Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wtryskiwaczem, Twingo.

czarodziej1968 28 Feb 2006 15:19 2678 6
Relpol
 • #1
  czarodziej1968
  Level 14  
  Zdarzyła mi się przykra niespodzianka. Na dworze był mróz, auto zmrozone, po dopaleniu przejechałem kawałeczek i układ przełączył się na zasilanie gazem, spadły obroty silnika, więc trochę przygazowałem i wystąpił strzał w gaźnik, po tej operacji auto już nie odpaliło. Rozebrałem obudowę filtra i okazało się, że po przekręceniu stacyjki z wtryskiwacza leje się benzyna, odłączyłem kabel od niego , benzyna co prawda przestała się lać , ale pompka ciągle pracuje, tak jakby w układzie nie było ciśnienia paliwa. Może ktoś z was wie jak sprawdzić wtryskiwacz. Może tylko jakieś uszczelki poszły. Wymontowałem wtryskiwacz, oringi, które go uszczelniają w obudowie gaźnika wyglądają ok. HELP 

  Zapomniałem dodać , Auto to Renault Twingo rok 1995 , silnik ten starszy z zasilaniem jednopunktowym.
 • Relpol
 • #2
  cjr
  Level 21  
  Odłączyć akumulator na kilka godzin, miałem taki przypadek w R19 a słyszałem że i w innych renówkach z gazem też się zdażało. Dziwne. Sprawdź też, czy nie skleiły się styki przekaźników.
 • #3
  czarodziej1968
  Level 14  
  Czy już w trakcie przekręcania kluczyka powinno być podawane napiecie na wtryskiwacz, nie mówię o sytuacji , kiedy kręci się rozrusznikiem. jakim napieciem jest zasilany wtryskiwacz?
 • #4
  cjr
  Level 21  
  Czasem juz po przekręceniu kluczyka pojawia się krótki impuls ale nie powinien on otwierać wtryskiwacza. Napięcie raczej 12v. Odłącz bezpiecznik od pompy paliwa i zobacz czy wtryskiwacz się otwiera przy załączaniu zapłonu, możesz też próbować go sprawdzić na krótko. Może być zawieszony ale i tak pompa raczej nie powinna ciągle pracować.
 • #5
  czarodziej1968
  Level 14  
  No właśnie u mnie jest taki objaw , że pomp-a ciągle pracuje, normalnie było tak , że po przekręceniu zapłonu, pompa włączała się na kilka sekund, wytworzyła pewne ciśnienie w układzie i wyłączała się , a teraz piłuje ciągle, dziwne , bo benzyna już nigdzie nie cieknie. Od mechanika słyszałem , że wtryskiwacze pracują na niższym napieciu, że jak się poda 12V to można go spalić.
 • #6
  gumiś_rzesz
  Level 25  
  wtryskiwacze są różne i na różne napięcia. Nie wiem jak jest w twingo ale w niektórych jedno punktach pompa paliwa nie robi ciśnienia tylko pompuje paliwo w układ a ono wraca powrotem do baku pompowanie wstępne jest po to aby uzupełnić ew. braki paliwa. Nie wiem jak jest u ciebie bo nie znam tego silnika.
  POZDRAWIAM
 • #7
  autoel
  Level 26  
  Nie napisałeś z jakim silniczkiem jest to twingo (oznaczenie), wtryskiwacz pewnie jest sterowany minusem, plus dostaje po załączeniu stacyjki, pompa pracuje cały czas, oczywiście po uruchomieniu silnika, praca pompy nie ma nic wspólnego z ciśnieniem w układzie,ciśnienie paliwa jest regulowane czysto mechanicznie.