Witam,
Ostatnio rozwalila mi sie myszka i postanowilem ja jeszcze jakos wykorzystac. Chcialbym podlaczyc fotokomorke z myszki do licznika zliczajacego impulsy. Czy ktos mi moze opisac jak dziala ta fotokomorka? Patrzac na to wydaje mi sie ze jest to fotodioda i fototranzystor, a pomiedzy nimi kolko robiace za przyslone. Ale nie mam pojecia na jakie to jest napiecie i czy moge to podlaczyc do 5V... no i czy to jest na pewno tym
Ostatnio rozwalila mi sie myszka i postanowilem ja jeszcze jakos wykorzystac. Chcialbym podlaczyc fotokomorke z myszki do licznika zliczajacego impulsy. Czy ktos mi moze opisac jak dziala ta fotokomorka? Patrzac na to wydaje mi sie ze jest to fotodioda i fototranzystor, a pomiedzy nimi kolko robiace za przyslone. Ale nie mam pojecia na jakie to jest napiecie i czy moge to podlaczyc do 5V... no i czy to jest na pewno tym