Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału wizji SHARP 37ET-35S

mietek.r 06 Feb 2006 20:57 1152 4
    mietek.r
    Level 18  
    Wtam serdecznie i proszę o pomoc bo ta 14" doprowadza mnie do furii.Telewizor miał uszkodzoną przetwornicę wzm. pionu, końcówkę mocy mcz i VN po wymianie uszkodzonych elementów telewizor startuje reaguje na pilota (końcówki mcz nie usprwaniałem-narazie)a ekran pozostaje czarny - po podniesieniu S2 widać że odchylania pracują poprawnie a na ekranie widać jednolite tło z jasnymi liniami powrotów (odłączając sygnał wygaszania obraz pokazuje się jak za mgłą i widać funkcje sterowania z pilota) Chcę nadmienić że w pewnym momencie jak padł jeden z tranzystorów odchylania pionowego(brak górnej częsci) to telewizor pracwał poprawnie.Po wymianie uszkodzonego tranzystora ponownie ciemność ciemność widzę . Pomocy bo tracę cierpliwość trzy dni przy nim siedzę.
    mietek.r
    Level 18  
    Wymiana kondensatorów nic nie dała tranzystor jest sprawny - może to procesor coś blokuje - bo na wyjściach RGB są bardzo małe przebiegi wizyjne nie będące w stanie wysterować wzmacniacza wizji?
    HenrykB
    Level 22  
    Witam!
    Sprawdź, czy problem nie wynika ze złego ograniczania Ik (noga 22 IC201) lub złych impulsów H, V, SSC lub sam TDA8842 (IX1631BM).
    mietek.r
    Level 18  
    Witam
    Rzeczywiście uwalony był tda8840h powodował zwarcie sygnału na nodze 34 BEAM CURR (BCLIN)

Wszystkim dziękuję za pomoc i POZDRAWIAM