Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regent 1000H kolumny

piotrekmanko 23 Jan 2006 12:38 1467 5
    piotrekmanko
    Level 12  
    witam wszystkich posiadam kolumny firmy VERMONA oraz wzmacniacz do nich REGENT 1000H mam tylko jeden problem kolumny nie mają głośników. czy ktoś wie jakie głośniki i zwrotnice musiałbym zastosować żeby te kolumny znowu zabrzmiały? prosze pomóżcie ja już nie mem pomysłów kolumny muszą mieć Z=8Ω tak pisze na wzmacniaczu z góry dzieki
    adamjur1
    Level 41  
    Ktoś niedawno stawia na forum temat głośników od vermony, nie wiedział co to jest - może to te z Twoich kolumn.
    Normalnie są tam ( trudne pewnie dziś do zdobycia) 8Ω 50VA solidne głośniki nisko-średnio-tonowe i po cztery eliptyczne wysokotonowce.
    W eksploatacji doadawałem jeszcze takie nadstawki po 4 szt GDWT tonsila i wtedy chodziło naprawdę dobrze.
    Schemat i opis wzmacniacza znajdziesz na stronie www.vermona.de/serwis/downloadbereich.

Pozdr.J.

Dodano po 8 [minuty]:

Ktoś niedawno stawia na forum temat głośników od vermony, nie wiedział co to jest - może to te z Twoich kolumn.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic330517.html
    Normalnie są tam ( trudne pewnie dziś do zdobycia) 8Ω 50VA solidne głośniki nisko-średnio-tonowe i po cztery eliptyczne wysokotonowce.
    W eksploatacji doadawałem jeszcze takie nadstawki po 4 szt GDWT tonsila i wtedy chodziło naprawdę dobrze.
    Schemat i opis wzmacniacza znajdziesz na stronie www.vermona.de/serwis/downloadbereich.

Pozdr.J.
    piotrekmanko
    Level 12  
    hej sęk w tym że ja nie mam żadnego głośnika w tych kolumnach i trzeba mi pomóc jakieś dobrać w jednej kolumnie są dwie duże dziury na głośnik 30cm jak narazie wstawiłem tu dwa głośniki dibeisi ponoć są to głośniki Tonsila. a w drugiej są tak jak mówiłeś 4 owalne otwory i jeden okrągły o średnicy około 35cm. i niewiem jakie głośniki dobrać żeby to dobrze grało i żeby głośniki mniej więcej pasowały do tych oryginalnych otworów nie chciałbym tych kolumn mocno przerabiać bo to by był straszny grzech psuć coś takiego pozdro.
  • Helpful post
    adamjur1
    Level 41  
    Ta pierwsza wygląda na Regenta 60 lub coś w tym stylu - tam były po dwa głośniki 12,5 W. JAk wstawisz nasze GDS 30/30 będzie dobrze. Problem widzę tu we współpracy tak różnych kolumn na jednym wzmacniaczu. niby będzie tu 60 W a tu 50 ale bardzo różna skuteczność. Jak pisałem z tym 50W od vermony będziesz miał kłopot. Eliptycznymi bym się nie przejmował-to raczej trzeba przerobić. W oryginale były tam głośniki ze szczelnym pełnym koszem. Jak wstawisz w ich miejsce coś w styu GDWT z adapterem do kształtu otworu będzie dobrze.
    Pozdr.J.
    piotrekmanko
    Level 12  
    dzięki a masz jeszcze może jakieś pomysły związane ze zwrotnicami do tych głośników jedną mam z kolumny z 5 głośnikami ale nie jest ona w dobrym stanie może by udało mi się ją naprawić ale czy będzie pasowała do tych "nowych" głośników pod warunkiem że wogóle zdobęde te głośniki pozdro.
    piotrekmanko
    Level 12  
    witam po długiej przerwie doszedłem do wniosku że przerobię te kolumny. tzn. przody wstawię płytę 20mm i zrobię w każdej po 2 otwory na głośniki 30cm. myślałem wstawić GDS30/30 ale są drogie i ciężko je dostać i tu mam pytanie czy można zamienić te GDS30/30 jakimiś STX lub czymś innym i czym. jeżeli się nie opłaca to poszukam GDS-ów ale jak można je czymś innym zamienić co by lepiej grało to proszę o propozycje czym to zamienić.