Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zdiąć radiator z Radka 8500 ?

10 Cze 2006 16:23 1439 20
  • Poziom 13  
    mam rdeona 8500 chodzi normalnie w 2d ale w 3d zawiesza się ale zdaje mi się że to wina radiatora bo jest krzywo przyklejony i nie dotyka dobrze .gdy komp jest bez obudowy działa normalnie ale gdy założy się obudowe to teperatura wzrasta i i karta wiesza się co zrobić?
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    - nie stosuj wielokrotnie (?,!)
    - stosuj duże litery zaczynając zdanie
    Popraw post i temat!
    Dziękujemy!
    (TONI_2003)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 41  
    zdjąć... wyczyscić stary klej .. dać paste termo.. i założyć nanowo.. jak będzie zamały to dac zalmana ZM-45j
  • Poziom 13  
    tylko jak go zdemontować :(. Sedzi strasznie mocno a tego kleju tam nawalone jest ]dużo
  • Poziom 41  
    sa zapinki?

jeśli tak to musisz je wpierw odczepiśc.. a radiator wogule sie rusza .. jak tak to nie ejst to klej tylko taśma 2stronna i wtedy trzeba to poprostu ukręcić..jak klej to wsdź to do zamrażalnikaw worku szczelnie zamkniętym na jakieś 4 godz
    i wtedy powinno ładnie odpaść..
    Proszę wy edytować ten post i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia".

TONI_2003
  • Poziom 13  
    siedzi i siedzi w zamrażarce ale niechce odpaść :(
  • Poziom 18  
    Eee, kartę graficzną do zamrażalki?? Trochę ryzykowne podejście :P Słuchaj, jak masz tą kartę na gwarancji, to lepiej oddaj ją do serwisu, to to poprawią, bo wydaje mi się, że jest to wada konstrukcyjna (no bo jeżeli radiator jest krzywo przyczepiony, i nie da się go wogóle ruszyć, to napewno nie jest to uszkodzenie mechaqniczne spowodowane przez użytkownika).
  • Poziom 13  
    to nie jest nowa karta graficzna kupiłem ją od znajomego a katra jest w reklamówce foliowej więć nic jej nie będzie
  • Poziom 18  
    Nie jestem do końca przekonany, że nic jej nie będzie, nigdy nie próbowałem czegoś takiego :) No ale jeśli nie jest to nowa karta, to niestety niewiem jak pomóc :(
  • Poziom 13  
    działać działa ale cholerstwo nie chce zejść :( lodówka nie pomogła
  • Poziom 43  
    Cze!!
    Próbowałeś odłączyć wentylator i troche karte "pomęczyć" np.: 3DMark-iem, póżniej szybko wyłączyć komputer, wyjąć karte i może jak będzie rozgrzana to szybciej zejdzie.
  • Poziom 10  
    Miejcie troche powagi. Na taki sam klej zakładane były radiatory na ram w GF 5XXX (model i marka bez znaczenia) mojego kolegi, jak również w jakichś 30% urządzeń jakie widziałem. Użyjcie po prostu zwykłej siły - weź kombinerki i popróbuj ukręcić radiatory, albo włóż długi śrubokręt w żeberka lub inne miejsce przyłożenia siły a potem kręć aż ukręcisz... Tutaj bez sensu jest imanie się jakichś bezcelowych patentów z zamrażaniem czy podgrzewaniem. W takich wypadkach nie należy się bać. Oczywiście, że nie biore żadnej odpowiedzialności za to jak postąpisz, bo trzeba użyć inteligencji i postepowac z umiarem :| , ale czasem trzeba być zdecydowanym...
  • Poziom 13  
    Już zdiełem podważyłem śrubwokręcikiem i zlazł teraz jak oczyścić radiator i chipset z pozostałości kleju i czym to przykleić ?
  • Poziom 10  
    Weź żyletkę, skalpel, ostry scyzoryk (np. Victorinox) lub jakieś cienkie i ostre ostrze - do biedy może być ostry i prosty nóż. To co pozostało zdrapujesz (tylko powoli i z umiarem!) trzymając ostrze równolegle przywierające do płaszczyzny układu scalonego i wykonujesz ruchy "zdrapujące". Tylko nie za mocno tak żeby nie uszkodzić plastiku - działaj powoli. Jeżeli bedzie już zadowalająco czyste możesz zdrapać tak samo z radiatora. Gdy obie powierzchnie sa już pozbawione kleju możesz kupić arkusz papieru ściernego o ziarnistości 2000 (bardzo drobne ziarenka - nie kupuj grubszego) i przeszlifować delikatnie powierzchnie chipów i radiatora. Chodzi o to abyś uzyskał bardzo gładką powierzchnie przypominającą lustro - ewentualnie aby było gładko. Im gładziej tym lepiej, bo w nierówności wejdzie mniej pasty termoprzewodzącej. Jak już zeszlifujesz (tylko znowu prosze abyś postępował delikatnie i z rozwagą - z radiatorem mniej, bo to bryła metalu, ale z czipami ostrożnie) to kup w sklepie paste termoprzewodzącą. Kup jeszcze małą tubkę silikonu montażowego - może być do okien. Przesmaruj wszystkie powierzchnie które stykają się z radiatorem cieńką warstwą pasty i dociśnij radiator - wykonuj nim okrężne ruchy dociskając (delikatnie!), a wypłynie nadmiar pasty. Weź teraz sylikon i przyklej radiator do płyty drukowanej karty graficznej. W zależności od wielkości przyklej w tylu miejscach aby był stabilny - używaj małych kropek silikonu tam gdzie to potrzebne.
    Jeżeli oczywiście radiator jest zapinany to nie używasz silikonu. Gdy wszystko będzie się trzymało na beton, to włóż kartę i ją odpal - temperatura powinna drastycznie spaść, bo teraz masz dobry kontakt radiatorów z chipami. Pamiętaj żeby dawać jak najmniej pasty termoprzewodzącej (ale w granicach rozsądku) i rozetrzeć ją odpowiednio, aby jej warstwa była na całej powierzchni styku, ale aby była cieniutka - jej grubość jest kluczowa.

PS. Do czyszczenia elementów z kleju możesz użyć alkoholu izopropylowego, ale i tak musisz wypolerować powierzchnie, więc to marnotrawstwo.
  • Poziom 13  
    A może być taśma dwustronna termoprzewodząca
  • Poziom 10  
    Jak masz to daj zamiast pasty termoprzewodzącej, ale ja wolałbym jednak paste, bo wiem z praktyki że napewno bedzie dobrze odprowadzać ciepło. Ale jak masz jakąś na oku do daj - jak nie bedziesz mocno kręcił potem to powinno wystarczyć.
  • Poziom 13  
    zdiełem przykleiłem ale nadal tosam karta świruje :(
  • Poziom 13  
    bo to wcale nie musi byc GPU radze zamontowac 2 wentyle w obudowie i bedzie looz .. mozliwe ze masz wysoka temoperature w obudowie
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    TONI_2003
  • Poziom 13  
    komp chodzi bez obuwdow ma temperature około 51 stopni a karta wywala się raz chodzi normalnie a raz po chwili siada
    Proszę wy edytować swe posty i dokonać stosownych zmian w pisowni.

TONI_2003
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Jesteś pewien, że piszesz po polsku
    Proszę zdania zaczynać z dużej litery , a i może by tak ogonki zastosować
    Dziękuję
    TONI_2003

TONI_2003 - przed znakiem przestankowym się nie stawia spacji. To "i" też wygląda trochę nieelegancko. Pownineś napisać tak: "(...)dużej litery, a może(...)". W ogóle to sam nie umiesz zbyt dobrze pisać, a się do innych przyczepiasz. Msthhk pisze zrozumiale pomimo braku ogonków, a Ty tylko bałagan robisz. Pozdrawiam!

Moderowany przez LEM:

Ostrzeżenie #1

Regulamin pkt 10.2 oraz 10.8.

Reasumując. Zamiast pisać wypowiedzi niezwiązane z tematem możesz raportować posty naruszające zasadę. Natomiast wszelkie uwagi co do użytkowników forum w tym i osób funkcyjnych powinieneś zwracać poprzez PW a nie na forum, tworząc właśnie wypowiedzi nie na temat. Tak na marginesie, to kolega sam czyni błędy ucząc innych - świadczy o tym to co zakolorowałem w tekście na czerwono

• Moderator
    Witam wszystkich ponownie !
    Szanowny kolego radi1982 .
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps.
    Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia".
    Dotyczy to wszystkich prawie uczestników tego „tematu” !
    Jako że prawie każda odpowiedź to wołanie niemalże o pomstę do nieba !