Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przestrojenie radia.

socket 13 Jan 2006 19:57 1839 8
    socket
    Level 12  
    Chciałbym się dowiedzieć jak przestroic radio tylko na częstotliwość 150-180 MHz tak żeby nieodbierało stacji radiowych poniżej 150Mhz. Poniżej załączam schemat tego radia.
  • Helpful post
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam

Schemat jest troszku mało czytelny, jeżeli dobrze odczytałem to:

- usuń C13
    - wymień C14 82pF na 47pF
    - wymień C15 68pF na 33pF

Dalej postępuj zgodnie z procedurą przestrajania UKF, materiały są w bazie schematów.
    socket
    Level 12  
    A czy da się do tego radia skonstruować urządzenie które by redukowało sszumy pomiedzy nadawanymi komunikatami. Ponieważ natych falach nie zawsze trwaja rozmowy a w przerwie słychać szumy.
    _PREDATOR_

Nie wiem, na schemacie nie jest podany typ układu scalonego, nie mogę zapoznać się z jego aplikacją.
    Sądzę, że to jest mało prawdopodobne, układ jest zbyt prosty w wykonaniu, ale to przypuszczenia na tym etapie.
    socket
    Level 12  
    typ scalaka o który pytałeś to TDA2070 (lub TDA2071).
    _PREDATOR_

Niestety w swoich zbiorach jak i w znanych mi miejscach nie znalałem datasheet (opisu) tego układu scalonego :cry:.
    Ale tak jak pisałem, nie sądzę by to udało Ci się wyeliminować :|
    socket
    Level 12  
    A gdyby został zastosowany inny scalak byłoby to wykonalne.
    _PREDATOR_

Taka modernizacja w tym przypadku Ci nie przejdzie :P
    serwis
    Level 37  
    A nie lepiej wykonać taki odbiornik na blokach od radiotelefonów FM 3001 ? Masz tam gotowy blok pcz./mcz z podwójną przemianą 10,7/465,(pasmo 25kHz) dorabiasz tylko wejscie strojone( lub ewentualnie przeróbka orginalnego bloku w.cz) i masz gotowy odbiornik z blokadą szumów, o niezłej czułości( jak dobrze zestroisz to osiagniesz 0,4- 0,7 uV )