Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia a montaż elektrycznych lusterek

22 Lut 2006 09:40 13264 7
  • Poziom 11  
    Witam,

Zakupiłem sobie siłowniki do elektrycznych szyb oraz elektryczne lusterka. Zakupiłem wszystko z jednego samochodu z całym okablowaniem oraz modułem komfort. Niestety mimo iż samochód sprawuje się nieźle na nowy okablowaniu to i tak są problemy z siłownikami oraz elektrycznymi lusterkami bo nie chce działać. Doszedłem do wniosku że z silników od szyb wydłube płytki z układami i podłączę siłowniki tak jak to jest w przypadku tych tandetnych uniwersalnych siłowników gdzie idą dwa przewody i będzie wszystko działać. Pytanie teraz czy da się też tak zrobić z lusterkami ? Czy da się uruchomić lusterka bez modułu komfort, czy jest na to jakiś sposób ?? Zapewne jeżeli w silniczkach jak się wydłubie to wszystko i jest ok to i jakoś z lusterkami też da się to pominąć. Proszę pomóżcie :-)

Pozdrowionka
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    "rabson" chciałbym Ci pomóc, ale sam mam z tym problem (?) i szukam pomocy w tym temacie. Może jak będzie nas dwóch, to ktoś się zlituje ?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    mawi, nikt nie potrafił pomóc więc usiadłem ostatnio z miernikiem, próbnikiem itd.. i wszystko mi działa bez modułu komfort. Szczerze się przyznam, że to nawet nie jest trudne :-) jak nadal posiadasz elektryczne podgrzewane lusterka oraz regulator lusterek "joistik" odezwij się :-)

pozdrowionka
  • Poziom 10  
    A może ktoś wie do czego podłączyć ogrzewanie lusterka (kabel wyprowadziłem przez dziurę w drzwiach) ele od strony samochodu są 4 wtyki i nie wiem gdzie go mam podłączyć. Pomóżcie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ok. w Fabii ludzie robią tak samo. Chodziło mi o sprawy wyzualne (po prostu nie mam którędy przeciągnąć kabelka aby doprowadzić go do przekazika tylnej szyby) mniemam, jak już pisałem od strony samochodu są 4 wtyczki (podpina się do nich okablowanie wychodzące z drzwi) - głośniki, i centralny zamek oraz szyby elektr. Myślę, że w którejś z tych wtyczek jest miejsce na ogrzewanie lusterka i to właśnie chcę znaleźć. Inaczej musiałbym ciągnąć kabel po wierzchu a to byłoby trochę nie bardzo estetyczne. Może ktoś wie do czego są te konkretne wtyczki i gdzie można podpiąć to ogrzewanie lusterka?
    Help, idzie zima a moja Fabka grzanych lusterek nima ... ech
  • Poziom 11  
    radeklw, przykro mi, ale określenie, że masz cztery wtyczki nic nikomu nie powie. Okablowanie w skodach jest najróżniejsze w zależności od tego czy to combi, hatchback czy sedan oraz czy to wersja komfort, fresh, clasic itd. Z tego co dowiadywałem się pewnego czasu w salonie, skody mają około 80 różnych okablowań. Jeżeli nie masz elektrycznych lusterek i chcesz je załozyć to polecam pociągnąć nową wiązkę bo raczej wpiąć Ci się w instalację nie uda a ogrzewanie wtedy masz na joystiku w pozycji środkowej, jeżeli natomiast nie masz elektrycznych tylko manualne a chcesz zrobić sobie podgrzewane to polecam wpiąć się w przewód od tylego ogrzewania i po sprawie a kable przeprowadzić normalnie przez belki przy przednich drzwiach rozebrać lusterko i tam przeciągnąć przewód.
  • Poziom 8  
    Witam!
    Nie ma problemu z montażem lustrek elektry.-podgrz. do F[1] pod oryginalny włącznik regulacji lusterek elektr.podgrz. lewa strona drzwi przy klamce otwierania drzwi , wystarczy tylko odpowiedni oryginalny schemat elektr. do danej wersji:
    1.rok
    2.model
    3.wyposażenie danego auta

Po wykonaniu całej instalacji elektr. w aucie należy zakodawać lusterka elektr.-podgrz. VAG-em lub VCDS aby grzały lusterka.

PO TAKIM MONTAŻU WSZYSTKO DZIAŁA JAK W ORYGINALE
    (producent).