Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt KeyCard

nfoka 28 Sty 2006 16:59 2357 5
  • #1 28 Sty 2006 16:59
    nfoka
    Poziom 16  

pytanie do fachowcow od BLAUPUNKTA,

czy ktos juz (napewno) bawil sie programatorem do SIM i edytowal karty Blaupunkta itd. Chce kupic sobie tego typu programator/czytnik ale jak to zawsze jest kazdy producent chwali SWOJE :-) ze najlepzse ( Towitoko, Phenix itd) czy ktos ma jakies praktyczne "doswiadczenie" i moze cos polecic ( model, albo minimalne wyposazenie itd)

Dzieki

0 5
  • #2 28 Sty 2006 17:13
    SlaweK
    Poziom 43  

Zacznij od przestudiowania dokumentacji karty SLE4442 Siemensa a pewnie przejdzie Ci zabawa z tymi kartami. Jeśli znasz pin karty do możesz ją całkowicie przeprogramować i tanie Towitoko spokojnie ją zrobi ale nie złamiesz pinu niczym. Rejestr na wejściu odetnie Cię od pamięci karty.
    Pheenix to właściwie tylko interface do standardu ISO7816 i niewiele nim zdziałasz w takiej karcie.
    ETL zrobił coś lepszego do tych kart.

SławeK

0
  • #3 28 Sty 2006 20:05
    olecki
    Poziom 27  

a co tam jest takiego ciekawego do edycji??

0
  • #4 28 Sty 2006 20:50
    djlj24
    Spec od car audio

Ja już umiem zmieniać napis ten co się czyta w READ KC, wiem już trochę o tym jak jest zapisane i co jest istotne na karcie ale niestety nadal to za mało aby się w pełni pobawić. Klona nie strzelisz :(.

0
  • #5 28 Sty 2006 22:35
    nfoka
    Poziom 16  

nie chodzi mi o klona czy lamanie PINA ( przynajmniej nie w 1 kolejnisci) sa tez inne ustawienia typu TOM czy edycja jako kaerta SIM ( Blaupunkt Amsterdam / Antares itd gdzie karta SIM zastepouje karte blaupunkta

chodzi mi tez zeby czytnik byl tez do normalnych kart typu SIM czy karty "krankenkasse" niemieckie itd

jestem "zakochany" w blaupunktach i z tego bierze sie pewna ciekawosc :-) ktora staram sie w miare mozliwosci zaspokoic :-)

0
  • #6 29 Sty 2006 10:27
    djlj24
    Spec od car audio

Na początek do zabawy polecam ChipDrive ale w miarę nową wersję. Ale to dopiero początki zabawy, bo prawdę mówiąc wiele nie zrobisz tym. Jeżeli chodzi o karty SIM to jest jedna dobra rzecz, da się ułożyć książkę w kolejności numerowo-alfabetycznej więc jest dużo szybciej potem przeglądana. Aby się pobawić więcej trzeba specjalizowanych programatorów - a takie są praktycznie u nas nie do kupienia :(.

0