Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 2 potrzebuje pomocy z radiem brak zasilania.

21 Lut 2006 23:39 2705 9
  • Poziom 10  
    witam. Posiadam astre 2 zakupiłęm ją w belgi. jest w niej radio cctr700 mam kody ale radio sie nie włańcza samochód był lekko stukniety myśle że pewnie któryś bezpiecznik padł poprostu albo radio nie ma zasilania. włączam zapłon i nic .moge sobie naciskać wszystko w radiu ale sie nie włąńcza. wiec moze ktoś wie który bezpiecznik odpowiada za radio bo nie mam zadnego schematu. albo moze to nie bezpiecznik w każdym bądz razie zmieniarka wykazuje oznaki życia ale radio sie nie włąńcza. na wyświetlaczu nic nie wyświetla o radiu może zakrutko czekam dopiero za pare godzin sie coąs włączy nie wiem zabardzo sie natym nie znam wiec szukam pomocy właśnie na forum. niewiem co jest grane powinno działać.oczywiscie po wpisaniu kody. moze na wyświetlaczu nie ma sie nic pojawic. poprostu trzeba kod wbić w ciemno a potem ruszy. chyba sie to robi trzymająć as 10 sekund potem sie wciska power i potem kod też nie działa próbowałem. nie wiem co mam zrobić.

dziekuje i pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Sprawdz bezpiecznik bedzie oznaczony głośnikiem na klapce od bezpieczników.
  • Poziom 10  
    witam. bezpiecznik jest dobry musze wykrecic radio może miernikiem sprawdze coś. narazie musze kupić imbusy bo nie mam a bez nich nie wykrece radia. Mam elektryczne lusterka obydwa obracają sie tylko w prawo. niestety w lewo ani do góry ani na dół nie działaja myśle że może być to ta przełącznik ale nie jestem pewny może styki są niedobre. moze ktoś miał podobną sytułacje i pomoże. dzieki pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam ostatnio na forum czytałem ze jest bezpiecznik kolo akumulatora
    mozesz sprawdzic ewentułalnie radio i sprawdz czy w rodiu jest sprawny bezpiecznik pozdrawiam
  • Spec od car audio
    Gratuluję!!!
    Nie pofatygowałeś się nawet by wymontować radio i sprawdzić dopływ napięć zasilających i bezpiecznik w radiu i już zadajesz pytanie na forum,które nie jest dla posiadaczy radyj lecz dla elektroników.
    Jak piszesz,autko jest po stłuczce.Bezpiecznik w radiu mógł sie przepalć na skutek zwarcia przewodu zasilania wzmacniacza antenowego i przełączania funkcji wyświetlacza.
  • Poziom 10  
    witam Niepofatygowałem sie nawet rzeby sprawdzić. No wsumie tak ale sam samochód reperowałem po wypadku troszke sie z tym zeszło wieczorami po pracy i w niedziele robiłem tak przez 4 tygodnie wiec sie pytam bo chciałem zaoszczedzić troszke czasu i tak już miesiąc bez wolnej niedzieli. Dzisiaj sie zajmuje radiem nastepna niedziela:( dziekuje za pomoc bezpiecznik koło akumulatora sprawdze i w radiu też i miernikiem coś pokmbinuje.

dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Zacznij od sprawdzenia koski zasilającej! Powinien być +12V stały i po stcyjce! Sprawdzić trzeba też masę ! po wypadku może być różnie!
  • Poziom 10  
    witam.hmmm. Niestety dzisiaj nie wymontowałem mojego radia próbowałem wsadzać gwożdzie w otwory po wyjeciu śrubek na imbusy. odginałem ciagłem i sie tylko naklnołem. bede próbował po pracy może jutro wyjąc te radio ale mieszkam w mieście i jak robie to wieczorami to sie strasznie lludzie gapią nie mam garazu hahaha. pewnie bede musiał wykrecić schowek albo najpierw coś nie wiem coś wykombinuje ciezka sprawa bo nie chce niczego uszkodzić a o to nietruno sami wiecie niemożna nic na siłe. dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Dodano po 56 [minuty]:

To nie był duży wypadek. samochó nie był skasowany! nawet poduszki były całe dostał strzała w lewy błotnik lekko alusa uszkodził i wachacz sie lekko zgioł. kable były do świateł przeciete przez blache to polutowałem i poizolowałem koszulkami zgrzewczymi. tylko tyle antena chyba nie jest ruszona jest zcałkiem innej strony. z tyłu na dachu. jak nie bedzie działac to radio kupie sobie jakieś na mp3. ale troszke mi go szkoda bo są tam takie małe bajery jak np telefon. Ale jak mus to mus. jeszcze sie dowiedziałem cz yta jąc na forum ze cholernie cieżko jest wymontować to radio bez kluczy ja brałem gwożdzie praktycznie takie same jak dziurki po imbusach tak pisali na innych forum teraz czytam ze to powinny być milimetrowe stalowe druty.

pozdrowionka
  • Poziom 20  
    Myśłe że jęlsi jest napięcie w kostce a tobie sie nawet niechce wyjąć radia to dlaczego twierdzisz że jest uszkodzone
    W ten sposób nie zaoszczędziłeś czasu tylko go zmarnowałeś i nam czytającym także

Co by było gdyby bezpiecznik od radia był przy AKU - zalał by sie wodą za każdym razem :-) to by była frajda

Yahoo
  • Poziom 10  
    witam. tylko problem w tym że koło akumulatora są bezpieczniki wszystkie dobre wiec pewnie w radiu padniety za tydzień jade do polski wiec wiesz teraz pracuje by zarobić na rejestracje wszystko kosztuje radio bym już dawno wymontował gdyby był czas wczoraj nie miałem takich kluczyków nie imbusów ale takich nie wiem jak sie nazywają:) w każdym bądz razie radio wymontuje wcześniej czy pużniej bo nie chce mi sie jechać 1500 km do polski bez radia. troszke by sie nudziło. poprostu nie mam czasu chciałem uzyskać pomoc. samo wymontowanie radia jest dosyć trudne nigdy z takim szajzem sie nie spotakałem to dlatego takdługo sie schodzi potrzebne są specjalne klucze. próbowałem je wyciągnąć c. czytałem na forum ze 4 gwożdzie są potrzebne do tego i co wziołem 4 gwożdzie lekko wygiołem ale radio nie chce wyjść chyba bede musiał wszystko rozebrać . itroszkesie zejdzie a wieczorami nie chce robić bo sie policja bedzie czepiać a jestem nielegalnie. wiec lipa by była troszke jak by sie dopieprzyli do mnie . a czesto jeżdzi wieczorami ciekawie by to wygladało jak bym z latarką w reku grzebał przy radiu. hmmm dziekuje za pomoc napewno ze wszystkich skorzystam a tak na marginesie dzieki za rzyczenia hahaha jeszcze jedno czy ten bezpiecznikkoło akumulatora ma jakieś oznaczenie na klapce albo coś?

dobrejnocy
    pozdrawiam