Witam,w monitorku zimny lut na kondensatorku ,w efekcie czego uszkodzony Hot pod tajemniczym oznaczeniu TT 2076 ,znalazłem ze to ponoć zamiennik 2Sc5297. Rutynowo wymiana elementów w bazie i na zasilaniu elektrolitów ,wstawiłem owego 2Sc po 15min poległ termicznie,następnie wsawiłem mocniejszy 2Sc5446 ,grzeje się za bardzo ,przebiegi na bazie jak i kolektorze wyglądają na normalne .Podejrzewam że bez orginału się nie obejdzie ( wstawiałem rózne egzemplarze z działajacych monków bez efektu ) .Przerabiał już ktoś temat z tym TT ,gdzie kupie ten wynalazek .Pozdrawiam