Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieszająca sie Motorola C550

15 Lut 2006 18:59 1344 20
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam telefon motorola C550 i mam z nim problem. Dotyczy on ciągłego wieszania sie telefonu i wyłączania po chwili użytkowania. Nie wiem co mam z nim zrobić. Srpóbowałem wgrać flasha: "R321_G_0A.10.24R_LP0011_JPG_0A_C550_01_00.05R_SE8342AXXU408D_1FF"
    ale to nic nie dało dalej sie zawiesza i wyłącza po chwili. Pomóżcie ludzie bo nie mam pojęcia co z nim zrobić.:cry:
  • Moderator Samochody
    Jesli masz mozliwos to sprawdz czy na innej bateri sie tez wiesza, albo na innym simie... A jesli nie to to wyczysc ją i wgraj całego sofcika od nowa, powinno pomóc... pozdro...
  • Poziom 16  
    Ja proponuje wyczyścić płyte, miałem tak z C350, wyczyściłem i pomogło, a jak nie to przegrzej Hotem...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Dokładnie wczoraj robiłem taką motkę tzn te same objawy to ją wykompałem podlałem fluxem wygrzałem jeszcze raz wykompałem i poczyściłem i telefonik śmiga. Softu nie ruszałem :)
  • Poziom 2  
    Na innej baterii to samo. Może dokładniej opisze problem. Czasem jak podłącze telefon pod ładowarke to chodzi dopóki nie zaczne na nim coś robić. Ładuje sie normalnie, tylko jak sie naładuje to jak odłącze i znowu podepne na ładowarke to wyskakują 2 kreski i dalej sie ładuje. Nie zawsze wogóle chodzi na ładowace. Zazwyczaj musze wyjąc z niej baterie, rzucijć nią (baterią) o podłogę, troche postukać w telefon i czasem po podpięciu pod ładowarke działa. Macie jakies pomysły i jak coś to prosze o troche instrukcji bo ja jestem raczej ciemny w tej dziedzinie.
  • Poziom 15  
    Standardowa usterka tego modelu. Mikropekniecia. Oddaj do serwisu i po bolu bo z tego co piszesz zarzniesz ten telefon.
  • Poziom 16  
    Rzucać telefonem? No zawsze to jakieś rozwiązanie... Ja bym przegrzał hotem, a jak nie posiadasz to oddaj do serwisu.
  • Poziom 13  
    a ile taka usługa przecietnie kosztuje?
    bo mam podobną usterke
  • Poziom 16  
    To zalezy gdzie, u mnie najtaniej :)
  • Poziom 13  
    no najtaniej - ale ile to jest najtaniej ? to jest 30 - 50 - 100?

a tak wogóle to gdzie w krakowie jest jakis dobry serwis?
  • Poziom 13  
    a użyłeś takiego zwykłego spirytusu?
    czy to był jakiś specjalny spirytus?
  • Poziom 11  
    tak to byl zwykly spirytus rektyfikowany w butelce 100ml
  • Poziom 13  
    no i mam jeszcze pytanko w jaki sposób to zrobiles?
    tak poprostu zanurzyles całą w spirytusie?

rozkręcilem swoją motke, zdjąłem plastik (ten z głosnicziem i z mikrofonem i lcd - czy mam odkleic tą taką białą folijke od klawiatury co jest przyklejona do płytki? czy trzeba jeszcze coś dalej rozebrac??
  • Poziom 11  
    nie dalej juz nic nie odklejaj tylko zanurz w spirytusie i wyczysc cztoczeka do zembów(tylko deliktanie)nastepnie wysusz na bardzo goracym poiwtrzu suszarka głownie przy stykach baterie bo tam niedaleko jest procesor i trzeba go niezle wygrzac ,i bedzie chodzic
  • Poziom 16  
    ja tam otklejam zawsze membrane od klawiatury, przy okazji przeczyszczaja sie tez styki od klawiatury no i klej od tejze membrany nie nasiaknie mi spirytusem, ani tez nie zagniezdzi sie pod nia...
  • Poziom 13  
    wygrzej jej flahe :) i będzie chodzić, postawiłem tak już na nogi bardzo dużo tych rupieci
  • Poziom 20  
    ciekawe jak ma ja wygrzac dobrze nie sciagajac ekranow z plyty skoro nie ma dmuchawy?
  • Poziom 13  
    a skąd wiesz @zoltos że on nie ma dmuchawy?
  • Poziom 13  
    a o jaką dmuchawe chodzi??

próbowalem zrobic tak jak mówił gorka63, ale nic niepomoglo - moze to cos innego siadło
    ma ktos jeszcze jakiś pomysł?

ale dzieki dla wszystkich za dobre rady!