Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej termoprzewodzący Zalman - zbyt mocny :)

05 Sie 2016 16:54 1074 12
  • Poziom 10  
    Mam problem - parę lat temu przykleiłem radiatorki na pamięci w HD6950 klejem termoprzewodzącym Zalmana i nie mogę ich teraz ściągnąć :D Próbowałem podgrzać suszarką i nic, nawet nie drgną. Jakieś sugestie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Raczej uszkodzisz i będzie po sprzęcie. Po co to chcesz ściągać?
  • Poziom 10  
    Przed sprzedażą karty chciałbym założyć oryginalne chłodzenie. Nic na siłę - jeśli się nie uda to zostawię jak jest.
  • Poziom 25  
    Najlepiej na rozgrzanej grafice, włącz w jakimś programie do obciążania podzespołów komputera sam GPU, gdy karta się nagrzeje wtedy próbuj.
  • Poziom 39  
    Zanim wyłączy komputer i wymontuje karte to już wszystko ostygnie ... można spróbować tak żeby rozgrzać suszarką ale dosyć dobrze, tak żeby było czuć że są ciepłe i próbować przekręcić radiatorki raz w jedną i w drugą stronę ale z wyczuciem, nie ciągnąć do góry bo to się nie uda. Ale robisz to na własną odpowiedzialność :)
  • Spec od komputerów
    Mozna tez probowac zyletka lub skalpelem, ale tez trzeba uwazac. Dlatego jezeli mozesz to lepiej zostaw jak jest.
  • Poziom 41  
    Zalman nie puści. Jest jak poxipol.
  • Poziom 43  
    Jeżeli to jest ten dwuskładnikowy to penie jest na żywicy epoksydowej. Grzanie nic nie da. Ciąć będzie trudno. Raczej bym z tym nie walczył bo coś czuje prędzej odejdzie razem z pamięciami niż same radiatory.
  • Poziom 10  
    Tak to ten dwuskładnikowy. A jakby zamoczyć cała kartę w izopropanolu?
  • Poziom 39  
    To zły pomysł, kleju który jest między dwoma elementami nie rozpuści, jeżeli w ogóle by go ruszył a może innych szkód narobić.
  • Poziom 43  
    Masz ten klej jeszcze? Jak masz to sprawdź na czym on jest zrobiony. Jeśli mam racje i to epoksyd to nic słabszego od acetonu tego nie ruszy. A rozpuszczalniki zdolne rozpuścić żywicę są w stanie zmyć nawet lakier z drutu nawojowego na cewkach ;) A weź pod uwagę że żeby rozpuszczalnik podziałał na klej musiałbyś praktycznie zanurzyć w nim kartę. Po takim zabiegu to już nikt jej nie kupi nawet jeśli będzie działać :P Lakier z PCB też zmyjesz.
  • Poziom 24  
    Aceton, to słabizna. co innego MEK :) Jedyna rada: sprzedać z przerobionym układem chłodzenia, opisując zalety tego układu. Wada już się ujawniła.
  • Poziom 10  
    Tak zrobię, szkoda karty, najwyżej kupujący zyska wydajniejszy cooler ;)