Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka-nie przestaje pobierac wody

21 Feb 2006 10:45 8636 5
 • Level 12  
  Wczoraj wlaczylem pranie i po kilkunastu minutach krzyk zony"Woda w przedpokoju"Okazalo sie ze pralka pobierala kilka minut wode nie wylanczajac sie.Odcialem szybko doplyw wody do pralki i na szmate.Zauwazylem ze woda wydostaje sie tam gdzie sie wsypuje proszek tz.z tej komory gdzie leci woda do prania wstepnego.Gdy odkrece doplyw wody z tej "rurki" leci natychmiast woda.Co robic?
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Level 14  
  sprawdź czy rura zbiornik-szuflada z proszkiem jest drożny, jeżeli nie to wyczyścić

  sprawdż też hydrostat
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • User removed account  
 • Level 30  
  Łopatologicznie: elektrozawór od wody jest załączany programatorem a wyłączany hydrostatem po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wody w bębnie.
  Jeśli wody w bębnie nie ma to zatkana jest rura zbiornik proszku - bęben. Dość gruba, raczej trudno ją zatkać.
  Jeśli bęben jest pełen wody to albo zawór puszcza cały czas (bez napięcia też) - sprawdzisz otwierając zawór dopływu wody do pralki przy wyłączonej z prądu pralce, albo hydrostat nie wyłącza.
  Jeśli puszcza zawór to tylko wymiana.
  Jeśli nie wyłącza hydrostat to może być uszkodzony on albo zatkana rurka bęben - hydrostat (cienka, zdarza się). Podmuchaj w nią - powinno pójść lekko i potem próbuj. Jeśli to nic nie da to tylko podmiana hydrostatu. Dmuchając w hydrostat usłyszysz że przełącza, ale może przy nie takim jak trzeba ciśnieniu.
  Elektrozawór znajdziesz idąc po wężach.
  Hydrostat to takie coś wielkości krążka do hokeja, przymocowane poziomo w górnej części pralki, od góry ma kilka przewodów a od dołu plastikowy wężyk średnicy kilku mm.


  No już chyba prościej się nie da wytłumaczyć.
 • Level 12  
  Dziekuje koledzy za szybka odpowiedz.Temet zakonczony. Suksesem.!!
  Przeczyscilem elektrozawor(chyba tak sie ta czesc nazywa)Byla tam taka mala gumowa membranka .Wyczyscilem pod goraca woda zamontowalem i...OK!Woda juz nie przelewa sie no i zonka zadowolona,mysle ze ja wieczorem tez:D.Dziekuje i pozdrawiam!!!
 • Level 30  
  Jeśli raz się zaciął to może zrobić to znowu. Radzę sprawdzić filtr na dopływie - jeśli go np nie ma to paprochy zatykają otworek w membrance, może być też zestarzała guma (przepuszcza wodę). Radzę jednak nadzorować przy nalewaniu wody i jak najszybciej wymienić.