logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

OptiView II 15 B - zamiennik TT 2076, problem z przegrzewaniem tranzystora

Krawczak 01 Mar 2006 18:21 1011 2
REKLAMA
  • #1 2362549
    Krawczak
    Poziom 31  
    Posty: 1578
    Pomógł: 175
    Ocena: 50
    Witam,w monitorku zimny lut na kondensatorku ,w efekcie czego uszkodzony Hot pod tajemniczym oznaczeniu TT 2076 ,znalazłem ze to ponoć zamiennik 2Sc5297. Rutynowo wymiana elementów w bazie i na zasilaniu elektrolitów ,wstawiłem owego 2Sc po 15min poległ termicznie,następnie wsawiłem mocniejszy 2Sc5446 ,grzeje się za bardzo ,przebiegi na bazie jak i kolektorze wyglądają na normalne .Podejrzewam że bez orginału się nie obejdzie ( wstawiałem rózne egzemplarze z działajacych monków bez efektu ) .Przerabiał już ktoś temat z tym TT ,gdzie kupie ten wynalazek .Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 2364752
    Mikippp
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 980
    Pomógł: 174
    Ocena: 30
    Witam,
    OptiView II 15 B -> AOC CMPC-D556N
    HOT to 2SC5296 - SANYO (dostępny w TME)
    PS Moim zdaniem z monitorem jest coś jeszcze nie tak... chyba że testowane tranzystory to były "malowanki"

    Mikippp
  • #3 2364967
    Krawczak
    Poziom 31  
    Posty: 1578
    Pomógł: 175
    Ocena: 50
    Wita, problem rozwiazany, zmiana R428 0,82 na 2,2 ohma i D405 na 1N5822 (obwód bazy) .Po 2 h radiator osiąga 50stopni co mozna przyjąć za norme .Temat można zamknąć .Pozdrawiam
REKLAMA