Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akustyka. Jaką wybrać uczelnię?

bobaskgb 11 Lut 2006 14:54 13877 18
  • #1 11 Lut 2006 14:54
    bobaskgb
    Poziom 15  

Witam z poczatku chce przeprosic za ten post ale potrzebuje informacji. Mianowicie w tym roku koncze liceum wiadomo maturka i wybor studiow przedemna. I wlasnie tu jest problem bo chcialbym zajac sie jakims kierunkeim zwiazanym z akustyka i ogolnie tego typu sprawami. Szukalem w internecie ale nie moglem sie doszukac rzadnych uczelni ktore by cos podobnego oferowaly. Moze wy mi mozecie cos poradzic oprocz elektroniki bo tyle juz wiem sam. Z gory dziekuje za pomoc.

0 18
  • #2 11 Lut 2006 15:01
    de Virez
    Poziom 24  

wystarczy poszukac:) od bialegostoku jest daleko.... wawa - only akademia muzyczna, wymagane umiejetnosci 2 stszkoly muz
    poznan - reż dźwieku, protetyka sluchu, mozna sie dostac z samą matmą, najlatwiej.
    krakow -agh - akustyka - wymagana fiza na maturze,
    to samo w gdansku, i chyba we wroclawiu. Moze cos pominalem:)

0
  • #3 12 Lut 2006 16:09
    bobaskgb
    Poziom 15  

sluchajcie z moze ktos z was studiowal na jednej z tych uczelni i jest mi w stanie powiedziec cos o tych kierunkach blizej. Jak wyglada nauka itd

0
  • #4 12 Lut 2006 17:54
    vespereq
    Poziom 26  

we wrocławiu jest a oprócz tego na akademii muzycznej w katowicach

0
  • #6 12 Lut 2006 23:43
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja studiuje we Wrocku na politechnice wydzial elektroniki i telekomunikacji. Na drugim roku wybierasz specjalnosc ktora w moim przypadku bedzie najprawdopodobniej wlasnie akustyka.

0
  • Pomocny post
    #7 13 Lut 2006 13:37
    moomen
    Poziom 11  

witam,
    dodam swoje 3 grosze
    w poznaniu (uam) na reżyserii dźwięku czeka na Ciebie test muzyczny, równie ważny jak matura (50-50), a dokładniej z matematyki lub fizyki, świadectwa nawet nie oglądają, co mnie najbardziej wkurzyło, gdy składałem tam podanie
    w wawie musisz grać na intrumencie, tu nie startowałem;)
    we wrocku na pwr wybierasz specjalność akustyka po 5-tym semestrze (mgr), wcześniej musisz "pomęczyć się" z elektroniką i telekomunikcają, lub inżynieria dźwięku (inż.), tu też z tego co pamiętam nie liczy się świadectwo
    najszerszą wiedzę dostaniesz moim zdaniem na pwr, gdzie zacząłem swoje studia, jednak ze względu na moje problemy z analizą nie wiem, czy dotrwam do specjalności:cry:
    powodzenia:)

0
  • #8 13 Lut 2006 20:01
    bobaskgb
    Poziom 15  

a na czym mialby polegac taki test muzyczny?Sie nad tym zastanawialem czytalem nawet o nim gdzies ale tak potrafia zamotac na tych stronach ze ojej.

0
  • Pomocny post
    #9 13 Lut 2006 20:21
    montertb
    Poziom 22  

bobaskgb napisał:
    a na czym mialby polegac taki test muzyczny?Sie nad tym zastanawialem czytalem nawet o nim gdzies ale tak potrafia zamotac na tych stronach ze ojej.

Już pisałem, szukaj na forum EiS, tam są obecni studenci, absolwenci i maturzyści wybierający se na takie studia. Odpowiedzą Ci na wszystkie pytania, tutaj ich nie znajdziesz.

Generalnie takie studia można podzielić na jakby "humanistyczne" i "techniczne". Techniczne to Elektroakustyka - na politechnikach, a humanistyczne sa na akademiach muzycznych. Dla obu są inne egzaminy, inny tok nauczania itd. itp.

0
  • #10 13 Lut 2006 22:16
    moomen
    Poziom 11  

w skrócie i z tego, co pamiętam:

pierwsza faza - test muzyczny, należy odtworzyć własnymi strunami głosowymi;) (nieważne są umiejętności wokalne, można "mruczeć";) ) odegraną przez egzaminatora pieśń - większość zalicza

druga faza (drugi dzień) - ogólnie rzecz biorąc test słuchu oraz rozeznania w muzyce - i tu już zaczynają się schody, choć w zasadzie to bardziej konkurencja, bo pierwszą fazę się zalicza, lub nie, a tu zbiera się punkciki
    a konkurować jest z kim, bo ostatnio było bodajże około 12 osób na miejsce[/url]

0
  • #11 13 Lut 2006 22:39
    bobaskgb
    Poziom 15  

nie sadzilem ze az tak przedziwne wymagania maja. Po jaka cholere jest wymagane odgrywanie jakiejs melodi wlasnymi strunami glosowymi normalnie mnie to zniszczylo.

0
  • #12 13 Lut 2006 23:27
    montertb
    Poziom 22  

Bo to jest akademia muzyczna, nauczą Cie tam m.in czytać nutki, partytury ;-).
    Sprawdzają czy masz słuch muzyczny, wrazliwość na dźwięki, czy potrafisz je rozróżnić.

Na polibudzie natomiast zrobią Ci egzamin z analizy, algebry, bedziesz miał teorie obwodów i inne podobne przedmioty.

To sa zupełnie rozne kierunki, różne tok nauczania, sam musisz wybrac ten który Ci najbardziej odpowiada.

0
  • #13 13 Lut 2006 23:37
    moomen
    Poziom 11  

uam kształci reżyserów dźwięku, jak sama nazwa wskazuje;)
    a reżyser musi znać się na muzyce
    jednak jak mówiłem, test nie jest trudny, ja np. dostałem coś w rodzaju wlazł kotek na płotek, z tym, że po niezłym remiksie:D, ale nie było problemów

0
  • #14 14 Lut 2006 08:38
    de Virez
    Poziom 24  

uam kształci protetykow słuchu, również. Tam nie ma żadnych testow odsłuchowych.
    moomen- nie zagladali ci do swiadectwa? i bardzo dobrze. Na tym wlasnie polega nowa matura - licza sie wiadomosci a nie rycie na wysoką średią. W koncu nie ważne, że jestes z gorszej szkoly, gdzie latwo bylo dostac oceny, albo że ryłeś całe 3 lata biologie zeby miec 5, pomimo ze byles na mat-inf.
    taki maly offtopic:)
    pozdro

0
  • #15 14 Lut 2006 15:37
    moomen
    Poziom 11  

nowy system ma stanowczo więcej minusów, niż plusów, ale to już jest temat do oddzielnej i długiej dyskusji...
    a jeśli powyższa wypowiedź miała być skierowana do mnie, to byłem w najlepszym liceum w mojej okolicy, ale swoją drogą, to w cale nie było ono takie najlepsze;)

0
  • #16 14 Lut 2006 18:15
    Kwaczor

Spec od akustyki

Pierwsza część testu muzycznego:

Odśpiewanie jak pisali koledzy. To daje mnożnik punktów dla dalszego testu. Uzadnienie jest takie, że rezyser dzwięku musi umieć podprowadzić wykonawców własnym głosem.

Druga część testu muzycznego:
    rozpoznawanie wykonawcow, wysokosci, glosnosci dzwieków, rozpoznawanie instrumentów itp.

Egzamin wstepny z fizyki lub matmy (w tej chwili matura nowa)

Protetyka słuchu:
    Tylko egzamin z fizy lub matmy (nowa matura)

Opis samych studiów
    Pierwszy rok jest bardzo podobny. Matma, wstep do akustyki, teoria drgań, elektryczność i magnetyzm, przetworniki elektroakustyczne. Dodatkowo wiadomosci o muzyce na rezyserce, jezyk niemiecki na protetyce.

I tu sie drogi zaczynają rozbiegać:
    Drugi rok Analiza sygnałów, Psychoakustyka, Akustyka Wnętrz. Na reżyserii jest dodatkowo kształcenie słuchu, a na protetyce: hałas, budowa aparatów, zajęcia na medycznej.

Od czwartego semestru praktycznie nie ma juz wspolnych zajęc.

Co jest ciężkie. Matma na pierwszym roku, ale cwiczenia, Wykład łatwo zdać. Najgorsze jak na razie, to analiza sygnałów na semestrze. Potworna ilość materiału i niełatwo to zdać.

Co do przydatności kierunków. Protetyka słuchu i ochrona przed hałasem - przydatny kierunek, masa ogłoszeń na wydziale o pracę. Reżyseria dzwięku - fatalne proporcje pomiedzy teorią a praktyka. Wszystkiego się uczy tam teoretycznie. Umiejętności się nie ma po tym prawie żadnych.

Jak ktoś ma pytania, to proszę bardzo na PW. Ja studije na tej uczelni, wiec chyba będę mógł poopowiadać

1
  • #17 09 Lip 2010 09:49
    mateuszlee
    Poziom 2  

Witam odświeżę trochę wątek, mam takie pytanie czytałem program akustyki strukturalnej na AGH i niektóre przedmioty wydają mi się trochę dziwne, np. wytrzymałość materiałów? Czyż to nie domena mechaników i budowlańców?

0
  • #18 03 Sie 2010 13:28
    APAMA acoustic project
    Poziom 12  

Witaj
    Jeśli nie złożyłeś jeszcze papierów na jakąś uczelnię zapraszamy do studiowania akustyki i realizacji dźwięku w AJD w Częstochowie.
    więcej informacji na naszej stronie www.apama.pl
    oraz na www.if.ajd.czest.pl

0
  • #19 19 Maj 2011 18:21
    franek3325
    Poziom 8  

Witam, w tym roku ja podepnę się do tego tematu :)
    Waham się nad wyborem jednej z 2 uczelni:
    -Politechnika Wrocławska - Inżynieria Dźwięku na kierunku Elektronika
    -AJD w Częstochowie - Akustyka i Realizacja Dźwięku na kierunku Fizyka
    Wolał bym studiować w Częstochowie bo tam mam bliżej.. tyle że jej to młody kierunek dopiero 2 rok.. no i w pierwszych semestrach to prawie sama Fizyka za którą nie przepadam.
    Czy ktoś mógłby coś o tych studiach napisać? którą wybralibyście, a może ktoś tam studiuje/studiował?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo