Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm - jak podłączyć ? civic '92

15 Lut 2006 20:47 3344 9
  • Poziom 10  
    witam , jestem początkujący.
    posiadam centralę z podłączeniami jak na schemacie (dołączony plik), czujniki ultradźwiękowe, wstrząsowy (EXUS CW-01), położenia (EXUS CPR-09).
    jak to ustrojstwo połączyć, co to jest ten przekaźnik 2-go kanału (niema go w zestawie), te dwa różowe trzeba podłączyć?
    Zmierzyłem od centralnego zamka sygnały, ( dwa cienkie przewody idą do centralki w drzwiach kierowcy) , gdy na jednym jest 0v to na drugim 5V, zamykam (lub otwieram - teraz juz nie pamiętam) i zmienia sie na odwrót. Tak ma być?
    pomocy.
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Oto opis do Civika, w twoim roczniku nie ma siłownika w drzwiach kierowcy. Musisz zamontować siłownik, kiedy alarm go wysteruje to siłownik napędzi mechanizm drzwi kierowcy i całość zrobi ruch.
  • Poziom 10  
    to jest civic VTI ,centralny, szyby, szyberdach, lusterka sa w elektryce. To znaczy ze siłownik jest tylko w drzwiach od pasazera?.A od kierowcy tylko jakis stycznik? jest tam kostka z trzema przewodami: dwa wspomniane powyżej i trzeci chyba masa. CHyba nieczaje nadal o co biega.
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    w drzwiach kierowcy jest przelącznik(swich) sterujacy pozostalymi drzwiami, aby dzialalo to z alarmem to trzeba tak jak kolega wczesniej pisal dolozyc silownik slave do drzwi kierowcy i wysterowac go (wykorzystujac 2 przekazniki+sygnaly z alarmu do sterowania centrala)
  • Poziom 33  
    Wystarczy podłączyć zwykły siłownik slave do przewodów idących z modułu do siłownika w drugich drzwiach.Bez przekaźników.Nie są potrzebne.Podłączysz się dwoma masami do modułu i będzie chodzić.Tylko najpierw zamontuj siłownik by wszystko chodziło.Sterowanie masz na przewodach od switch'a.By zamek się zamykał to musi taż zmieniać położenie switch by nie 'trzymał' zamka.Więc po to najpierw zamontuj siłownik.

Dodano po 2 [minuty]:

Szyby i szyberdach wysterujesz za pomocą modułu domykającego.Komfortu w tej maszynie brak.
  • Poziom 10  
    dzieki, z centralnym to juz kumam. kazdy jeden silownik bedzie tam pasował? , czy macie jakies propozycje, moze jakis namiar.
    A te inne moje pytania? z gory dzieki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    ok zakupie jakis siłownik.
    moze dla was jest to oczywiste, ale o co chodzi z tymi zasilaniami na różowych kablach?
  • Poziom 27  
    Jeden różowy kabel podłączasz do przewodu ze stacyjki na którym pojawia się +12 w momencie przekręcenia kluczyka w pozycję zapłon, i nie znika przy kręceniu rozrusznikiem. Drugi to kanał dodatkowy do steowania przekaźnikiem. Wykorzystujesz go w momencie gdy np. chcesz zrobić sobie niezależne otwieranie klapy bagażnika. Wtedy podpinasz pod ten przewód przekaźnik którym wysterowujesz siłownik. Sposób podłączenia siłownika i przekaźnika masz podany w instrukcji montażowej.
  • Poziom 10  
    zainstalowałem siłownik , podłączyłem tak jak napisał - Xwit i wszystko działa. Dzięki !