Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odkleić radiator od GF fx5700 Gigabyte

16 Sty 2006 15:04 1002 6
  • Poziom 15  
    Witam.

Posiadam kartę graf. Gf fx 5700 firmy Gigabyte.
    Chciałem wymienić w niej radiator, zakupiłem juz Sillencera jednak mam mały problem ze zdemontowaniem oryginalnego radiatora, który jest malutki i głośny. Jest on przyklejony do rdzenia procesora, czytałem o różnych metodach (zamrażanie, podgrzewanie) jednak procesor mojej karty nie jest osłonięty...wygląda jak zwykły rdzeń np w procesorach AMD.
    wiem że są one bardzo kruche.
    Czy ktoś już z takiej lub podobnej karty zdemontował radiator i z jakim skutkiem ?. Klej jest koloru żółtego.

Ta karta jest narazie najdroższym elementem mojego komputera :) wiec nie chciałbym jej uszkodzić.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    No to dobrze czytałeś... wsadź na jakiś czas na zamrażarki i powinien odrazu zejść? nie działa? nie mozliwe!
    no to suszarką (tylko za mocno nie zagrzej jej)
    Nie działa? Hm.. dziwne..

No to jakbyś chcuiał go wykręcić ale delikatnie...
  • Poziom 15  
    Dexterxx No tak...trochę to drastyczne, ale czy te próby odklejania były właśnie przeprowadzane na takim GPU bez żadnej obudowy ? czy na metalizowanych GPU.

Czy odklejał Pan właśnie w taki sposób ?
  • Spec od komputerów
    Weź rozgrzej dobrze kartę grając np.w jakąś gierkę czy 3DMarka w pętli,jak bedzie mocno rozgrzana to spróbuj wtedy.Delikatnie przekręcając radiator w lewo i prawo,tak jak byś chciał odkrecić.
  • Poziom 13  
    powiedziałem co ma robić :P
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Bodzio napisał:
    ....oryginalnego radiatora, który jest malutki i głośny

To kolega ma bardzo interesujący RADIATOR!!
    Proszę zwracać uwagę na to, co kolega pisze. Błędny opis skutkuje zazwyczaj błędną poradą.
  • Poziom 15  
    Witam.

Zrobiłem jak polecał tronic1 i udało się :) klej zrobił się lekko gumowaty i udało się "ukręcić" radiator.
    teraz jeszcze się męczę z założeniem nowego chłodzenia :)

jankolo hmm akurat jeżeli chodzi o "głośny radiator" to fakt, nie ma takich :D oczywiście chodziło o wiatraczek, ale to akurat była mało ważna informacja.

Myślę że temat można zamknąć

Dzięki i pozdrawiam