logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Konstruowanie własnego wzmacniacza z poniższych tranzystorów

Tweaty 13 Lut 2006 20:31 909 2
REKLAMA
  • #1 2298629
    Tweaty
    Poziom 2  
    Posty: 4
    witam
    :D
    Chciałbym zmontować sobie wzmacniacz jestem początkujacy
    czy na tych tranzystorach da sie cos zmontować.
    bd137 (2 sztuki)
    bd138 (2 sztuki)
    bdp284 (2 sztuki)
    bdp283 (2 sztuki)
    bc 211 (3 sztuki)
    bc238 (2 sztuki)
    bc307(4sztuki)
    Co do rezystorów i kondensatorów i innych pierdół to mam tego pod dostatkiem.

    Jeżeli macie jakieś konkretne propozycje to proszę o schematy .
  • REKLAMA
  • #2 2299263
    namber31
    Poziom 14  
    Posty: 122
    Pomógł: 12
    Na każdym tranzystorze da się zbudować wzmacniacz :)

    Jeżeli interesuje Cię coś więcej niż wzm. jednostopniowy (który ma małe znaczenie praktyczne, ale duże dydaktyczne) to sobie poczytaj parametry twoich tranzystorów (głównie Icmax oraz beta) i zobacz co można z tym zrobić. Ewnetualnie znajdź jakiś schemat wzm. i porównaj parametry użytch tranzystorów z parametrami swoich tranzystorów.
    powodzenia
  • #3 2299345
    karlos79
    Poziom 33  
    Posty: 1768
    Pomógł: 254
    Ocena: 76
    Witam
    Mozliwe ze poskładasz wzmacniacz o mocy 25W, może i nawet 50W.
    Poszukaj na forum schematów jest poddostatkiem.
    Zajzyj tez tu:
    www.elenota.pl , znajdziesz tam informacje na temat Twoich tranzystorów.
    Pozdrawiam
    P.S
    Jesli uda ci sie znaleźć archiwalne numery radioelektronika i krótkofalowca , z lat 80-tych, to na bank znajdziesz tam Ciekawy wzmacniacz.
REKLAMA