Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisnienie wody w kotle Beretta

Krzyzyk04 01 Lut 2006 21:10 15291 24
  • #1 01 Lut 2006 21:10
    Krzyzyk04
    Poziom 1  

Od pewnego czasu spada mi cisnienie wody na piecu do zera w chwili gdy nie pracuje, a gdy pracuje w systemie CO ciśnienie utrzymuje sie normalnie. Sprawdzilem szczelność instalacij i nigdzie nie zauważyłem przecieków ani nieszczelności. Nie wiem czy może mieć to coś wspólnego ze zbiornikiem wyrównawczym. Proszę o pomoc ponieważ żona nie chce marznąć w koncówce zimy :P. Jeśli ktoś może udzielić mi jakichś wskazówek czy podpowiedzi jak zażegnać problem bardzo prosze o odpowiedzi.

Z góry wszystkim dziekuje.

0 24
  • #2 02 Lut 2006 07:29
    DonRomano
    Poziom 33  

Tak, spuść wodę z kotła i sprawdź ciśnienie w zbiorniku powinno być ok 0,8 atm.
    Jak nie ma to napompuj pompką przedtem wymień zaworek.
    Jak się nie da to do wymiany całe naczynie.

0
  • #3 10 Mar 2006 11:57
    isiek78
    Spec od drukarek

Mi spada ciśnienie na zaworze bezpieczenstwa, właśnie jutro biorę się za niego.

0
  • #4 10 Mar 2006 17:38
    DonRomano
    Poziom 33  

A skąd masz pewność, że to zawór jest winien?
    Jak kapie z zaworu to objaw prawidłowy po to on jest.
    Jest oczywiście możliwość, że się uszkodził ale posprawdzaj najpierw wszystko inne łącznie z ciśnieniem w naczyniu.
    Miłej zabawy.

0
  • #5 11 Mar 2006 10:47
    isiek78
    Spec od drukarek

może być i co innego to fakt, ale jak zobaczyłem na zawór bezpieczenstwa to jest troche skorodowany, ale dzieki za rade.

0
  • #6 12 Mar 2006 21:08
    aadamuss
    Specjalista - systemy grzewcze

Co do beretty to pewnie wymiennik głowny(nagrzewnica) jest dziurawa tylko, ze jak kapie to nie widać bo paruje. Po zdjeciu blach czasami widac slady. Jaki to model beretty? Pozdrawiam Adam

1
  • #7 12 Mar 2006 22:37
    bartn
    Poziom 11  

z zaworu zaczelo kapac bo naczynie wzbiorcze nie pracuje i w instalacji masz skoki cisnienia samo czyszczenie zaworu ci nie pomoze musisz sprawdzic naczynie

0
  • #8 13 Mar 2006 10:04
    isiek78
    Spec od drukarek

czyli zaworek? nie znam sie na tym, jeżeli możecie opisać co mam zrobić to będę wdzięczny, tzn. jakie jeszcze czyności?

2
  • #9 13 Mar 2006 19:55
    aadamuss

Isiek78 a jaki Ty masz kocioł? Pozdr Adam

0
  • #10 13 Mar 2006 20:06
    DonRomano
    Poziom 33  

Z tyłu w kotle jest naczynie okrągłe płaskie przeważnie czerwone.
    Należy zamknąć zawory pod kotłem, spuścić wodę z kotła i zmierzyć ciśnienie w naczyniu.Pomiaru dokonuje się na górze naczynia na zaworku takim jak w kołach samochodowych.
    Powinno tam być około 0,8atm.

0
  • #11 14 Mar 2006 12:52
    isiek78
    Spec od drukarek

Witam. Ja mam Beretta Ciao. Dziś wezmę cos do pomiaru cićnienia i wymieni dla pewności zaworek, bo jak pamiętam na początku jak się go nacisneło to był słychać uciekające powietrze, a dziś rano zrobiłem tak i nic, nie dało się go nawet nacisnąć. Ciśnieniomierz tez mam wbudowany w kotle, działa prawidłowo, wskazuje tyle co napuszcze do niego wody.

0
  • #12 14 Mar 2006 22:54
    aadamuss

Sprawdz jeszcze jakie sa różnice ciśnienia przy grzaniu na co. Pozdr Adam

0
  • #13 15 Mar 2006 12:13
    isiek78
    Spec od drukarek

Ciśnienie wzrasta o około 1,5 bara.

1
  • #14 15 Mar 2006 14:31
    aadamuss

Tak jak pisano wyżej. Musisz zamknąć zawory pod kotłem ( o ile są) wypuścić wode z kotła ( przez zawór spustowy, o ile jest, lub przez nieszczęsny kapiący zawór bezpieczeństwa. Dalej dopompuj naczynie do ok. 0,8-1,0 bara ( w zależności od dokładności wskażnika), przy okazji warto wymienić zaworek w naczyniu ( pasuje samochodowy). Pompowanie nalezy przeprowadzic przy otwartym układzie aby woda z naczynia mogła wylecieć. Sprawdz jeszcze raz czy poleci jakieś powietrze z naczynia. Czasami się zdarza, ze zapcha sie wężyk lub rurka łącząca naczynie z kotłem, warto to sprawdzic i przeczyścić jak już masz kocioł bez wody. Dojście do węzyka jest trochę upierdliwe ale wykonalne. Pozdrawiam Adam

2
  • #15 15 Mar 2006 14:46
    isiek78
    Spec od drukarek

OK, dzieki za rady dzis napewno postaram sie tak zrobic.

1
  • #16 23 Mar 2006 08:29
    isiek78
    Spec od drukarek

Zrobiłem tak jak pisaliście, mineło kilka dni i jest o.k. Ciśnienie trzyma. Z wymienikiem ciepla jeszcze nie sprawdzałem, ale jak bedę miał chwilke to popatrze dla pewności. Dziękuje za pomoc.

0
  • #17 10 Gru 2007 20:56
    arti31
    Poziom 10  

witam
    Odgrzebuje temat
    Zaczał mi ciec kocioł beretta minute .
    Wyczaaiłem że przy normalnej pracy na CO nie cieknie a zaczyna się problem jak otworzę ciepła wode w kranie. Wtedy zaczyna leciec woda z tego ustrojstwa w którym jest membrana która porusza dżwignią , która z kolei załacza jakiś włacznik. Jutro zabieram mu sie do tyłka . mieliście tyaki przypadek kiedyś ?
    Pozdrawiam

0
  • #18 11 Gru 2007 00:09
    Drops26
    Poziom 17  

witam najprawdopodobnie jest wyciek na iglicy układu wodnego albo jest do wymiany oring albo cały uszczelniacz
    zobacz tutaj www.systemgaz.com.pl
    pozdro drops

0
  • #19 11 Gru 2007 11:07
    arti31
    Poziom 10  

Dzięki drops26.
    Dobiore mu się do tyłka to będe widział co jest.

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

ale kupa . Mam walnięta membranę i dlatego oring nie trzyma .
    Facet ze sklepu powiedział że nie kupię takiej części nigdzie indziej niż w serwisie...:| I co ja mam teraz powiedzieć facetowi z serwisu że rozebrałem bo chciałem taniej naprawić a teraz tylko membranę potrzebuję...

0
  • #20 11 Gru 2007 13:31
    DonRomano
    Poziom 33  

Jak nie znajdziesz nigdzie to daj znać.
    Rozebrałem swoją beretkę na części i cały ten zespój jeszcze gdzieś leży.

1
  • #21 11 Gru 2007 14:06
    arti31
    Poziom 10  

Zagadałem w "serwisie" i sprzedali mi membranę ale oring nie bo facet nie wiedział co i jak za bardzo. Troche kapie . Jutro zdemontuję i podjade do nich to może z iglica kupię od razu cały komplecik.
    A czy sam oring można wymienić? Wyciaga sie ten plastik czy tylko trzeba wygrzebać jakoś oring?

0
  • #22 11 Gru 2007 14:27
    DonRomano
    Poziom 33  

Samego oring-a raczej nie wydłubiesz, musisz wyciągnąć plastik.
    Ja takie plastiki wyciągam poprzez wkręcenie w środek odpowiedniej śrubki.
    Często udaje się taki plastik wykorzystać ponownie.

0
  • #23 09 Lis 2008 20:44
    kacperb333
    Poziom 1  

Posiadam kocioł Beretta dwufunkcyjny typu boiler. Od dłuższego czasu spada w nim ciśnienie wody. Dwa razy w tygodniu muszę uzupełniać jej stan. Instalacja w domu 100% szczelna, ponieważ po zakręceniu zaworów na centralne ogrzewanie, ciśnienie nadal spada. Membramy są całe, zawór bezpieczeństwa w ogóle nie przecieka, jest szczelny.

Czy może to być wina zaworu trójdrożnego?
    Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

1
  • #24 10 Lis 2008 17:21
    mauri_b

Prawdopodobnie wymiennik główny jest nieszczelny. Przeciek jest na tyle mały, że woda zdąży odparować nie skapując pod kocioł. Koszt wymiennika około 400-500zł.

1
  • #25 20 Sty 2011 22:54
    wch
    Poziom 10  

podepnę się do tematy
    od pewnego czasu w moim piecu Beretta ciśnienie podczas pracy wzrasta. Upuszczam z układu do okolo 1,5 bara i tak może by zostało gdy piec nie pracuje ale gdy zaczyna grzać to ciśnienie powoli wzrasta i po około dwóch, trzech dniach normalnej pracy dojdzie do granicznego 3bar. Ponownie upuszczam z układu do 1,5. Czy powodem może być nieszczelne naczynie przeponowe? Dodam, że raz już pozakręcałem wszystkie zawory, zaworkiem spustowym opróżniłem piec, w pustym naczyniu ustawiłem ciśnienie na 1bar. Po ponownym napełnieniu układu wodą i odpaleniu pieca sytuacja powtarza sie.

Moderowany przez mirrzo:

Temat za stary. Zamykam. Proszę poczytać forum

4
  Szukaj w 5mln produktów