Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System VPS/PDC w nowszych magnetowidach

gregory33 11 May 2003 15:04 3667 1
 • #1
  gregory33
  Level 2  
  Chciałbym się dowiedzieć o różnicach możliwości systemów
  SHOW-VIEW, VPS i PDC. Słyszałem, że działają na podstawie
  sygnałów nadawanych przez stacje TV na początku i końcu
  programu i umożliwiają nagranie na magnetowidzie pomimo
  przesunięć nadawania w czasie. Wiem że SHOW-VIEW jest
  w Polsce stosowany przez niektóre stacje TV. Nie wiem jak jest
  z VPS i PDC. Czy są używane przez polskie stacje i czy
  np. umożliwiają nagrywanie z automatycznym pomijaniem
  reklam? (w instrukcji obsługi - ściągniętej ze strony Samsunga - nie jest to wyjaśnione)
 • #2
  marioer
  Level 26  
  SHOW-VIEW to sposób uproszczonego programowania Timera bez konieczności zaznajomiania się z często skomplikowaną instrukcją obsługi.Wystarczy mieć zaprogramowany tuner w magnetowidzie i znać kod audycji(zamieszczany w niektórych gazetach).Cała operacja polega na wprowadzeniu cyfrowego kodu i załąc zeniu Timera.
  Niestety system ten nie sprawdza się w 100%-do pełni szczescia konieczna jest punktualność nadawania w telewizji a jak powszechnie wiadomo "Polska to jest bardzo dziwny kraj" i Stacje TV punktualnie nadają tylko i wyłącznie "Wiadomości" . W efekcie zaprogramowana do nagrania audycja jest nagrana bez zakonczenia,poniewaz nie zaczęła się punktualnie i wkurzony użytkownik ShowView musi nauczyć się programowania Timera po kolei,aby możliwe było przsunięcie zakończenia planowanej audycji o czas "potrzebny na reklamy przed jej emisją itd.
  VPS/PDC-system stosowany w niektórych niemieckich stacjach TV - umożliwiający nagranie "właściwej"audycji nawet,gdy zostanie ona przesunięta z uwagi na reklamy itp. Emitowany jest sygnał-"rozpoznawany" przez magnetowidy z systemem VPS/PDC ,dzięki czemu nagrana będzie cała audycja. W Polsce nie znam stacji TV ,która wykorzystuje VPS\PDC- nie jest to w ich interesie-reklamy musisz oglądać-programy niekoniecznie:)
  Nie istnieje system "omijania" reklam.Opisywane funkcje pomijana reklam w niektórych magnetowidach(np. LG) działają następująco:
  Odtwarzasz wcześniej nagraną kasetę i w momencie pojawienia sie reklamy załączasz w/w funkcję,poczym magnetowid rozpoczyna przewijanie kasety o określony czas ( np. 20 sekund) następnie ponownie włącza się odtwarzanie.
  Marketing robi swoje - trzeba sprzedac kolejne wyroby.