Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm AMT Super Forteca - nie zawsze otwiera zamek

10 Feb 2006 06:56 3411 11
  • Level 29  
    Witam pierwszy raz w dziale auto...:D

Kupiłem sobie autko z alarmem firmy AMT - "Super Forteca" i dzieje się tak, że niekiedy centralny zamek otwieta się wraz z rozbrojeniem alarmu z pilota a innym razem nie i trzeba otwierać kluczykiem :cry:. Nie wiem czy przyczyna jest "programowa", że poprostu w jakiś okolicznościach alarm otwiera zamek a w innych nie czy też jest to przyczyna sprzętu w sensie - niełączące końcówki, może przekaźnik itp...

Zanim wezmę się do rozbierania doszczętnie kokpitu to proszę o Wasze opinie bo mam bardzo utrudniony dostęp do alarmu, przewodów i centralki centralego zamka i jeśli to jest wina np.programu alarmu to wolałbym nierozbierać autka bo zimno i się może przeziębić :wink:
  • Level 22  
    a tym autkiem nie jest xedos :D ,raczej nie jest to przyczyna programowa,ale można spróbować ustawić dłuższy impuls sterujący zamkiem jesli to nie pomaga to tylko przejrzenie okablowania może przynieść rezultat
  • Level 29  
    pawelc - skąd wiedziałeś że xedos :-) ??? Sprawa chyba nie dotyczy czasów bo zamkom (jak akurat działa) wystarczy ułamek sekundy a czas jest chyba 1,5s i tak nie działa... ale mogę być pewny, że to nie jest wina programu sterującego ??? wtedy rozbieram i szukam po przewodach ale mi to potwierdźcie....

Dodano po 40 [sekundy]:

acha - zamykanie działa bez zarzutów
  • Level 22  
    skąd wiedziałem ?:D jestem jasnowidzem to takie rzeczy widzę :D ;),a sprawdziłeś orginalny sterownik? przeciez tam idą sygnały od alarmu
  • Level 29  
    Tak myślałem, że z mazdaspeed ale ciekawi mnie jak tam trafiłeś.....

chodzi Ci o oryginalny sterownik centralnego? - skoro z kluczyka działa bez najmniejszego problemu to niema co sprawdzać - do niego też jest utrudniony dostęp ale napewno jest dobry - ale sprawdzę wszystko jak tylko rozbiorę kokpit....
  • Level 22  
    jak tam trafiłem ?podobnie ja Ty jestem posiadaczem mazdy... ,jedno co mi w tej chwili przychodzi do głowy to sprawdzenie połączeń ale bez rozbiórki i prześwietlenia gdzie idą kable od alarmu do centralnego się nie obejdzie ja u siebie podpinałem po prawej stronie własnie w okolicy orginalnej centralki ,ale można równie dobrze podpiąć z lewej strony ,wygląda to na niepewny styk (zimny lut,pęknięty przewód itp) ale to trzeba dokładnie przejrzeć ,równie dobrze może być to przy centralce jak i przy przewodach, do sprawdzenia jest jeden przewod a to chyba niewiele ;)
  • Level 29  
    Niby niewiele ale przedwczoraj rozbierałem, zozkręcałem, rozkładałem głębiej i głębiej..... i d.... dalej nie doszedłem do samych centralek bo się czas skończył - dziś mam go więcej to rozbiorę madzię.

pawelc :-) no przecież.... jak mogłem nie zauważyć - gratuluję MX'a szósteczki i pozdrafiam...
  • Level 22  
    jaki ten internet mały ;)....powodzenia w szukaniu
    ,pozdrawiam
  • Level 17  
    troszke mialem do czynienia z alarmamy amt... rozumiem ze nie ma czasami reakcji na pilota?? nie tylko na c.zamek, ale nie mozna zalaczyc alarmu lub wylaczyc?? sprawdz cos takiego w momencie gdy nie mozesz zamknac auta -
    przestaw auto kilkanascie metrow dalej... zdarzalo mi sie wiele razy ze te alarmy nie reaguja chyba na zaklocenia..kiedys pisane o tym bylo w dziale "zabezpieczenia i alarmy". Tam gdzie sa jakies anteny nadawcze np .RTV to mialem problemy z zalaczeniem alarmu. Ostatnio nie maglem tez zalaczyc alarmu w miejscu w ktorym zawsze dzialalo..wygladalo tez tak jakby bezpiecznik padl..odlaczylem na kilka sekund aku i juz wszystko dziala..w ciagu 1,5 roku od kiedy zalozylem soepie ten alarm kilka razy mialem tylko problem z zalaczeniem
  • Level 29  
    NIE,NIE - alarm się uzbraja za każdym razem i zamyka zamek bez problemu ale jak go rozbrajam (też za każdym razem bez problemu) to niekiedy się centralny otworzy a niekiedy nie i trzeba otwierać kluczykiem (wtedy centralny działa prawidłowo)... nic jeszcze w tej kwestii nie robiłem bo zimno.....
  • Level 11  
    a jak masz podlaczony centralny pod alarm... bo moze potrzeba wiekszej mocy 12V zeby przelaczyc zamki... wtedy trzeba wykozystac przekazniki i prad najlepiej z akumulatora... wtedy napewno przelaczy... poprostu alarm daje za male naterzenie pradu 12v zeby przelaczyc centralny... POZDRAWIAM i powodzenia... (ps. mialem to samo)
  • User removed account