Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne dżwięki z suba - czy to normalne?

04 Mar 2006 12:28 1031 17
  • Poziom 33  
    Witam
    Mam problem z subem od komputerowych Creative'ów. Otóż, gdy pracuje na maksymalnych "obrotach" , przy sporym basie i każdym dmuchnięciu bass-reflexu słychać takie chrrr . Co to może być?
    Podejrzewam, że to szumy b-r. Czy mam rację?
  • Poziom 11  
    Moim skromnym zdaniem to przesterwoujesz go !! Chodzi o to że dajesz na niego za mocny sygnał i on już nie może to robi "chrrr" !!
  • Poziom 33  
    Według mnie to dziwne. Przecież to Creative. Ale może się przesterowuje.. Czekam na dalsze posty na ten temat.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jak z otworu, to znaczy, że ma za małą średnicę.
  • Poziom 33  
    Osłuchałem już. Faktycznie za mała średnica. Ale nie mogę nic zmieniać. TO NIE SĄ MOJE GŁOŚNIKI. Zresztą fabryka to fabryka.
  • Poziom 11  
    Jeśli jest oryginał to napewno ma dobry bass reflex !! Ale każde głosniki do komputera można przesterować !!

Ja osobiście mam Głośniki ALPHARD 5.1 i jak podciagne w opcjach karty dźwiękowej i np. w Winampie , a później podkręce głośniki to już po połowie robi "chrrr".
  • Poziom 33  
    U mnie ustawia się bas tylko w pilocie i gra prawie jak AIWA 2x70W mojego kolegi (oczywiście chodzi o bas i soprany).

Dodano po 4 [minuty]:

A br fabryczny nie zawsze jest dobry. Mam jeszcze takie głośniki 2.1 Tracer z b-r-em (ale już ich nie używam) to szajs. Bas się zamula tak, że jak słuchałem dość trudnego (dla sprzętu) nagrania, gdzie bas mocny, to Tracery co prawda nie charczały, ale bas się zlał w jedną całość. Odsłuch basu tragiczny. Ale w końcu Tracer to tylko znaczek, a reszta chińskie za 100 zł hehe. :D:D:D:D
    TRACER 300W P.M.P.O!!!!!! - za 100 zł
  • Poziom 13  
    moze za duza albo za krutki b-r spróbuj go przytkac rękom i posluchaj
  • Poziom 33  
    Cóż i tak nic nie zmienię w br, ale spróbuję przytkać reką. Przecież to nie zaszkodzi głośnikowi.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jak będziesz długo trzymał i szczelnie to owszem moze mu zaszkodzić :/
  • Poziom 33  
    Oj to nie próbuję, bo jak już wcześniej napisałem to nie moje.

Dodano po 1 [minuty]:

Tracery już próbowałem. Bas jest słabszy, ale też zamulasty. W Tracerze jest głośnik 10 cm!!!!!!!
  • Poziom 13  
    nie zatykaj calego otworu tylko pul nawet jak zatkasz caly to nic mu nie będzie przeciez takie glosniki grają w obudowach zamkniętych

Dodano po 1 [minuty]:

albo przyjarana jest cewka albo wzmacniacz jak charczy caly czas

Dodano po 3 [minuty]:

piszesz jeszcze ze jak gra na max to charczy przeciez to normalne jak napiepszyles mu basu na eqlalizerze i dajesz na maxa

Dodano po 7 [minuty]:

niema takiego zestawu co przy pelnej mocy nie przestraja glosnika musisz z umiarem go kręcic nie p[rzesadzac z niskimi tonami pozyczyles glosniki i dajesz im na ful glosnosc i bas a boisz sie przytkac b-r prędzej ich zjarasz takim graniem
  • Poziom 33  
    Hmmm myślałem, że można im tam dużo w rurę dać, ale teraz będę je oszczędzał. ;);)
  • Poziom 31  
    Jeżeli mówisz, że to nie Twoje to nie powinieneś w ogóle w to ingerować. Może masz za wysoko bas ustawiony w programach do odtwarzania.

:arrow: pieter glosnik, kjuik_87 - co to w ogóle za bzdury? Jakie zatykanie? W ten sposób zmienia się całkowicie sens działania kolumny.
  • Poziom 33  
    W sterownikach i winampie mam default.
  • Poziom 31  
    Więc chyba wina leży tylko w konfiguracji otworu BR, który jest po prostu zbyt wąski. Tak się niestety zdarza w fabrycznych subwooferach do komputera.
  • Poziom 24  
    co to za karta ?

jezeli jakas lipa lub nawet tanszy Sound Blaster to max daj 80% Master Volume i Wav - beda małe zniekształcenia juz u źródła.
    A subwoofer oczywiscie nie mozesz tak na max'a rozkrecac bo tez zniekształcenia rosna wykładniczo!
    tak do 80% wszystkich maxymalnych potencjometrow sie trzymaj i powinno byc ok.
    i jezeli malo basu troche korektorem podbij.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Daj sobie w Winampie na 50% volume!!

A na karcie 80% tak ajk już wcześniej było napisane !!