logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grundig ST70-280 IDTV CUC 1836 - brak wizji i fonii, napięcia na SDA i SCL 5V

Wgrobelski 23 Sty 2006 21:58 2443 10
REKLAMA
  • #1 2211931
    Wgrobelski
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Telewizor załącza się pilotem, ale brak wizji i fonii, przez wejścia EURO
    też nie pracuje. Po podkręceniu UG2 widać raster z powrotami. Na szynie
    I2C są przebiegi na Feature-Box i TDA4780, ale brak na procesorze
    SDA 5250 d49 i pamięci 24c08. Przy braku przebiegów napięcia na
    SDA i SCL są zawyrzone do + 5V.
    Nie posiadam testera magistrali I2C - może by pomógł?
  • REKLAMA
  • #2 2212049
    agacia
    Poziom 16  
    Posty: 221
    Pomógł: 11
    Ocena: 26
    napisz czy jest osd jeżeli jest to moduł do wymiany
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 2212175
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 470
    Ocena: 1793
    Witam Jest to chassi digi100 nalezy zmienic soft lecz w tym chassi jest duzo zimnych lutow przejzyj
  • #4 2212417
    Wgrobelski
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Dziękuję za odpowiedzi. Przelutowałem płytę pod lupą, OSD brak.
    Gdzie zmienić soft i skąd ściągnąć?
    Pozdrawiam.
  • #5 2221176
    ticof
    Poziom 13  
    Posty: 196
    Pomógł: 3
    Ocena: 11
    Wgranie nowego softu nie pomoze.Jesli to CUC 1836 to nie jest DIGI 100 tylko BASIC++Procesor w podstawce wiec spróbuj od niego zaczać >Czy wyłańcza pilotem?Czy regulujac np .głosnosc na IC2 sa "paczki"?szyna musi pracowac,a jak nie to odłaczaj po kolei.W razie pytań jestem na gg4325020
  • REKLAMA
  • #6 2221637
    bonzo f
    Poziom 29  
    Posty: 1493
    Pomógł: 89
    Ocena: 23
    witam
    skad ta pewnosc wieczorem podrzuceo 21.00 wsad na pw
    jaki masz tam eprom kasowany uf,czy box nie zwiera do przelotek na chasssis
  • #7 2223983
    Wgrobelski
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 6
    Ocena: 3
    Z pilota startuje ale wyłączyć już nie można. W pierwszym poście tego tematu napisałem co zmierzyłem i zaobserwowałem na szynie, jutro
    sprawdzę dokładnie i napiszę.
    Pozdrawiam Kolegów "Forumowiczów"
  • #8 2224577
    bonzo f
    Poziom 29  
    Posty: 1493
    Pomógł: 89
    Ocena: 23
    procesor pamienci zostaw .bez modulu anteny z pilota wlacza z eura i menu nie ma twoje objawy(nie wylancza.tak wiec jesli uklad(podstawowe) podlaczony do szyny nie odpowiada blokada.zawsze jak podchodze pod grundiga pomiar emisji dzial kineskopu specjalnym miernikliem wykrywa zwarcia.tak czlowiek sie naszuka a okaze sie kineskop.przydal by sie tester szyny .nieraz mozna okreslic jak 5v zaniza jak zwarty ktorys uklad .ale jesli jest .jesli masz dobre do podstawienia box/ modul ant/; .tda4780./bylo by latwiej
    mt 4k na gl ant 4- 5
    ale moj tester po przestrzale z trafa w uniwersum w trakcie he he
    write 00011110- video transkoder
    write 00100100+ pip proc
    write 00101010- video proc
    write 00101100+ video proc
    write 10000000+audio proc
    read 10000001+audio proc
    write 10001000+tv signal proc
    write 10001100 tv signal proc
    read 100001101+tv signal proc
    write 10010000+ av switch
    write 10100110- eprom -page3
    write 11000010- tuner pll
    write 11000100+tuner pll
    write 11000110- tuner pll
    write 11010110- pip proc
    write 11011100+rgb am..
    read 11011101+rgb am..
    w moim brak pip kiedys na podobnym odczyt i pamiatki mam
    Załączniki:
    • grun70-100a.txt (1.18 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #9 2224846
    ssss
    Poziom 38  
    Posty: 3368
    Pomógł: 470
    Ocena: 1793
    Witam
    Do wymiany CC32345

    Dodano po 1 [minuty]:

    Zarazem podstawka od ukladu MSP
  • #10 2224956
    bonzo f
    Poziom 29  
    Posty: 1493
    Pomógł: 89
    Ocena: 23
    tak z ciekawosi podstawilwem procesor z programem C4 poszedl i szukam eprom z polskim menu mialem ale stracilem dysk
  • Pomocny post
    #11 2513213
    bonzo f
    Poziom 29  
    Posty: 1493
    Pomógł: 89
    Ocena: 23
    na prosbe wracam do tematu
    taki mam
    teraz mam przed soba cuc1829./panoram32cal podobny do 1836 wlasciciel twierdzil ze fachowiec przedemna probowal wymusic start i odlanczal ktoras pamiatke.czyli objawy podobne .to grundig wiec sie zrobi ja odkladam narazie naprawe ze wzgledu na grype.
    przy naswietlaniu uF konieczne chlodzenie.
    ale zawsze warto sprawdzic wszystko . ja zaczynam od pomiaru emisji kineskopu aby nie bylo niespodianki
    Załączniki:
    • se7010idtvCUC1836.rar (136.99 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ Telewizor Grundig ST70-280 IDTV z układem CUC 1836 uruchamia się pilotem, jednak brak jest wizji i fonii, także na wejściach EURO. Po zwiększeniu napięcia UG2 pojawia się raster z powrotami. Na magistrali I2C występują sygnały na układach Feature-Box i TDA4780, natomiast brak jest przebiegów na procesorze SDA5250 (d49) oraz pamięci 24c08, gdzie linie SDA i SCL są podciągnięte do +5V. Brak OSD wskazuje na uszkodzenie modułu. Wymiana układu CC32345 oraz podstawki MSP jest zalecana. Próby wgrania nowego oprogramowania (softu) nie przyniosły efektu, gdyż model ten to CUC 1836 BASIC++, a nie DIGI100. Zaleca się sprawdzenie zimnych lutów na płycie oraz pomiary emisji kineskopu, które mogą wskazać zwarcia. Brak działania magistrali I2C może być spowodowany uszkodzeniem procesora lub pamięci, a tester magistrali I2C byłby pomocny w diagnozie. Podstawienie sprawnych modułów anteny, boxa i układu TDA4780 może ułatwić identyfikację usterki. W podobnych modelach (np. CUC 1829) objawy są zbliżone, a chłodzenie układu UF podczas testów jest konieczne.
REKLAMA