Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zastanawiająca różnica w pomiarach ??

23 Sty 2006 11:06 801 6
 • Poziom 18  
  witam .chcialbym sie dowiedziec z kad u mnie taka roznica w pomiarach napiec +12 V ( bo az 500 mV) i z kąd u mnie takie duże nap +3,3V ( 3,52V) czy ktos moze to wyjaśnić ?
 • Poziom 15  
  Witam.
  Przede wszystkim to co podałeś nie jest pomiarem. W przypadku pomiaru aby był on wiarygodny powinna być przynajmniej znana dokładność z jaką pomiar został wykonany. W tym przypadku takimi danymi nie dysponujesz. Temat był wielokrotnie poruszany na forum.
  Zasada jest prosta. Aby pomiar był wiarygodny, wskazania przyrządów pomiarowych powinny zostać zweryfikowane przy pomocy innego przyrządu, przynajmniej o klasę wyższego. Czyli miernika o znanej dokładności podłączonego do tych samych punktów pomiarowych.
  W przypadku programu nie jesteś w stanie nawet wskazać gdzie dokonywany jest pomiar i jak ta wartość jest przeliczana na wyświetlaną.
  Odpowiadając wprost na Twoje pytanie:
  Jeżeli jakiś elektronik zaryzykuje swoją reputację i nazwie te programy przyrządami pomiarowymi, to różnica wkazań wynika z różnych błędów wnoszonych przez te programy, tzn. każdy z nich ma inną klasę pomiarową.

  Pozdrawiam.
  PS: Od czasu wprowadzenia wyświetlania wartości w postaci liczbowej, nic tak nie sprawia wrażenia dokładności jak podanie drugiego miejsca po przecinku. :D
 • Poziom 24  
  albo coś jest podkręcone albo po prostu zasilacz daje takie napięcie ale to raczej nie spali Ci kompa.
 • Poziom 18  
  to te pomiary ktore "zapisalem" to pomiary wykonane multimetrem, a dla porównania podałem pomiary z tych dwoch programów.! konfiguracja sprzetowa to : p3 650 @ 866 MHZ (133) slot 1 , 256mb pamieci, GF Fx 5500, karta dźwiękowa SB128 , dwie karty sieciowe na PCI, dwa dyski twarde Fujistu (1. 17Gb 2. 3 Gb), nagrywarka CD Lite-on ( dwa wentylatory w obudowie( 80mm). Zasilacz nowy ,dorwalem z hurtowni razem z obudowa za 80 zl:) ( tracer 4 life 400 W ) no ale przy tej konfiguracji to chyba wystarczający zasilacz. jakies sugestie?
 • Poziom 15  
  Jeżeli chodzi o moc to zasilacz do tej konfiguracji jest wystarczający, natomiast napięcie +3.3V przekracza górną wartość normy ATX.
  Jeżeli napięcia na wyjściu nie mieszczą się w granicach normy to jest to podstawa do reklamacji. Sugerowałbym powtórzyć pomiary na samym zasilaczu. Bez obciążenia i pod obciążeniem napięcia muszą się mieścić w granicach normy. Jeżeli tak nie jest, lepiej wymienić zasilacz.
 • Spec od komputerów
  Zalezy jaka plyta. Moj asus ma ustawione napiecie 3.5V zamiast 3.3V
 • Poziom 18  
  platon : masz racje , sprawdzałem w dokumentacji asus p3b-f i napięcie to powinno wynosić 3.55 V czyli tak jak jest u mnie. Dziekuje za zainteresowanie. Temat zamykam . Pozdrawiam