Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś połączył 2 kompy przez bluetooth dongle USB?

chomiczuk 14 Lut 2006 13:00 4044 16
  • #1 14 Lut 2006 13:00
    chomiczuk
    Poziom 10  

Czy wogóle jest to możliwe, posiadając dwa bluty na usb (takie za 30 zł), utworzyć połaczenie sieciowe, lub udostępnić internet, pomiędzy dwoma koputrami? Czy udało sie komuś coś takiego uzyskać. Jeśli tak to jak to zrobić?
    Dzięki za podpowiedzi.

0 16
  • #2 14 Lut 2006 13:16
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest to możliwe.
    Z uruchomieniem nie ma większego problemu przy odrobinie znajomości tematu.

0
  • #3 14 Lut 2006 14:02
    chomiczuk
    Poziom 10  

To fajnie, rozumiem że koledze sie udalo. Probuje połączyć dwa kompy, na których sa WIN98SE. Zainstalowałem drivery i program BlueSoleil (v1.6) z płytki blutów na obydwu komputerach. Mam włączone prawie wszystkie usługi, m.in. PAN, SPP, LAN.. Po kliknięciu Bletooth device discovery, nie znajduje mi żadnych urzadzeń. A w sumie sa to identyczne modele. Zmieniałem też ustawienia sieci lokalnej, ip automatyczne i zdefiniowane, ale też nie pomaga. Nie wiem czy problemem nie jest to, że adaptery dongle mają adresy 11.11.11.11... Noi co dalej zrobić?? Jeśli sie komus udalo to proszę o jakies wskazówki.Dziękuje z góry.

0
  • #4 14 Lut 2006 19:13
    granacik
    Poziom 22  

eh wiem o co chodzi meczylem sie z tym kiedys 2 dni wkoncu sie udalo (dla kumpla) na komputerze serwerze nalezy uruchomic usluge dostepu do netu (tak sie to chyba nazywalo i w opcjach zaznaczyc na samym dole karte z ktorej bedzie pobierany -z niewiadomych powodow u kolegi jest to calkiem niedostepne) a u mnie jakos poszlo ja mialem wlaczona ta usluge i chyba siec lan -ze szczerego serca radze ci pociagnac kabel bo niedosc ze program do blutooth ciagnie duzo ramu to za kazdym razem wlaczanie kompow i wyszukiwanie polaczenia jest meczace

0
  • #5 15 Lut 2006 05:26
    gabik001
    Poziom 37  

Osobiscie polaczylem na bluetooth komp) z kamera cyfrowa ktora ma wbudowana przegladarke internetowa (no i oczywiscie blutucik niewidzialny drucik :) ). Utworzylem mala siec i nie bylo problemu. Mysle ze z dwoma kompami bedzie latwiej.
    Pozdrawiam

0
  • #6 15 Lut 2006 09:11
    chomiczuk
    Poziom 10  

Ogólnie to chodzi mi o przetestowanie 2-óch blutków niż użwanie tego sieci, bo mam sieć lokalną i net. Nie mam słuchawek i takich tam, wiec pomyslalem, że sprawdze je tworząc sieć. Rozumiem, że po uruchomieniu programu bluesoleil na obu kompach, włozeniu kluczy do usb, i skonfigurowaniu sieci, m.in. ustawienie ip.., powinienem widzieć kompy w sieci. Chyba nie trzeba nic ustawiać w programie bluesoleil. Albo może ktoś podpowie jak używać SPP. Rozumiem, żeby używać portów com, w oknie programu bluesoleil musi byc podświetlona ikona portu com. U mnie program niczego nie wykrywa, a mam wlączone wszystkie uslugi. Nie wiem czy aby nie przeszkadza to, ze dwa adapterki mają takie same adresy:11.11.11.11.11.11, i nie da sie ich zminić. Dalsze porady mile widziane. Dziękuję z góry.

0
  • #7 15 Lut 2006 09:30
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

chomiczuk napisał:
    Ogólnie to chodzi mi o przetestowanie 2-óch blutków niż użwanie tego sieci, bo mam sieć lokalną i net. Nie mam słuchawek i takich tam, wiec pomyslalem, że sprawdze je tworząc sieć. Rozumiem, że po uruchomieniu programu bluesoleil na obu kompach, włozeniu kluczy do usb, i skonfigurowaniu sieci, m.in. ustawienie ip.., powinienem widzieć kompy w sieci. Chyba nie trzeba nic ustawiać w programie bluesoleil. Albo może ktoś podpowie jak używać SPP. Rozumiem, żeby używać portów com, w oknie programu bluesoleil musi byc podświetlona ikona portu com. U mnie program niczego nie wykrywa, a mam wlączone wszystkie uslugi. Nie wiem czy aby nie przeszkadza to, ze dwa adapterki mają takie same adresy:11.11.11.11.11.11, i nie da sie ich zminić. Dalsze porady mile widziane. Dziękuję z góry.

Jeśli to są 2 takie same adresy MAC - to połączenie sieciowe nie będzie działać.
    Zmienić MAC na pewno się da - tylko niekoniecznie taka opcja musi być w firmowych sterownikach.

0
  • #8 15 Lut 2006 10:35
    chomiczuk
    Poziom 10  

To może ktoś wie, jakim pogramem można zmienić adres mac blutka, czy trzeba pokombinować z innymi sterownikami i uda się to zrobić w bluesoleil'u??

0
  • #9 15 Lut 2006 12:53
    K3
    Poziom 23  

gabik001 napisał:
    Osobiscie polaczylem na bluetooth komputer) z kamera cyfrowa ktora ma wbudowana przegladarke internetowa (no i oczywiscie blutucik niewidzialny drucik :) ). Utworzylem mala siec i nie bylo problemu. Mysle ze z dwoma kompami bedzie latwiej.
    Pozdrawiam

nie mieli już czego tam włożyć....

chociaż gdyby jeszcze wlan był to fajna zabawka.... ;][/b]

0
  • #10 16 Lut 2006 05:33
    gabik001
    Poziom 37  

K3 napisał:
    gabik001 napisał:
    Osobiscie polaczylem na bluetooth komputer) z kamera cyfrowa ktora ma wbudowana przegladarke internetowa (no i oczywiscie blutucik niewidzialny drucik :) ). Utworzylem mala siec i nie bylo problemu. Mysle ze z dwoma kompami bedzie latwiej.
    Pozdrawiam

nie mieli już czego tam włożyć....

chociaż gdyby jeszcze wlan był to fajna zabawka.... ;][/b]

Tez jak to odkrylem to bylem w lekkim szoku... Ale fajna sprawa - net na dotykowym ekranie 2,5 cala... A kamerka to dcr-trv 950 (sony)...Moze nowsze modele maja wlan.... nie wiem
    Pozdrowka

0
  • #11 16 Lut 2006 09:03
    lopez123
    Poziom 13  

w nowym komputer świat jest dodatek w którym jest napisane jak stworzyć domową sieć

0
  • #12 23 Lut 2006 21:58
    jaco777
    Poziom 24  

Po pierwsze to te adaptery za 30 zł. nadają się tylko na breloczki lub do... pupy. Nic na nich nie zdziałasz, szkoda nerwów i czasu. Kup firmowe, porządne za około 75zł. sztuka (już za tyle można dostać).

A net przez BT da się zrobić bez problemu.

Jaki adapter kupić i jak zrobić sieć LAN na BT już wielokrotnie pisałem - szukaj na Elektrodzie.

0
  • #13 01 Lip 2006 01:38
    egon12
    Poziom 13  

Witam !

walcze juz ze 2 tygodnie i powoli sie poddaje :(
    2xBT, laptop i stacjonarny - udostepnianie netu

Bluesoleil sobie po paru dniach odpuscilem, teraz mam bluetooth_software1.4.3.4 widcomma z msi z patchem - no i dalej nie dziala - wykrywaja sie paruja, usluga Network Access tez sie laczy, ale ping nie dziala :( pakiety wyslane/odebrane sie wymieniaja w driverach sieciowek i nic wiecej

doszedlem do tego ze te BT maja takie same adresy - w tym przypadku przeklada sie to na MACa - moze tu jest problem ? dodalem w rejestrze przy siecowce BT:

....... przechodzimy dalej do 'NDIParams', tworzymy podklucz 'NetworkAddress' a w nim następujące wpisy (wszystkie typu ciąg/REG_SZ):
    default:"000000000000"
    LimitText:"12"
    Optional:"1"
    ParamDesc:"Network Address"
    type:"edit"
    UpperCase:"1

wszystko ladnie - dodala sie mozlisosci zmiany MACa przy driverze, ale nie ma to skutku w ipconfog /all tam jest dalej stary MAC

rece opadaja :( co robie zle ? aha firewall'e oczywiscie powylaczane

0
  • #14 05 Lip 2006 23:11
    jaco777
    Poziom 24  

Do Egon12: teraz pewnie nic nie robisz źle. Ale o wiele wcześniej popełniłeś błąd. Powtarzam to z uporem maniaka. Tanie adaptery BT nadają się do... (już pisałem). Masz dwa takie same unikalne adresy adapterów BT, a to już nawet w niższych warstwach spowoduje konflikt i nic nie będzie działać.

Musisz mieć dwa porządne/firmowe adaptery. Będą miały różne adresy, bezproblemowo się skonfigurują i wszystko będzie działać.

Mam już za sobą wiele prób w tworzeniu sieci LAN BT, i nawet na różnych systemach operacyjnych działało dobrze. Na każdej z możliwych kombinacji z Win98, Win2000 i WinXP działało.

0
  • #15 10 Lip 2006 20:07
    egon12
    Poziom 13  

pokombinowalem z innymi sterownikami i udalo mi sie zmienic MACa w windzie

wszystko zaczelo dzialac - ostani juz problem, dziala dziala i pstryk - rozlacza sie samoczynnie PAN - laczy sie ponownie i tak w kolko

miales taki przypadek ? czy to dalej wina lezy w najnizszej warstwie - fizyczne adresy tych BT
    wiem wiem dziadostwo, ale juz jestem blisko (przynajmniej tak mi sie wydaje) :)

0
  • #16 11 Lip 2006 23:50
    jaco777
    Poziom 24  

Zrywanie połączenia to typowy objaw złej jakości adapterów. Ewentualnie testy radzę robić na bardziej stabilnych i nadających się do sieci systemach - typu NT (nie ma chyba softu) lub 2000. Win98/95 jest zbyt "słabe".

W moim przypadku przy współpracy dwóch adaperaów MSI działało dopóki sam nie wyłączałem sieci.

PS. Sprawdź na innych profilach BT czy też tak zrywa połączenie i będziesz miał odpowiedź.

0
  • #17 10 Sie 2006 09:10
    chomiczuk
    Poziom 10  

Warto dokończyć rozpoczety temat. problem został oczywiście rozwiązany już dawno temu i jeśli ktokolwiek szuka infrmacji na temat połączenia kompów przez blutooth, to chętnie coś podpowiem. Dodam również że połączyłem dwa kompy i laptopa, tworzac sieć. Wszystkie hosty pracowały bez problemu na odległość do 20m. Transmisja danych bezproblemowa. Używałem kluczy takich za 30zł z allegro. Z góry dziekuje za powyższe podpowiedzi. Pozdrawiam.

0