Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BA1404 - nadajnik FM - problem chyba z zasilaczem .

01 Mar 2006 22:36 1616 6
  • Poziom 19  
    Złożyłem sobie nadajnik na BA1404 ( kit AVT2723 ), dokupiłem na allegro kwarc 38kHz i wszystko wydawałoby się ok gdyby nie szumy i dziwny dzwięk na odbiorniku ( gdy do nadajnika nie jest dostarczany sygnał audio). Próbkę dzwięku zamieszczam ( nagrana po podłączeniu odbiornika do PC ). Dzwięk ten zakłuca też muzykę. Większy jest gdy podłącze jako zasilanie zasilacz antenowy 12V , mniejsze ( jak na próbce ) gdy jako zasilanie podłączony jest zasilacz komputerowy. Zauważyłem też, że szumy znikają, jednak dzwięk pozostaje gdy złapię za antene. Czy to oznacza ze mam zbyt badziewiastą antenę ( odbiornik jest ok 3m od nadajnika ). Prosze o pomoc zwłaszcza w wyeliminowaniu tego dzwięku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    to moze robic antena zwlaszcza jak jest bezposrednio podlaczona do nadajnika dlatego ze sygnal wcz z ant.wchodzi na obwody mcz.podlacz kawalek koncentryka i oddal antene na kilka metrow od nadajnika.pozdro
  • Poziom 20  
    Wyraźnie słychać buczący zasilacz . Słaba filtracja , może stabilizacja by się sprzydała.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kolego kolo robiles kiedys nadajnik,bo on napisal ze nawt z zasilacza pc buczy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Vacpan, a spróbuj go zasilić z baterii/akumulatora... ?
    Zewrzyj też przy tej próbie wejścia audio do masy, ok?
  • Poziom 19  
    Problem już rozwiązany .. niestety negatywnie. Rozwaliłem BA1404 przy lutowaniu kwarca. Coś sie zapsuło i buczało. Nowy BA1404 i nie buczy. Swoją drogą jak uziemić grot lutownicy. Lutownica to Elwik RT-24 http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=8542&sess_id=63f821d2a41f197c55884d328abc9f5a . Ma ona takie złącze dodatkowe wydaje sie pod uziemienie ale nie wiem co tam wetknąć i do czego potem podłączyć.