Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1.9 dci tuning

BARTEK87 22 Feb 2006 14:14 10739 6
    BARTEK87
    Level 11  
    Kupilem lagune 1.9 dci i chce cos z nia zrobic : zaczolem od : dobrego oleju , wymiany filtrow lepszej firmy , wyszyscil mechanik silnik itp : i teraz sie zastanawiam nad filtrem stozkowym K&M i stumienicy .i czy to cos da w dieslu ?? bo sie zastanawiam czy jest sens , bo slyszalem ze szybciej sie bedzie wkrecal na obroty i turbinka bedzie lepiej slyszalna:D:) prosze o odp
    siwy144
    Level 19  
    Zamiast stożka daj wkładkę.
    Repa
    Level 14  
    Podaruj sobie filrty powietrza K&M czy sportowe wkładki powietrza, bo będziesz często wymieniał Lutfmassenmeser - czyli popularną przepływkę. Wywal katalizator, też będziesz miał ten sam efekt.
    Wsadziłem kiedyś strumienicę do mojego Golfa 3 1,9 TDI 90 KM. Wydaje mi się, że był dynamiczniejszy, ale to raczej była autosugestia.

Jeżeli chcesz uzyskać jakiś sensowny efekt to zastanów się nad chiptuning- iem, da to 100% lepszy efekt niż sportowe filtry powietrza itp...

Chociaż te silniki 1,9 dci nie są udanym "tworem" Renault-a (min. sprzęgło), więc nie da się z nich "wykrzesać" za dużo mocy, ale nie jest aż tak tragicznie.

Pozdrawiam
    Repa
    BARTEK87
    Level 11  
    Wkladke czyli co?? bo nie zabardzo rozumiem!!
    a ta przeplywka to tez cos nie kumam!! prosze o wyjasnienie:)
    A co do rocznika to jest to model przejsciowy 99-00 A PRZEJECHANE 200 000 ,ale wiem przynajmniej ze nie cofane:) tak jak to robia teraz w tych autach z rocznika 94 i maja 160 hehehe , spr z ta strumienica , zamiast katalizatora!! a stozek chyba nie zaszkodzi??
  • Helpful post
    Repa
    Level 14  
    Przepływka to inaczej miernik masy powietrza, znajduje się tuż za filtrem powietrza i jest ona potrzebna do wyznaczania dawki paliwa w powiązaniu z wieloma parametrami silnika. Jeżeli uszkodzisz ten czujnik to samochód praktycznie przestaje jechać, teraz to nie taki ból kupić przepływkę za 200 zł. Ale wcześniej można było kupić tylko w serwisie za ciężkie pieniądze. A filtr stożkowy na pewno nie pomoże tej przpływce tylko ją szybciej wykończy, jest ona bardzo wrażliwa na wilgoć i bród. A doskonale chyba sobie zdajesz sprawę z tego, że stożkowy nie filtruje tak dobrze jak normalna wkładka do filtra powietrza. A i nie zapominaj jeszcze o tym, że za przepływką masz drugą cenną rzecz w samochodzie ... turbosprężarkę.
    Nie rozumiem Twojego podejścia, dbasz o silnik od wewnątrz inwestując w dobre oleje, dobre filtry itp. a chcesz go wykończyć od zewnątrz dostarczając mu np. kwarcu który dostaje się do silnika razem z powietrzem przez sportowy filtr powietrza, a tym samym szlifuje Twoją turbinkę i gładź cylindrów ...

Szczerze mówiąc, jeżeli chcesz poprawić parametry pracy silnika, tj. wyciągnąć z niego więcej momentu obrotowego i mocy, zrób chiptuning, a nie baw się w jakieś filtry stożkowe które w dieslu tak na prawdę nic nie dają.

Pozdrawiam
    Repa
    BARTEK87
    Level 11  
    TO stozek wybiliscie mi juz z glowy:) dzieki:)