Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć alarmu - czy zostanie skasowana po wyjęciu akumulatora?

23 Sty 2006 11:13 1064 4
  • Poziom 17  
    Witam ponownie. Mam problem tego typu. Wiadomo w zimie mróz zmusza nas do wyciągania czasami aklumlatora z samochodów. Czy w aucie z instalacją alarmową wyjęcie akumlatora powoduje kasowanie pamięci ustawienia alarmu? Słuszałem o bateriach zastepczych podtrzytmujacych pamięc w takiej sytuacji. czy macie jakies doświadczenia z tym zwiażane. I jeszcze jedno. Jesli mama założone CZ i Alarm top czy moge zamknac samochód bez załąnczania alarmu??
  • Poziom 21  
    Tak możesz zamknąć samochód bez Alarmu kluczykiem nie z pilota wtedy alarm zostaje zyłączony ale i tak pobiera troche prondu z akumulatora
    A co do pamięci Alarmu to jeżeji był programowany i masz powłączane jakieś funkcje kture są fabrycznie wyłączone to po odłączeniu i ponownym podłaczeniu alumulatora pamieć alarmu wruci do ustawień pierwotnych.Pamietaj podłączajac Akumularor aby nie zostawiać kluczyków w środku auta bo jak zatrzaśnie się auto to nie bedziesz miał czym otworzyć.
  • Poziom 14  
    Gdybś napisał jaki to alarm może i byłoby łatwiej Ci podpowiedzieć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Alarmy sa rózne jedne po zaprogramowaniu ustawien pamietaja wszystko inne wymagaja podtrzymania .najprosciej jesli masz inny dowolny akumulator 12V nie koniecznie od auta (np alarmu domowego) podlacz go rownolegle do instalacji samochodu wtedy odlacz ten samochodowy akumulator i zamknij zamek centralny auto bedzie pod alarmem na czas kiedy bedziesz ladowac zasadniczy akumulator w domu.potem zrobisz odwrotnie czyli dopniesz naladowany jak sie upewnisz ze juz dobrze stykaja klemy odepniesz ten zastepczy.Czasem nie probuj odpalac auta na tym zastepczym lub uruchamiac swiatła !1 moze nie wytrzymac tak duzego poboru pradu.
  • Poziom 17  
    dzięki wielkie. Znalazłem taka baterie od kamery i chyba to podłończe. Taką baterie mozna ładowac i chyba podłącze to w sposób następujacy: Zasilanie alarmu do plusa z baterii minus baterii do masy. Oprócz tego plus z alarmu do zasilania samochodowego i minus do masy. Powinno chyab działąc prawidłowo. Co o tym sądzicie?