".

Wrzucil na programator wgral eprom od innego autka dopasowal kod sterownika silnika i zaprogramowal nowy immobilajser i dziala.
  • Poziom 12  
    No to ciesz się że na Mirka trafiłeś:)

Ja biorę za to w promocji 600zł. A normalnie to 800zł.
  • Poziom 14  
    To strasznie drogi jestes!! bazujesz na NIE WIEDZY klijentow!! przeciez to nawet nie jest 4 godziny pracy!!
  • Poziom 14  
    Wiedza kosztuje, zgadzam sie!!! Ale kasowac wiecej niz serwis SKODY chcial ode mnie to przesada!!! Co ma ktos wieksza wiedze niz serwis Skody??

Gratulacje!!
  • Poziom 23  
    Tylko że w serwisie nikt by się nie partolił ze zmiana wsadu do licznika tylko sprzedali by Ci nowy i dopasowali, do tego holowanie i pewnie więcej wyjdzie.
  • Poziom 24  
    Bawil sie ktos jeszcze z kolegow tym programem do licznikow do fabii ? Musze zrobic taki licznik a troche sie boje testowac , z drugiej strony niechce mi sie tez dobierac do pamieci . Bardzo prosze o info Kolegow co sadza o tym sofcie.
  • Poziom 22  
    Wiedza kosztuje koledzy mają rację ja tym programikiem też uwalilem zegar w fabi ,a na dodatek klient nie mial pin codu do tego autka , lepiej rozebrac niz ryzykować .
  • Poziom 24  
    To chyba faktycznie jednak sie pokusze o demontaz licznika , bo cos za duzo negatywnych opini slysze na temat tego programu . Pozdrawiam dzieki za info
  • Poziom 28  
    autosuper napisał:
    To chyba faktycznie jednak sie pokusze o demontaz licznika , bo cos za duzo negatywnych opini slysze na temat tego programu . Pozdrawiam dzieki za info

oj tak na 10 sztuk ubija 9.eksperymentowałem z pogramem made by goopel i fabia c86,na moje szczęście robiłem to po zgraniu bina programatorem.
    pozdro
  • Poziom 24  
    Spoko , dzieki za info , zrobie to programatorem ! Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam właśnie dzisiaj w ten sam sposób uwaliłem sobie licznik. pojawia sie napis error i samochód gaśnie po zapaleniu do tego świeci sie mnóstwo kolorowych kontrolek których normalnie nie widać. Jestem w krakowie unieruchomiony. MAM PYTANIE czy ktoś może mi pomóc niedrogo.? dodam ze używałem tego samego programu.

Dodano po 34 [sekundy]:

mój numer tel 503 773 225
  • Poziom 10  
    poszukuję wsadu do fabii 2002rok
    6Y1 920 880 H

nie działa wskaźnik paliwa, połączenia czujnika wszystko ok - zostaje tylko nowy wsad. bardzpo bym prosił o pomoc - marcinl00(malpa)wp.pl