Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymogi bezpieczeństwa dla systemów automatyki maszyn

roh 23 Feb 2006 20:45 1961 5
    roh
    Level 11  
    Witam
    Szukam informacji na temat wymogów bezpieczeństwa stawianych układom automatyki maszyn. Chodzi mi o wszystko co jest związane z zapewnieniem odpowiednich norm oraz zapewnieniem bezpieczeństwa (wykonanie układu sterowania w odpowiedniej kategorii bezpieczeństwa). Jeśli macie jakieś informacje na ten temat to proszę o info.

Pozdrawiam
    roh
    Level 11  
    Dzięki za pomoc. Info w sprawie dyrektywy maszynowej na pewno będzie pomocne. Interesowałoby mnie także jak zdobyć odpowiednie normy związane z bezpieczeństwem gdyż potrzebuję dość szczegółowych informacji na ten temat. Chodziłoby mi o wymogi dotyczące osprzętu a także samego układu sterowania np. ilości i rodzaju styków w układzie stopu awaryjnego czy też osłon bezpieczeństwa. Temat jest bardzo szeroki i dlatego dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
    roh
    Level 11  
    Witam
    Dzięki za całą pomoc i wszystkie informacje związane z moim pytaniem. Co prawda nie udało się rozwiać wszelkich wątpliwości (np. odnośnie wymaganych norm - gdyż są one płatne i nie ma możliwości ich przejrzenia) ale i tak dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam