Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor ctx pr705f - poziome pasy zamazujące obraz

cin_net 24 Sty 2006 14:15 1242 5
  • #1 24 Sty 2006 14:15
    cin_net
    Poziom 9  

Dokładnie jest to model CFA1797C . Wymieniłem wszystkie kondensatory w przetwornicy po obu stronach pierwotnej i wtórnej oraz w okolicach trafopowielacza niestety to nic nie pomogło. Szukałem zimnych lutów ale nie znalazłem. Mam schemat ale nie ma na nim schematu płytki kineskopu.
    Prosze o pomoc.

0 5
  • #2 24 Sty 2006 15:31
    shido
    Poziom 19  

podaj dokładnie objawy, sprawdź trafopowielacz.

0
  • #3 24 Sty 2006 21:01
    cin_net
    Poziom 9  

Dokładniejsze objawy sa następujące. Po włączeniu monitora do zasilania i podłączeniu kabla do karty graficznej na ekranie pojawia się zamazany obraz który jest pokryty poziomymi pasami o grubości 5mm przesuwajacymi sie w góre ekranu. Gdy przewód dochodzący z monitora do karty graficznej na chwile wysunąłem troche z gniazda tak, że obraz wyświetlany na ekranie zgasł i ponownie go wpiąłem do gniazda w karcie graficznej to wowczas obraz wyświetlany był prawidłowy.
    Gdy monitor jest w stanie czuwania to wówczas wyswietlana ramka z informacją o braku sygnału jest w poziomie rozciągnięta, zniekształcona.
    W jaki sposób moge sprawdzić trafopowielacz gdyż sondy wysokonapięciowej nie posiadam.
    Prosze o pomoc.

0
  • #4 25 Sty 2006 11:24
    shido
    Poziom 19  

zmierz pojemność pomiędzy fajką a masą

0
  • #5 25 Sty 2006 12:49
    lisek
    Spec od monitorów

przeanalizuj to co napisales

Cytat:
    Gdy przewód dochodzący z monitora do karty graficznej na chwile wysunąłem troche z gniazda tak, że obraz wyświetlany na ekranie zgasł i ponownie go wpiąłem do gniazda w karcie graficznej to wowczas obraz wyświetlany był prawidłowy.

tutaj szukaj uszkodzenia

0
  • #6 25 Sty 2006 12:51
    cin_net
    Poziom 9  

Zmierzyłem pojemność. Jest ona równa 6,1 nF.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo