Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet 5L problem przy wydruku 600dpi

05 Mar 2006 03:32 4056 21
  • Poziom 20  
    Witam!
    Drukarka zachowuje sie bezproblemowo jezeli jest ustawiona opcja druku 300dpi, w momencie przestawienia jakosci druku na 600dpi przy dokumentach wielostronmicowych (np. 5 stronicowy dokument worda). Po kliknieciu polecania drukuj, dioda DATA w drukarce miga, czasem pobiera kartke i drukuja ja prawidlowo, nastepnie miga dioda ERROR, a czasem drukarka wogole nie wciaga papieru a jedynie zaczyna migac dioda DATA a nastepnie ERROR.
  • Specjalista - kserokopiarki
    własnie , to zdarza sie pod win XP co spowodowane jest małąiloscią pamieci w drukarce
  • Poziom 27  
    Nie napisałeś właśnie na jakim systemie pracujesz, ale według twojego opisu masz WinXP, pod którym 5L się tak właśnie zachowuje. Według mnie masz trzy wyjścia:zmiana drukarki przy XP, zmiana systemu przy 5L lub drukowanie na 300dpi. Dokładanie pamięci jest całkowicie nieopłacalne ze względu na wartość drukarki w stosunku do wartości pamięci.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    No koledzy widze, ze temat znacie na wylot..... Pracuje na Win XP, drukarka ma standardowo 1MB. A poomogloby moze dokupienie pamięci do drukarki lub podlaczenie drukarki przez adapter USB--->centronics??

• Poziom 43  
    zmiana połaczenia nic nie zmieni
    dołożenie pamięci może pomóc jak okazyjnie kupisz

a tak właściwie to czy drukowanie w 600dpi jest ci takie konieczne ?
  • Poziom 20  
    A jak sadzicie 1MB dodatkowej pamieci wystarczy aby pozbyc sie klopotu??
  • Poziom 27  
    Myśle, że tak. Ja sam pracuję na LJ 1100 z 2MB (może nie to samo co twoje ale podobne) i działa bez problemu. Ostatnio jednak powiększyłem do 8MB, ze względu na pliki PDF i BMP.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    A ja powiem tak; używam u siebie w serwisie tylko drukarek 6L-2szt. i 5L-1szt. Wszystkie pracują pod xp (kiedys pod 2000) i drukuje naprawde dużo, i na różnych materiałach. Nie ważne czy zpod worda czy acrobata, drukowanie przebiega bezproblemowo. Tylko jedna z drukarek 6L posiada dodatkową listwe pamięci 8Mb ( czyli łącznie 9Mb) i nie ma żadnej widocznej różnicy, a szczególnie w rozdzielczości.

Jedyną wadą jest to ,ze nie ma dostępnych sterowników pod xp, i windows dodaje swoje- przez co nie ma dostępu do ustawień tej drukarki.
  • Poziom 20  
    Po dokupieniu 4MB karty pamieci wszelakie kaplikacje i problemy ustapily.... Dziekuje za zainteresowanie i wachowe rady. prosze o zamkniecie tematu.
  • Poziom 17  
    Znam tańszą metodę na ten problem - odpowiedni sterownik. Wszyscy moi znajomi oraz klienci mieli ten problem z 5L ( ja również ) , ale kiedyś po długich poszukiwaniach w necie znalazłem odpowiedni sterownik. Strzegę go jak skarbu bo nie można go już znaleźć na stronach HP.Zaznaczam , że problem nie istnieje przy 6L.
    P.S.
    Oczywiście pod XP:D
  • Poziom 20  
    To moze bys sie tak podzielil swoja wiedza, w koncu po takie fora jak to isnieja.... A moze jeszcze dolozybyc zalacznik, zapewne koledzy rowniez byliby za!!!
  • Poziom 27  
    Właśnie, skoro to taki wspaniały sterownik to podziel się nim z nami. Napewno wiele osób będzie wdzięcznych.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Rzeczywiscie duzo lepszy ten sterownik.... Jedno pytanko jeszcze: Co to jest ten wspolczynnik DWS i na jaka wartosc ma byc ustawiony?? Ustawia sie gdzies ile drukarka ma pamieci?? Moja ma 5Mb i chcialbym aby to bylo wykorzystane...:) Jak sadzicie jaka opcja powinna byc zaznaczona: Zacznij drukowanie po umieszczeniu w buforze ostatniej strony czy zacznij drukowanie natychmiast??
  • Poziom 37  
    "Tajemniczy" sterownik jest dostępny w sieci np. http://printers.free-driver-download.com/HP/2460/HP-LaserJet-5L-pcl-5e-Driver-For-Windows-2000-NT4.0.html

Wystarczy użyć google.......... :P

A tu "kawałek" regulaminu;

Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:

....i zamieszczanie załączników znajdujących się...... w sieci Internet w celu zdobywania dodatkowych punktów (można ewentualnie podać odsyłacz)

Co na to moderator ? :)
  • Poziom 17  
    Przez tydzień "serwis" nie chciał pomóc , a jak znalzł się ktoś kto pomógł to trzeba Go zjechać . Nie znam linka w necie do sterownika bo dawno temu go szukałem. Mająć nazwę konkretnego sterownika jest go o wiele łatwiej znaleźć w necie . Kiedy podałem nazwę pliku "serwis" pisze - jakie to łatwe. Nic dodać nic ująć. W ten sposób można każdego zniechęcić do pomocy innym.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem, pobralem sterownik ale nie wiem co dalej zrobic bo po rozpakowaniu jest 14 plikow ale same takie ktorych windows nie rozpoznaje :/ mam win xp
  • Poziom 27  
    Podczas instalacji drukarki użyj opcji "z dysku..." i wskaż katalog, do którego rozpakowałeś pobrany plik.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    mam zamiar kupic hp laserjet 5l ale naprawde pamiec 1mb nie wystarcza do normalnego drukowania ?
    drukowanie pdf jest az tak uciazliwe ?
  • Poziom 17  
    Drukowanie "ciężkiego" dokumentu np. w PDF trochę niestety trwa przy 1 MB pamięci. Ale jakość wydruków oraz znikome koszty eksploatacyjne wynagradzają z nawiązką tę drobną niedogodność . Jeśli drukarka jest sprawna to warto brać.
  • Poziom 37  
    Mariunciu napisał:
    Drukowanie "ciężkiego" dokumentu np. w PDF trochę niestety trwa przy 1 MB pamięci.

Można tę niedogodność ominąć, optymalizując plik .pdf. Robi to np.Acrobat 7.0; i wtedy taki plik drukuje się bez żadnego problemu, nawet jak będzie miał 100 stron.