Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

220V w samochodzie? Czy da się to zrobić?

26 Sty 2006 12:09 4294 9
  • Poziom 16  
    da się zrobić jakieś coś żeby otrzymać 220V w samochodzie??
    albo ćoś takiego na prąd samochodowy żeby rozgrzewało powietrze??
  • Poziom 24  
    Wpisz w wyszukiwarke "przetwornica 220" albo jakos tak i znajdziesz sporo informacji. Ten temat byl wielokrotnie obrabiany.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, przetwornica na 230V, jest tego pełno w sklepach internetowych jak i schematów do jej wykonania, ale to 'pożera' masę prądu :P
  • Poziom 16  
    a coś takiego jak jest w suszarce do włosów, to co rozgrzewa powietrze da się jakoś zrobić na 12V??

Tak, zobacz jakiej mocy jest ta suszarka i tej mocy potrzebna jest przetwornica, ale uprzedzam, że nie są tanie :P
  • Poziom 16  
    ale mi chodzi o coś podobnego, takie coś jak jest w suszarce czy w tosterze. tam są takie druciki które się rozgrzewają do czerwoności. da się takie coś zrobić przy użyciu 12V?

A nie prościej dać grzałkę i silniczek/ wentylator na 12V?
  • Poziom 16  
    no właśnie ja mam pomysł ale gorzej z wykonaniem. a jaka to miała by być grzałka?
  • Poziom 39  
    Według teorii najprościej podzielić istniejącą w suszarce spiralę grzejną na 17 odcinków (może na 15), połączyć rownolegle a do nich także równolegle silnik (tutaj trochę problemów z regulacją wydajności) i do przodu. W paktyce trochę kłopotliwe. I wreszcie trzeba wziąć pod uwagę, że moc takiej suszarki to najmniej 300 W a więc sporo ponad 20 A. Ale co nie robiłbyś tą moc należy wydusić z akumulatora lub instalacji samochodu. Przecietny samochód nie bardzo zniesie takie eksperymenty. A już nie radzę rozgrzewać w ten sposób elementów samochodu przed rozruchem podczas niskich temperatur. Na rozruch napewno nie staerczy energii.
  • Poziom 16  
    dobre pomysły, trzeba będzie nad tym popracować.!!