logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć i przetestować radia ALPINE TDA-7559R, PIONEER KEH-M9100, KEX-M800?

MACKOL 19 Lut 2006 00:00 6060 5
REKLAMA
  • #1 2320291
    MACKOL
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Witam
    Wpadły mi ostatnio w ręce 3 radia samochodowe

    ALPINE TDA-7559R
    PIONEER KEH-M9100
    PIONEER KEX-M800

    Dwa pierwsze posiadają standardowe złącze ISO (a przynajmniej tak mi się wydaje) Natomiast z ostatniego wychodzą kabelki pomarańczowy, niebieski i czarny.
    Problem jest taki ze chciałbym te radia sprzedać ale nie mam ich gdzie sprawdzić:/ próbowałem podłączyć według schematu gniazda ISO napięcie 12V ale zero reakcji:/

    Zasilanie podpoiłem do (A) 7 +12V a do 8 masę
    Złącze wygląda jak ISO C10

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 2320463
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Zacznij od przeczytania regulaminu forum a potem postów wyróżnionych w danym dziale, jak ten https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254737.html a tam znajdziesz podpowiedź.
    A ja ze swojej strony dodam że KEX to deck, bez wzmacniacz się nie włączy ani nie zagra. Tylko zeby Ci nie przyszło do głowy podłączanie ich do prostownika do ładowania akumulatorów, możesz nim uszkodzić radio, zalecam wizytę u elektonika który się na tym zna.

    SławeK
  • REKLAMA
  • #3 2321396
    MACKOL
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Jako zasilania użyłem 420W zasilacza od kompa który ma stabilne 12V:]
    ALPINE TDA-7559R PIONEER KEH-M9100 odpaliłem i działają:]

    Natomiast ten pineek KEX rzeczywiście nie odpala i już myślałem że jest uszkodzony.

    Co do wizyty u elektronika to nie opłaca mi się latać z takimi antykami bo więcej zapłacił bym za wizytę niż są one warte :P

    Czy niema żadnego sposobu żeby sprawdzić czy on działa???
  • REKLAMA
  • #4 2321905
    djblood18
    Poziom 13  
    Posty: 134
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    najprosciej bedzie jesli poszukasz ( po zdjęciu obudowy ) kabla plusowego.tzn. znajdz kondensator jakies ok do 3000uF,jesto to kondensator filtrujący,jego PLUS powinien byc plusem zasilania, a MINUSA podłącz do masy radia... powinno zadziałać.POZDRO!
  • REKLAMA
  • #5 2322162
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Ten Pioneer to deck i w poście podanym przez SławeK masz na to odpowiedź jak go uruchomić. Deck więc potrzebuje wzmacniacza - patrzysz w odpowiedni dział i już wiesz :D
  • #6 2328240
    MACKOL
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    ok dzięki ludziska:]
REKLAMA