Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault LAGUNA - immobilizer

gracus7 11 Feb 2006 11:33 6485 5
Optex
 • #1
  gracus7
  Level 26  
  witam auto RENAULT LAGUNA 2.0 z 95 roku nagle jest problem z immobilizerem nie mozna otworzyć kluczykiem oryginalnego alarmu a tym bardziej odpalić auta kontrolki na pulpicie świecą ale nie ma reakcji .... czy ktoś może wiedzieć co jest grane???
 • Optex
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Optex
 • #3
  gracus7
  Level 26  
  dzieki za szybką odpowiedź ELEKTRIT ale czy możesz powiedzieć coś więcej ? gdzie szukać odbiornika i co to jet plip?? zajmuje się wiele lat elektroniką ale w reno za dużo w instalacjach nie miałem okazji zaglądać..

  pozdrawiam
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  gracus7
  Level 26  
  OK zaraz pójdę rozebrać odbiornik ale jeśli chodzi o ten plip a raczej chip w kluczyku to co zrobić jeśli on uległ uszkodzeniu a nie ma drugirgo klucza ?? czy serwis reno ściągnie jakiś kod? bo w BMW kolega miał taki przypadek i serwis ściągnął mu za 150zł z monachium orginalny kluczyk..... ale wcześniej skasowali go za diagnostyke na komputerze 250zł
 • #6
  twingo
  Level 17  
  Nie wiem jak w 95 dokładanie było ale sprawdź czy w kluczyku masz taką czarną małą kostkę. Jest ona zlokalizowana jak najbliżej klucza - części metalowej. To jest transponder odpowiedzialny za odblokanie immo. Sam pilot rozbraja tylko alarm i otwiera drzwi. Nie ma związku z immo. Bynajmniej tak jest w mojej 97.
  Jeśli ją masz to znaczy, że masz podwójnego pecha - bo nie dosyć, że rozjechał się układ IR to jeszcze pętla indukcyjna wokół stacyjki.
  Odnosnie kodu awaryjnego - można go dostać w Renault - czasami ( w większości ) każą sobie za to płacić. Podzwoń i popytaj gdzie dadzą Ci za darmo. Kod odblokowujący podają po numerze VIN. Wprowadzasz go przyciskiem od centrala obserwując kontrolkę - dokładnie masz opisane w instrukcji od auta.