Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDH585 pompa - jak pralka jest pełna to nie może wejść na obroty.

03 Mar 2006 21:28 1602 20
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich
    Od jakiegoś czasu pompa ciekła. W pewnym momncie ją zatarło. Rozebrałem wymieniłem simering nasmarowałem. Pompa chodzi jeżeli ma niski poziom wody albo po pustu. A jak jest pełna pralka nie może wyjść na obroty, "męczyła się". Rozebrałem ja ponownie wyczyściłem cały wirnik dokładnie, stojan z rdzy, nasmarowałem panewki. Już mi sie wydawało że jest ok. Alo to samo. Myslałem czy nie jest zaciasny uszczelniacz? sam juz niewiem. Mam akurat miernik obrotów to mierząc na sucho ma ok 2800RPM a z simerem ok2700.
    Może ja się męcze a przyczyna tkwi po stronie elektrycznej???

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista AGD
    Może masz skręcony wąż zbiornik filtr i pompa go zasysa ,że się robi płaski odcinając przepływ.
  • Poziom 12  
    A dobrze poskładałeś?
    Sprawdź kierunek obrotów!
  • Specjalista AGD
    Myślę że przyczyna tkwi w simeringu .Sprawdz optycznie pompkę przy wypuscie wody czy wirnik pompy obraca się normalnie czy powoli ,jeżeli powoli anapięcie zaśilania masz230v to proponuje wymianę pompy.koszt ok.40 zł.Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Jeżeli chodzi o obroty to napewno sa dobre, nie da się pomylić.
    Z tym zasysaniem weża nie sprawdzałem ale nie sądze.
    Myślę o tym simeringu, skoro on jest oryginalny a pompa ma nawet na osi wirnika trochę wydarty rowek i nasmarowałem to powinno chodzić
  • Specjalista AGD
    Miałem takie przypadki ,że po założeniu nowego simeringu pompa miała przy wypuscie wody za ciężko i kręciła się wolniej.Sprawdz i odpisz.
  • Poziom 14  
    zbyszeks0
    Co z tym zrobiłeś?
  • Specjalista AGD
    Jeżeli pompka kręciła się wolniej ręką popychałem śmigło pompki (w tym momęcie napięcie było na pompie) czynnosc tą wykonywałem kilka krotnie do czasu aż pompka przy kolejnej próbie zaczeła samoczynnie wypuszczać wodę .Po prostu simering musiał dotrzeć się.Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Miałem podobny problem i stwierzam że niektóre simeringi sa wykonane z dosyc twardej gumy ! Mój sposób na to :
    Jezeli masz pompę rozebrana i załozony nowy simering panewki i wałek w miejscu prowadzenia simeringu polej olejem wazelinowym ! Działa na bank ! A dla Ciekawosci powiem że to nie była pierwsza pomka i smar czy wazelina nie zdają egzaminu !
  • Specjalista AGD
    Zgadzam się z kol.asteroid sam też nie używam smaru jednak pompki nieraz się blokowały i trzeba im było trochę pomóc.:
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Ten simmer który założyłeś to podróba - dlatego nie zawsze rusza.
    Wymień pompę na magnetyczną i problemy się skończą na zawsze (tzn. do końca żywota tej pralki) ;)
    Koszt około 50zł
  • Poziom 14  
    Tak czy owak kupię sobie ten olej wazelinowy, moze się kiedy przyda. Kupno pompy to ostnie posunięcie i tak zrobie. Już mi się nie chce znowu robierać pompy bez rezultatów pozytywnych. A jak nie pomoże ta wazelina??
    Z tego co się orientowałem sa dwa rodzaje pompek za43 i 49 zeta.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Katowice, ul.Wodna 5

orygiane uszczeki do pomp firmy "Simbo" (czy "simeu"? jakiś nieczytelny ten napis)koszt ~2zł

jak komuś się chce to może sobie podjechać :lol:
  • Poziom 14  
    W sumie jestem często w Katowicach.
    Mój kosztował 2,70 i sprawdzę czy jest oryginalny. Aha przecież dzwoniłem do sprzedawcy/servisu gościu powiedział że simer jest oryginalny i mam coś innego z tą pompa jeszcze
    elpast napisał:
    W sumie jestem często w Katowicach.
    Mój kosztował 2,70 i sprawdzę czy jest oryginalny. Aha przecież dzwoniłem do sprzedawcy/servisu gościu powiedział że simer jest oryginalny i mam coś innego z tą pompa jeszcze

Tak, jasne. Pewnie indukcja magnetyczna w szczelinie zmalała o połowę z powodu anomalii pogodowych....

PS
    słowo "gościa" przecież droższe od pieniędzy ;)
  • Poziom 14  
    Powiem elektryk2000 że myślałem że to może być z tym związane, ale tylko skończyło się na wyczyszczeniu.
  • Specjalista AGD
    Ja już od kilku lat nie widuję oryginalnych uszczelek do tych pomp, a na podróbie odpalić taką pompę, to męczarnia. I nie pomoże najcudowniejszy smar. Gdyby tam był simmer, to nie ma sprawy, ale tam jest uszczelka tego typu:
    Ja w ogóle nie wymieniam uszczelek w tych pompach, za dużo niespodzianek bywało. I często po pół roku ciekło.
    Ale dla siebie można się pobawić ;)
  • Poziom 14  
    Może strikte jest to zwiazane z tą szczelina powietrzną????? aaaaa nie z simerem.
    No ale zayzayer tak mówi, tak apropo możesz bardziej szczegółowo określić lokalizację, moze jesteśmy sąsiadami:-)
    Z indukcją w szczelinie to był strikte żart ;)
    Jeżeli coś oprócz uszczelki może dolegać tej pompie, to może źle skręcona i wirnik ociera o stojan?
  • Poziom 14  
    Oczywiście dajesz nowe masz spokój, a tak czas nie zapłacony kombinowaniem.

Kupuje nową.

Temat zamykam