Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UT-70B ile wart?

rekin316 01 Mar 2006 23:52 10051 30
Tespol
    rekin316
    Level 12  
    Zakładam kupno takowego miernika/ ew. Ut-60 , koniecznie z podłączeniem pod PC. Głównie chodzi mi o soft dostarczany wraz z miernikiem. Chce na bieżaco logowac pomiar ze źródła- np. napiecia, prądu, w pewnym czasie (powiedzmy 2,3min). Czy taki log można zapisać na dysku? Jak jest wogóle z poprawnością działania programu? Z góry dzięki. Pozdrawiam

Ps. Oczywiście bedzie do użytku codziennego , lecz teraz o tą kwestie najbardziej mi chodzi.
  • Tespol
    luki55
    Level 20  
    Witam :)
    Zamówiłem ten miernik, jak przyjdzie paczka to odpowiem na pytanie.
    Pozdrawiam
    sp5gbw
    Level 17  
    Tak, możesz rejestrować wyniki pomiarów a nawet rysować wykres, ale tylko w programie miernika.
    SIEKIERA_666
    Level 21  
    sp5gbw wrote:
    Tak, możesz rejestrować wyniki pomiarów a nwet rysować wykres., ale tylko w programie miernika.

Wyniki zarejestrowane w programie zapisywane są do pliku *.XLS - a więc możesz tworzyć dowolne wykresy w Excel'u. Przynajmniej tak jest w UT-60G.

Pozdrawiam SIEKIER'A
    :twisted:
    czarownica
    Level 18  
    Witam.
    Mam cały komplet tego, właściwie to w "B" wykorzystuje się pomiar indukcyjności dlawików przy naprawach geometrii w TV a w wersji "A" pada dioda Zenera 6,8 V dużej mocy i jest problem z naprawą jednego i drugiego .

Dodano po 6 [minuty]:

Korzystam zawsze tylko z "A".
  • Tespol
    btomko
    Level 34  
    MIERNIK UNI-T UT70B AUTO RS232
    [UT70B]

Napięcie DC: 0.4-1000V,
    Napięcie AC: 4-750V,
    Prąd DC: 400uA-10A,
    Prąd AC: 400uA-10A,
    Rezystancja: 400-40M ohm,
    Pojemność: 4nF-40mF ,
    Częstotliwość: 4kHz-400MHz
    Temperatura: -40 C - 1000 C (40 F- 1832 F),
    Podświetlanie LCD
    RS 232 - komunikacja z komputerem
    Pomiar względny
    Pomiar: max/min
    Testowanie diod
    Akustyczny tester ciągłości obwodu,
    Wyświetlanie ikon
    Pomiar temperatury w skali Celsiusa i Fahrenheita
    Automatyczne wyłączanie
    Automatyczna zmiana zakresów
    Bargraf

Gdzie tu jest indukcyjnosc?
    luki55
    Level 20  
    Kolega czarownica chyba nie mówi o mierniku :/ Przy okazji mam pytanie do czego służy funkcja RPM i jak ją wykorzystać?
    czarownica
    Level 18  
    Mam właśnie UT70 B, ten drugi napiszę jaki jest jak oddda kolega (z indukcyjnością)

Dodano po 1 [minuty]:

Właśnie w tym UT 70 B pada dioda Zenera 6.8V.
    btomko
    Level 34  
    MIERNIK UNI-T UT70A
    [UT70A]

Zestaw zawiera:
    Multimetr
    Przewody pomiarowe
    Czujnik temp.
    Instrukcje
    Bateria 9V

DC Voltage 200mV/2V/20V/200V/1000V
    AC Voltage 200mV/2V/20V/200V/750V
    DC Current 20mA/2mA/200mA/10A
    AC Current 20mA/2mA/200mA/10A
    Rezystancja 200ohm/2k/20k/200k/2M/20M/2000Mohm
    Tranzystory TAK
    Diody TAK
    Tester Buzer TAK
    Wyświetlanie ikon TAK
    Auto off TAK
    Słaba bateria TAK
    Input Impedance for Voltage Measurement 10MW
    Zasilanie 9V (6F22)
    Max. Display 1999
    LCD Size 53x62mm
    Special Functions
    Fused 10A Range TAK
    Capacitance 20nF/200nF/ 2uF/100uF
    Pomiar Indukcyjności 2mH/20mH/200mH/20H
    Pomiar Częstotliwości 2kHz -10MHz
    Temp. (oC) -40oC~1000oC
    Temp. (oF) -40oF~1832oF
    Data Hold TAK
    Auto Ranging frequency
    Peak Hold TAK
    Logic TAK
    Display Backlight TAK

Ten zawiera indukcyjnosc.

Posiadam UT70 B juz będzie około 2 lat jeszcze nigdy nie padła mi ta dioda.Ma kilka wad (ale nic nie jest doskonałe) ale jak na razie dosc dobrze się sprawuje.
    czarownica
    Level 18  
    Problem w tym koledzy, że takiej diody o TAKIEJ MOCY nie ma! Używam miernik bez tej diody od roku! Problem mam również z serwisem, tego w warszawie nikt nie wie gdzie jest ?
    luki55
    Level 20  
    O jakiej ty mówisz diodzie? Możesz mi to troszkę przyblizyć?
    czarownica
    Level 18  
    na wejściu miernlka jest dioda około 8W 6.8 V zener w tym nierniku co kupiłeś !

Dodano po 1 [minuty]:

druk się pali a mało miejsca na inną diodę
    Masster
    Level 32  
    Ja mam pytanie do użytkowników UT-70B.
    Czy po włączeniu na woltomierzu bez podłączonych sond pomiarowych pokazuje Wam napięcie rzędu 5-200mV?
    U mnie tak jest i nie wiem czy dostałem uszkodzony egzemplarz czy po prostu ten typ tak ma. Dodam jeszcze, że napięcie zeruje się po zwarciu ze sobą sond.

I jeszcze jedno czy da się wyłączyć dźwięk?
    To piszczenie przy każdym przełączeniu jest trochę drażniące.
    czarownica
    Level 18  
    tak jest nic się nie da zależy też ile go masz może spalona jest
    Masster
    Level 32  
    czarownica wrote:
    tak jest nic się nie da zależy też ile go masz może spalona jest

Wybacz ale od samego początku mam trudności ze zrozumieniem co masz na myśli. Napisz to proszę jaśniej.

Dodam, że miernik jest nowy, wczoraj go dostałem i mam gwarancję w razie czego.
    luki55
    Level 20  
    nie masz żadnej diody spalonej....u mnie też tak jest , i przy pomiarze pojemności tez mi sie wyświetlają liczby wielkości 0,200 nF...
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

ja też nie weim o co chodzi z tą diodą użytkownik czarownica twierdzi , że wszystkie mierniki serii UT-70B mają ta diode uwaloną czy co ...przeciez to jest nie możliwe mam ten mienik od poczatku i od zawsze tak było że jakies wartości się pokazywały na wyświetlaczu....mam pytanie jeszcze , czy ten miernik dobrze mierzy wam częstotliwość w gniazdku jest te 50Hz czy tam 51Hz ,czy bardzo odbiega wskazanie miernika od tej wartości ???
    czarownica
    Level 18  
    wymontowaną mam !!!!! i nie twierdzę że wszystkie są uwalone tylko padają i jest problem z zakupem tej diody i serwisem nie wkręcajcie mnie
    czarownica
    Level 18  
    ja tak właśnie spróbowałem i padła wtedy dioda popsułem miernik żonie ....ale była wściekła :D i nie można jej kupić nigdzie właśniue się spakowała wyjeżdza na szkolenie uffffffffffffffffff jaki będzie spokój !:D
    sp5gbw
    Level 17  
    Przy normalnej eksploatacji żadna dioda nie wysiada.Na zakresie mV szczególnie AC miernik odbiera fale elektromagnetyczne i jest to normalne.
    luki55
    Level 20  
    Dokładnie sp5gbw potwierdzam...pozdro
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ogrzewam trochę temat. To w końcu warto zainwestować w tego UT 70 B, czy raczej szukać czegoś innego? I jeszcze pytanie do użytkowników tego miernika. To automat. Z jaka prędkością działa w nim buzzer w czasie pomiarów ciągłości obwodu? Od razu informuje o przejściu/zwarciu, czy trzeba czekać? Bo w moim metexie (boże mierników świeć nad jego duszą ;) ) trzeba było czekać około 3 sekundy. A to cała wieczność jak się komuś spieszy.
    Masster
    Level 32  
    Ja z mojego jestem ogólnie zadowolony, autozakresy się nieco ślimaczą ale buzzer działa błyskawicznie.
    ali-g
    Level 15  
    mam pytanie dotyczace ut-70b, mianowicie ma bardzo duzy zakres pomiarowy, czy u was poprawnie mierzy czestotliwosc powiedzmy 26m ?
    Ps. test ciaglosci obwodu (buzzer) niby w miare szybki, ale taki jakis... sam nie wiem, wole uzywac starego uni-t kupionego za 20zl na targu...
    szatz
    Level 25  
    Ja jestem uzytkownikiem UT-70 i byłem z niego właściwie zadowolony . Brakowało mi tylko pomiaru większej pojemności . Miał tę zaletę że mierzył pojemność bez wylutowywania z płyty ( w większości przypadków ). Niestety pozwalałem z niego korzystać innym i chyba zmierzyli pojemność na nierozładowanym kondensatorze - przestały działać : pomiar indukcyjności i pojemnośći . Zastanawiam się czy kupić ten sam model czy ten z literką B ? Czy ten z literką B mierzy pojemności w układzie i jak długo czeka się na pomiar pojemności powyżej 1000µF ?
    Masster
    Level 32  
    Mierzyć, mierzy ale taki pomiar nie jest pewny bo mierzy sumę wszystkich pojemności na tych liniach także taki pomiar nie jest miarodajny. Nie wiem czy zauważyłeś, że UT-70B nie ma pomiaru indukcyjności.
    szatz
    Level 25  
    Zauważyłem. Elektrolity i tak mają bardzo dużą tolerancję nawet +/- 20% . Przy mierniku UT 70 podawały praktycznie dokładne wartości . W przypadku gdy pokazywało inaczej - wiadomo trzeba sprawdzić wylutowując lub upewnić się czy nie pracują równolegle .
    Chciałbym sie dowiedzieć czy wersja UT 70B tez pozwalała na taki pomiar pojemności . Przez moje rece przeszło bardzo wiele mierników ale jak do tej pory UT 70 miał jak dla mnie najwięcej zalet. Wiadomo ma też i minusy ale za tą cene ?
    Masster
    Level 32  
    Mierzy też w układzie, robiłem tak.
    lukaszend
    Level 12  
    UT-70B.
    Czy wyniki pomiaru przesłane do komputera za pomoca RS232 przedstawiane są z wiekszą dokładnością (ilość miejsc po przecinku) niż na wyświetlaczu miernika ?
    Masster
    Level 32  
    Dawno nie używałem tej funkcji i po zainstalowaniu na nowo programu do obsługi miernika okazało się, że przestał działać, wywala błąd. To pewnie przez SP3, poprzednio na Windowsie XP SP2 działał a teraz nie uruchamia się nawet w trybie zgodności z windows 95. Ale z tego co pamiętam to dokładność była taka sama jak na wyświetlaczu (mogę się mylić, nie mam na czym sprawdzić).