Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark X7170 błąd 2200

kaszak 23 Jan 2006 20:23 4001 16
    kaszak
    Level 11  
    potrzebuje pomocy w rozszyfrowaniu kodu błędu numer 2200 w urządzeniu wielofunkcyjnym Lexmark X7170.
    Z góry dziękuję za pomoc :)

Moderated By kosmita:

Zmienilem temat
    Wpis dokonany w dniu: 2006-01-26 o godzinie: 09:17

tower
    Level 13  
    a jaki obkjaw oprocz tego bledu??
    czy wystepuje po wlozeniu naboju??
    napisz do dziadow z lexmarka moze ci odpowiedza
    nie masz juz gwarancji??
    kaszak
    Level 11  
    Niestety drukarkę zakupiłem bez gwarancji i pewności czy działa. Po skonstuowaniu przeze mnie zsilacza, udało się ją odpalic. Kartridży w niej nie ma i wydaje mi się, iż było to jej dziewicze odpalenie. Wszystkie opcje działają poprawnie, error pojawia się w momencie gdy zaczynam skanować dokumenty poprzez automatyczny podajnik dokumentów, wówczas urzadzenie zaczyna drukować a po wydrukowaniu pojawia się ten tomunikat. Przypuszczam iż ma on związek ze skanerem, gdyż według mnie to nie działa on poprawnie, lampa była cały czas schowana między lustrzaną przestrzenią automatycznego podajnika dokumentów, a szybą konwencjonalnej przestrzeni skanowania i nieznacznie drgała :(
    tower
    Level 13  
    jak skanuje podajnikiem automatycznym to skaner ma zostawac wlasnie pod podajnikiem
    moze blad wynika z braku kartridzy
    a skanowanie normalnie bez podajnika dziala??
    skanujesz za pomoca komputera czy po prostu naciskasz na urzadzeniu guzik kopiuj??
    Ruffus
    Level 11  
    kopiowania próbowałem bez udziału komputera, a gdy niby dokument został zeskanowany drukarka wyraziła chęć drukowania i karetka przesuwała się nad kartką usiłując drukować. A co do lampy skanera to to wiem że przy udziale automatycznego podajnika ona musi znajdować się pod waskim przeszklonym paskiem, problem jest jednak w tym że ustawia się ona pod plastykiem oddzielającym tą wąską przeszkloną przestrzeń dla automatycznego podajnika od zwykłego skanera
    kaszak
    Level 11  
    kopiowania próbowałem bez udziału komputera, a gdy niby dokument został zeskanowany drukarka wyraziła chęć drukowania i karetka przesuwała się nad kartką usiłując drukować. A co do lampy skanera to to wiem że przy udziale automatycznego podajnika ona musi znajdować się pod waskim przeszklonym paskiem, problem jest jednak w tym że ustawia się ona pod plastykiem oddzielającym tą wąską przeszkloną przestrzeń dla automatycznego podajnika od zwykłego skanera

PS. poprzedniej odpowiedzi udzieliłem z komputera znajomego i niepostrzerzenie byłem zalogowany na jego profilu, to w ramch sprostowania
    xerwis
    Level 15  
    zdemontuj szybę skanera i prawdź czy można przestwić lampe skanera w dowolnej pozycji jest to błąd mechaniczny skanera brak pozycjonowania skanera (home position incorrect)
    kaszak
    Level 11  
    czyli możliwe żeby był to błąd fabryczny ? wydaje mi się, że ta drukarka nie była wczesniej uruchamiana, nie ma żadnych śladów jej pracy
    kaszak
    Level 11  
    zdemontowalem szybe skanera i lampa porusza sie bez zastrzeżeń (ręcznie kręciłem zębatkami, a lampa poruszała się od początku do konca i z powrotem bez zarzutów) Co moge jeszcze sprawdzić ?

Dodano po 18 [minuty]:

po włączeniu urządzenia bez szyby po wcześniejszym ręcznym przesunięciu lampy, lampa powraca na swoje miejsce. W momencie wybrania opcji skanowania lampa przesuwa się w pozycje ADFu , automatycznego podajnika papieru i próbuje skanować lecz lampa sie nie pali a drukarka domyslnie próbuje skanowania tylko pod automatycznym podajnikiem, nie ma możliwości skanowania pod szybą nawet po podaniu komunikatu z komputera. Po próbie kopiowania skaner porusza się tradycyjnie pod podajnikiem z lampą wyłaczoną po czym drukarka pobiera kartkę i wypuszcza ją pustą, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat o błędzie numer 2200 po czym drukarkę można tylko wyłączyć gdyż nie reaguje na żadne komunikaty.
    tower
    Level 13  
    kaszak wrote:
    zdemontowalem szybe skanera i lampa porusza sie bez zastrzeżeń (ręcznie kręciłem zębatkami, a lampa poruszała się od początku do konca i z powrotem bez zarzutów) Co moge jeszcze sprawdzić ?

Dodano po 18 [minuty]:

po włączeniu urządzenia bez szyby po wcześniejszym ręcznym przesunięciu lampy, lampa powraca na swoje miejsce. W momencie wybrania opcji skanowania lampa przesuwa się w pozycje ADFu , automatycznego podajnika papieru i próbuje skanować lecz lampa sie nie pali a drukarka domyslnie próbuje skanowania tylko pod automatycznym podajnikiem, nie ma możliwości skanowania pod szybą nawet po podaniu komunikatu z komputera. Po próbie kopiowania skaner porusza się tradycyjnie pod podajnikiem z lampą wyłaczoną po czym drukarka pobiera kartkę i wypuszcza ją pustą, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat o błędzie numer 2200 po czym drukarkę można tylko wyłączyć gdyż nie reaguje na żadne komunikaty.

moze lapka wykrywajaca obecnosc papieru w podajniku szwankuje??
    kaszak
    Level 11  
    podajnik działa, kartka jest pobierana i przewijana
    xerwis
    Level 15  
    Poczekaj do poniedziałku chłopaki już pracują nad tym i odpowiem ci co to dokładnie i czy możesz sam to usunąć, szkoda ze nie pisałeś na PW to bym już ci odpowiedział (troche mało czasu na elktrodkę)
    kaszak
    Level 11  
    z góry dziekuję i czekam na pomoc :))
    xerwis
    Level 15  
    Słuchaj to jest odpowiedź od fachowca z lexmarka

Witam!

Błąd tem może byc spowodowany wadliwym nabojem lub też jakiś uszkodzeniem urządzenia.
    Czy były stosowane refilowane (nabijane tuszem naboje) ?
    Czy urzadzenie jest jeszcze na gwarancji?

Pozdrawiam
    Lexmark Service Support

a pare dni temu powiedział że skaner więc sam rozumiesz

pozdro

DD
    kaszak
    Level 11  
    pisałem wyraźnie że problem dotyczy tylko i wyłącznie skanera, drukarka działa i pracuje bez zarzutów ( drukuje na oryginalnych nieregenerowanych kartridżach). Problem pojawia sie tylko i wyłacznie w momencie skanowania lub też kopiowania. W przypadku skanowania lamapa skanera porusza sie o 2 cm w lewo i 2 cm w prawo, lecz mimo tego lampa jest wyłączona. Natomiast przy kopiowaniu lampa zachowuje sie podobnie tylko ze na końcu pobiera kartkę w celu wydrukowania skopiowanego dokumenu. Kartka wyjeżdza biała i pojawia się komunikat o błedzie numer 2200. Kartridż i drukarka nie ma z tym nic wspólnego, przypuszczam że problem tkwi w skanerze.

Dodano po 2 [minuty]:

pracowałem tylko na oryginalnych kartridżach, a sprzęt nie jest na gwarancji
    xerwis
    Level 15  
    Ja ci tylko napiasałem "cytat" co powiedzieli z lexmarka to co ja wiedziałem to powiedziałem ci w pierwszym poście, a to co jest powyżej to jest odpowiedź lexmark Polska

pozdro

DD
    kaszak
    Level 11  
    dziękuję za pomoc, czyli podsumowując chyba nie uzdrowimy tego urzadzenia ?? :(