Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 i problem z drzwiami

Scyzoor 23 Jan 2006 19:30 3366 6
    Scyzoor
    Level 11  
    Mam problem z drzwiami. Nie wiem co sie stało, ale prawdopodobnie popsuł sie czujnik w drzwiach- ten od oswietlenia w srodku. Gdy drzwi sa zamkniete na wyswietlaczu czasto pojawia sie obrazek, ze sa otwarte i zapala sie swiatlo w srodku. Mam tak nawet jak z auta wysiadam i uaktywnie alarm- wtedy albo sie swieci caly czas albo mruga glupio - tak 1,3 razy na 10 sekund, ale roznie (wyglada jak zwarcie)

jezeli ktos dysponuje jakims rysunkiem, czy wie do czego sie zabrac to bardzo bym prosil
    Michał Walczak
    Level 18  
    Trzeba by posprawdzac przyciski krancowe drzwi.
    Scyzoor
    Level 11  
    Tzn on nieposiada zadnych sensorow zewnetrznych (tzn w szczelinach miedzy drzwiami, a ramami). Domyslam sie ze mozeon wystepowa na taim plaskowniku prowdzacym drzwi -nietety nie znalazlem nigdie dokladngo opisu- jest tylko rysunek pogldowy ze sensor tam jest doprowdzony i tyle.
    '
    myslalem ze moze ktos juz to robieral :)

no ic, oczekam moze tak, a jk nie to napisze o sam zdzilalem

pozdrawiam
    woooojtek
    Level 19  
    Jeżeli nie ma krańcówek w drzwiach to pewnie włącznik otwarcia jest w zamku drzwi, w mechanizmie ryglującym. Przynajmniej tak jest w 206. Jak się domyślam masz centralny fabryczny.
    Scyzoor
    Level 11  
    Jest to mozliwe, natomiast na tej wizualizacji instalacji wyraznie narysowane jest, ze ten sensor znajduje sie jeszcze w "kadłubie" i do drzwi nie dociera- podobnie z tylem, jest on gdzies na slupku, a ze to miejsca trudnodostepne, pewnie bede musial drzwi sciagnac.

ps. mam centralny fabryczny

ps.2 podejrzewam ze to nie awaria sensora (bo to prymitywny zwieracz) ale mysle ze przewod sie poluzowal, oderwal czy cos w tym stylu :(
    woooojtek
    Level 19  
    Nie chcę się wypowiadać w temacie tej francuzczyzny, bo w życiu miałem doczynienia tylko ze starą 309 i trochę młodszą 206. Jeżeli chodzi o ten drugi to rzeczywiście masz rację: "krańcówki to prymitywne zwieracze", z tym, że przy centralnym zamku zarówno "zwieracz" otwarcia drzwi jak i odryglowania centralnego umieszczony był w mechanizmie zamka. Najlepiej poszukaj katalogu części do tego wynalazku i sprawdź ilu stykowe kostki mają zamki. Jeżeli nie ma stycznika w zamku do wystarczy 5 przewodów z przodu i 2 z tyłu. Poza tym myślę, że gdyby styki były w nadwoziu to raczej byś je wypatrzył.

Dodano po 3 [godziny]:

Głupio, że to znowu ja, ale: http://arch2.triger.com.pl/lista_peugeot.html i to wszyststko w tym temacie
    autoel
    Level 26  
    Jeżeli autko ma dolożony alarm to proponuję obejrzeć "krańcówkę" pod klapą silnika, często jest połączona bezpośrednio do drzwiowych i może powodować zapalanie oświetlenia, a trochę wilgoci i soli pod maską zawsze się znajdzie.Powodzenia.