Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki odseparowany system 130mm?

moonraker 23 Jan 2006 17:13 2287 11
    moonraker
    Level 17  
    Witam
    Zdaje sobie sprawę że temat był wałkowany x razy ale po przestudiowaniu istniejących postów niczego konkretnego nie postanowiłem. Proszę o poradę w wyborze zestawu odseparowanego midbas 130mm+ tweeter. system ma być zainstalowany w oryginalnych miejscach w drzwiach a tweetery na słupkach, napędzany ma być pioneerem 4x25W (przynajmniej tak na nim jest napisane). Nie wiem czy się nie myle ale głośniki typu koaxialnego 2 drożne tu raczej nie zdadzą egzaminu ponieważ są umieszczone dośc nisko więc zdecydowałem się wstępnie na zestaw odseparowany. Chodzi konkretnie o 130mm bo przeróbka tapicerki w drzwiach nie wchodzi w grę. Dopełnieniem tego jest tuba w bagażniku i wzmacniacz f-my magnat. Po przeczytaniu wielu postów wstępnie zdecydowałem się na HERTZ DSK 130 ale nie wiem czy nie jest to wybór na wyrost bo raczej nie przewiduje żadnych dodatkowych zabiegów typu wytłumienia drzwi. Czy do napędzania tych głosników wystarczy samo radio? czy w tym wypadku nie ma sensu inwestować w HERTZ DSK 130 i kupić coś tańszego? Do wydania mam ok300zł.
    pozdrawiam
    sMaD
    Level 22  
    po 1 co to za samochód, do większości samochodów można dokupić gotowe dystansery pod 16cm do przednich drzwi,

po 2 te hertze bez wzmaka dobrego nie będą dobrze grały

po 3 jak nie chcesz wygłuszyć drzwi to zapomnij o jakichkolwiek głośnikach

po 4 jeżeli chcesz to mieć pod radiem lub pod wzmakiem 25watt to polecam Phonocar Y-Line dostępne są na allegro

po 5 radził bym kupić właśnie Phonocary bo kosztują ok 150zł kupić wygłuszające maty i wygłuszyć drzwi, a na sam początek napisz co masz za samochód lub poszukaj na necie dystansów bo 16cm będą dużo lepszym wyborem

głośniki 150zł
    maty + przesyłka max 50zł
    troche własnej ingerencji

dystanse MDF z obiciem 59zł zazwyczaj kosztują,

w taki oto sposób, osiągniesz jakiś cel i zmieścisz sie w kwocie 300zł
    moonraker
    Level 17  
    Auto to volvo 460, niespotkałem się z dystanserami do tego auta a pozatym chciał bym pozostać przy oryginalnych maskownicach. Co do konieczności wygłyszenia drzwi to pewnie masz racje i bedę musiał to zrobić. A co do głosników phonocar to miałeś na myśli cos takiego : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82101476 ?
    A co do tych hertz'ów to z jakim wzmakiem by zagrały prawidłowo?
    pozdr.
    grzesiek_nysa
    Level 25  
    a moze cos z helixa?np blue 52 mk2

Pozdro
    sMaD
    Level 22  
    tak miałem na myśli te phonocary, tylko one są jeszcze dostępne w ładnych pudełkach z sykawkami i maskownicami zestaw 13cm+tweeter+maskownice i kable ze zwrotkami na kablu bodajże 129zł kosztuje, głośniki mają 25rms radio ma zazwyczaj ok 20-27rms więc idealne są pod samo radio do tego skuteczność 93dB, głośniki godne uwagi + wygłuszenie drzwi i będziesz zadowolony
    DJSzmer
    Level 20  
    moonraker wrote:
    Witam
    Zdaje sobie sprawę że temat był wałkowany x razy ale po przestudiowaniu istniejących postów niczego konkretnego nie postanowiłem. Proszę o poradę w wyborze zestawu odseparowanego midbas 130mm+ tweeter. system ma być zainstalowany w oryginalnych miejscach w drzwiach a tweetery na słupkach, napędzany ma być pioneerem 4x25W (przynajmniej tak na nim jest napisane). Nie wiem czy się nie myle ale głośniki typu koaxialnego 2 drożne tu raczej nie zdadzą egzaminu ponieważ są umieszczone dośc nisko więc zdecydowałem się wstępnie na zestaw odseparowany. Chodzi konkretnie o 130mm bo przeróbka tapicerki w drzwiach nie wchodzi w grę. Dopełnieniem tego jest tuba w bagażniku i wzmacniacz f-my magnat. Po przeczytaniu wielu postów wstępnie zdecydowałem się na HERTZ DSK 130 ale nie wiem czy nie jest to wybór na wyrost bo raczej nie przewiduje żadnych dodatkowych zabiegów typu wytłumienia drzwi. Czy do napędzania tych głosników wystarczy samo radio? czy w tym wypadku nie ma sensu inwestować w HERTZ DSK 130 i kupić coś tańszego? Do wydania mam ok300zł.
    pozdrawiam

bez tlumienia drzwi w dodatku napedzane tylko z samego radia!!!!!!!!! nie ma co w takiej sytuacji inwestowac w glosniki powyzej 100zl
    roznica niewielka, detale rozejda sie po blachach, soczystosc zgubi sie w przestrzeni drzwi , a dynamika i precyzja..... z samego radia przetworniki nie bedo nawet wiedzialy co to jest :D
    moonraker
    Level 17  
    Dziękuje wszystkim za porady, w takim razie muszę zaczekać aż się zrobi cieplej i wygłusze drzwi, bo nie mam ciepłego garazu niestety ani w okolicy firmy której bym mógł to zlecić,
    pozdrawiam
    moonraker
    Level 17  
    Witam ponownie!
    Więc sprawa się ma tak że słuchałem zamontowane w aucie HERTZ ESK 130 i grały jak dla mnie super. Co prawda facet miał wygłuszone drzwi ( co mam zamiar uczynić i u siebie) i miał podpięte pod jakiś wzmak niestety nie wiem jakiej marki bo miał go pomalowanego w kolor nadwozia :) ale twierdził że ma 4x100W. Więc decyduję się na HERTZ ESK 130 (+ oczywiscie wygłuszenie drzwi) tylko teraz pozostaje kwestia wzmaka który by miał to napedzić. Mam Magnata energy 200 ale jakoś nie byłem z niego zadowolony (miał grac w poprzednim aucie z głosnikami Magnat Traveller 320M) i czekał na lepsze czasy. Czy do tych HERTZ ESK 130 byl by odpowiedni czy rozgladać się za czymś innym? Ewentualnie czym?
    pozdrawiam
    grzesiek_nysa
    Level 25  
    Poszukaj cos z monacora,najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Pozdro
    moonraker
    Level 17  
    grzesiek_nysa wrote:
    Poszukaj cos z monacora,najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Pozdro

Rozumiem ze masz na myśli wzmacniacz? Ale tego magnata juz mam więc obyło by się bez dodatkowych kosztów.