Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault LAGUNA - immobilizer

11 Feb 2006 11:33 6359 5
  • Level 26  
    witam auto RENAULT LAGUNA 2.0 z 95 roku nagle jest problem z immobilizerem nie mozna otworzyć kluczykiem oryginalnego alarmu a tym bardziej odpalić auta kontrolki na pulpicie świecą ale nie ma reakcji .... czy ktoś może wiedzieć co jest grane???
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 26  
    dzieki za szybką odpowiedź ELEKTRIT ale czy możesz powiedzieć coś więcej ? gdzie szukać odbiornika i co to jet plip?? zajmuje się wiele lat elektroniką ale w reno za dużo w instalacjach nie miałem okazji zaglądać..

pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 26  
    OK zaraz pójdę rozebrać odbiornik ale jeśli chodzi o ten plip a raczej chip w kluczyku to co zrobić jeśli on uległ uszkodzeniu a nie ma drugirgo klucza ?? czy serwis reno ściągnie jakiś kod? bo w BMW kolega miał taki przypadek i serwis ściągnął mu za 150zł z monachium orginalny kluczyk..... ale wcześniej skasowali go za diagnostyke na komputerze 250zł
  • Level 17  
    Nie wiem jak w 95 dokładanie było ale sprawdź czy w kluczyku masz taką czarną małą kostkę. Jest ona zlokalizowana jak najbliżej klucza - części metalowej. To jest transponder odpowiedzialny za odblokanie immo. Sam pilot rozbraja tylko alarm i otwiera drzwi. Nie ma związku z immo. Bynajmniej tak jest w mojej 97.
    Jeśli ją masz to znaczy, że masz podwójnego pecha - bo nie dosyć, że rozjechał się układ IR to jeszcze pętla indukcyjna wokół stacyjki.
    Odnosnie kodu awaryjnego - można go dostać w Renault - czasami ( w większości ) każą sobie za to płacić. Podzwoń i popytaj gdzie dadzą Ci za darmo. Kod odblokowujący podają po numerze VIN. Wprowadzasz go przyciskiem od centrala obserwując kontrolkę - dokładnie masz opisane w instrukcji od auta.