Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 4200E- problem

27 Sty 2006 09:18 1142 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich , od wczoraj mam problem z centralą która mniej więcej od 25.01 zaczęła się bądż to zawieszać bądż samoczynnie restartować , nic nie było robione z konfiguracją ( problemy zaczęły się w nocy ) w przypadku zawieszenia nie zawsze skutkuje reset czasem trzeba całkowicie rozpiąć zasilanie , takie zwisy nie mają jakiegoś określonego porządku tzn. nie możma ich wywołać jakimś celowym konkretnym działaniem, nie mają też jakiejś cyklicznej czasowej powtarzalności nieraz jest to 5 min a czasem 1 godz. W jednym z momentó normalnej pracy udało mi się zczytać logi , i zauważyłem że przed każdym zwisem jest info o bateri , wszystkie inne komunikaty dotyczą podnosszenia konfiruracji i z mojej persoektywy wyglądają na prawidłowe. Czy stan tej baterii może w traki sposób wpływać na centralkę czy też może to może być jakaś powqażniejsza awaria sprzętowa ? czy bateria o której mowa to beteria znajdująca się na karcie CM ?

Dzięki z pomoc

Ps. W czasie zwisu palą się wszystkie diody na karcie DLT2 oraz czerwona dioda na pierwszwej DLC16 , jeśli to może coś pomóc :).
  • Poziom 12  
    Witam,
    Przed szukaniem problemow sprzetowych,
    Proponuje flashowanie software-u w centrali..
    Mialem podobny problem w OmniPCX - "problem restartu" w logach.
    Fleshowanie pomoglo :D

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Niestety w centralach E jest inny problem który tak się objawia.
    Założę się że gdy centrala stoi to nie mruga dioda na karcie AC-2 lub CM-1 i niestety to jest przyczyną :(

Nie dioda oczywiście tylko karta na której ta dioda nie mruga :)

Bonmis
  • Poziom 9  
    Niestety Bonmis ale chyba maswz rację , w3czoraj wezwałem serwis , bo sam już sprawdziłem chyba wszystko (oczywiście mając ograniczenia wiedzowo -doświadczeniowe :) ) , tym niemniej przyjechali obejrzeli i stwierdzili że najoreawdopodobniej pada procesor :), tak więc obecnie czeka na ich ofertę a sam co jaiś czas shcodzę resetować centralkę dopuki całkiem nie opadnie :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Tu jedna uwaga. Nie ma już nowych kart procesorów do tych central. Można tylko dostać używkę lub z serwisu z 3 miesięczną gwarancją.

No chyba że serwis który Ci to chce sprzedać da Ci dłuższą gwarancję ale wtedy to już ich problem :)

Bonmis