Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic kx-p7305 - kasowanie bębna??

24 Lut 2006 17:02 2658 8
  • Poziom 14  
    witam pytanie dotyczy w/w drukarki a dokładnie kasowanie bębna
  • Poziom 14  
    hm - ciekawe posty - ale mój problem polega na tym ze wymieniłem klientowi toner w owej drukarce a ona nadal wskazuje jego brak.
    W zasadzie w ten sam sposób pokazuje brak tonera i konieczność wymiany bębna - nie chce naciągać klienta na spory wydatek nie mając pewności ze to bęben.

moje pytanie - jak rozróżnić w tym modelu konieczność wymiany bębna od konieczności wymiany tonera???
  • Poziom 21  
    W drukrkach Panasonic KX-P6XXX w chwili gdy manager stanu drukrki pokazywał kominikat o wymianie bębna należało wcisnąć SHIFT+F1 i pojawiło się zapytanie czy licznik bębna ma zostać wyzerowany.
    Wymiana bębna na nowy nie powoduje automatycznego kasowania licznika.
    Informacj była zawarta w instrukcji obsługi i nie stanowi żadnej tajemnicy

Spróbuj może producent trzyma się opracowanego wcześniej schematu.

• Poziom 43  
    poczytaj - właściwie od tego trzebab było zacząć :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic214430.html

Dodano po 3 [minuty]:

brak tonera to brak tonera - zazwyczaj zasłania koniecznośc wymiany bebna ( po założeniu tonere komunikat z bebnem znowu staje sie widoczny )

jeśli nie ma takiej informacji w instrukcji to znaczy że końcowy uzytkownik nie powinien tego robić sam
  • Poziom 14  
    problem z drukarką jest taki że po wymianie tonera nadal wskazuje brak tonera.
    sprawdziłem stary toner - jest go jeszcze sporo a już wskazała brak
    wstepnie myślałem ze bęben się skonczył - ale chyba to nie to.
    w oprogramowaniu cały czas wskazuje brak tonera
    bardzo prosze o pomoc.

• Poziom 43  
  • Poziom 9  
    Witam

Mam taki sam problem jak kolega , mianowicie posiadam drukarke Panasonic KX-P 7305 .

Wysietla sie blad ze nie ma tonera wiec kupilem nowy oryginalny panasonica.

Po wlozeniu kasetki z tonerem i wlaczeniu drukarki wyswietla sie taki sam blad ze jest brak tonera .

Drukarke mozna zresetowac przez przytrzymanie przycisku na panelu przednim ale to tez nic nie dalo .

Przeciscilem styczniki od kasetki i w drukarce i dalej to samo .

Czy ktos rozwiazal podobny problem ???

Z gory dziekuje
  • Poziom 14  
    a próbowałeś reset ???

reset urządzenie:
    wyjąć toner, włożyć tylko bęben następnie włączyć maszyne i wcisnąć jedyny przycisk na panelu przez minute. następnie wyjąć bęben i połączyć go z tonerem, załadować do drukarki i znowu trzymać przycisk przez minute