logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki mikrofon z echem i bipem do CB radia Alan 100 PLUS polecacie?

Michal3000 07 Mar 2006 12:01 11234 11
REKLAMA
  • #1 2384900
    Michal3000
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    Proszę o podpowiedź jaki mikrofon z echem i bipem do Alana 100 PLUS proponujecie???
  • REKLAMA
  • #2 2385157
    medicb
    Poziom 28  
    Posty: 1457
    Pomógł: 89
    Ocena: 64
    Przypominam, że używanie roger beepa jest zabronione na terenie RP :D !
  • REKLAMA
  • #3 2385220
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2502
    Pomógł: 115
    Ocena: 373
    Dobry mikrofon przewyższy wartość tego radia.
  • REKLAMA
  • #4 2385749
    Michal3000
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    Śmiało mogę sobie na to pozwolic...kolego Sady ;)
    Proszę o konkretną odpowiedź.

    Z góry dziękuję.
  • #5 2385853
    norbert cbr1
    Poziom 14  
    Posty: 142
    Pomógł: 5
    Ocena: 13
    Kolego zamiast całego mikrofonu kup sobie gotowe echo np. typu edi i wlutuj w mikrofon to echo kosztuje ok. 40 zł i kupisz je w sklepie elektronicznym jako kit avt prosto się podłącza i działa tez nieźle, a jak chcesz juz tak bardzo kupowac to na alegro jest jch sporo jak chcesz to mam gdzies schemat takich mikrofonów z echem

    Dodano po 1 [minuty]:

    Kolego zamiast całego mikrofonu kup sobie gotowe echo np. typu edi i wlutuj w mikrofon to echo kosztuje ok. 40 zł i kupisz je w sklepie elektronicznym jako kit avt prosto się podłącza i działa tez nieźle, a jak chcesz juz tak bardzo kupowac to na alegro jest jch sporo jak chcesz to mam gdzies schemat takich mikrofonów z echem
  • #6 2385868
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2502
    Pomógł: 115
    Ocena: 373
    Począwszy od Sadelty ME-3, HM-350, HM-650, a kończywszy na CB-COMPACT - można wybierać.
  • REKLAMA
  • #7 2386152
    olek9364
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 3
    jeśli chcesz dobry mikrofon to polecam coś z modeli sadelta HM,nie kupuj żadnych badziewnych podróbek typu KM-2020 MAAS, ewętualnie mik pan dm 432 mt, ale jest bez bipa ,lepiej kupić używany HM niż w tej cenie nowy badziew.
  • #8 2387090
    Michal3000
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    A macie moze jakąś opinię o mikrofonie Wolf 24S???

    Dodano po 27 [minuty]:

    Albo ten NM 425.

    Czy wtyczki tych wszystkich mikrofonow beda pasowaly do tego Alana, i czy wszystkie maja bipa???

    Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi.
  • #9 2387278
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 11583
    Pomógł: 1298
    Ocena: 1676
    Michal3000 napisał:
    A macie moze jakąś opinię o mikrofonie Wolf 24S???

    Szajs :)
    Jak chesz kupić to poszukaj PAN ECM2018, Astatic RD104E, 636L, a jak wiesz z której strony lutownica jest gorąca, to ssm2165 lub 66 się kłania.
    Michał
  • #10 2387316
    zwirek1
    Poziom 30  
    Posty: 1342
    Pomógł: 161
    Ocena: 306
    witam
    piersza zasadnicza sprawa gdzie ten mikrofon ma pracowac na bazie czy w mobilu ?
    jak będzie to baza i DX-y to przydał by się wypas a do mobilka to uważam za strate pieniedzy na taką zabawke sciągającą wszystkie odgłosy samochodu.
    takie jest moje skromne zdanie .
    przypomina mi to tuning malucha wartego kilkaset zlotych i sprzęt audio zamontowany w środku za nie mniejsze pieniądze :D
    pozdro 4all
  • #11 2387558
    Michal3000
    Poziom 11  
    Posty: 27
    Ocena: 1
    Radyjko jest zamontowane w busie. Chce miec mikrofon z echem i bipem ponieważ wczesniejsze moje radyjko w moim mobilu mialo taki mikrofon i bardzo sie przyzwyczailem do takiego rozwiazania. Chcę teraz dobrac coś konkretnego do tej setki, tak by wtyczka do niego pasowala i nie trzeba bylo nic przerabiac.
    A co masz na mysli pisząc ze te mik. sciagają wszystkie odglosy samochodu. Ja w swoim poprzednim aucie nie mialem takiego problemu.
  • #12 2387772
    olek9364
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 3
    wolf f24 jest średnim mikrofonem, i z echa zabardzo niewyciągniesz piszczy linia,a sadelta hm ma regulacje wzmocnienia i można regulować w zależności od warunków w jakich się znajdujesz baza czy mobil.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru mikrofonu z funkcją echa i bipa do CB radia Alan 100 PLUS montowanego w pojeździe. Zwrócono uwagę, że używanie roger beepa jest zabronione w Polsce. Zalecane jest unikanie tanich podróbek typu KM-2020 MAAS, a zamiast tego poleca się mikrofony marki Sadelta, zwłaszcza modele HM-350 i HM-650, które oferują regulację wzmocnienia i lepszą jakość dźwięku. Alternatywnie można zastosować gotowy moduł echa (np. kit AVT typu EDI) wlutowany w mikrofon, co jest tańszym i prostym rozwiązaniem. Mikrofon Wolf 24S oceniono jako przeciętny, a modele NM 425 i inne często nie mają bipa lub wymagają przeróbek. Wskazano także na modele PAN ECM2018, Astatic RD104E, 636L oraz układy SSM2165/66 jako dobre jakościowo rozwiązania. Podkreślono, że mikrofony do użytku mobilnego mogą zbierać hałasy samochodu, co należy uwzględnić przy wyborze. Ważne jest, aby wtyczka mikrofonu pasowała do Alana 100 PLUS, co ułatwia montaż bez konieczności przeróbek.
REKLAMA