logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Router ADSL AR 804u ASMAX - brak połączenia, dioda ADSL nie świeci

PrzemoX 08 Mar 2006 19:43 1529 4
REKLAMA
  • #1 2391015
    PrzemoX
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Routera ADSL AR 804u ASMAX użyłem do podziału neostrady na dwa komputery.Po skonfigurowaniu urządzenia zgonie z instrukcją poprzez przeglądarkę zostało ustanowione połączenie tj. oba komputery łączyły się z internetem a także między sobą w sieci LAN. Można by zapytać gdzie problem ? Po pewnym czasie eksploatacji nastąpiła usterka dioda ADSL nie świeci brak połączenia- nie pomagał reset, odłącznie zasilania,czy próba przywrócenia ustawień fabrycznych. Został oddany do naprawy. W serwisie stwierdzono, że wgrano nowy Bios bo ktoś zmienił hasło administratora a potem je zapomniał- wyjaśniam że hasło nie było zmieniane. Po naprawie dwa dni i znowu problem tym razem dioda się paliła ale połączenia nie było, znowu serwis i jak twierdzą nic nie naprawiali tylko poddali testowi którego wynik jest pozytywny urządzenie sprawne.W między czasie otrzymałem zastępczy router ,który zadziałał bez problemu ale po około tygodniu dioda ADSL zgasła i znowu nie można przywrócić połączenia.Zastanawiam się teraz czy to wina awaryjności urządzeń tego typu czy też przyczyna może być po mojej stronie.
    Proszę o pomoc może ktoś z Państwa miał do czynienia z takim problemem
  • REKLAMA
  • #2 2391935
    shivo
    Poziom 20  
    Posty: 339
    Pomógł: 29
    Ocena: 6
    blueline dzwoniles? w sumie nie wiem po co, bo raczej Ci nikt tam nie pomoze, ale no nie wiem,
    przy dobrym szczesciu jakbys pogadal z jakims informatykiem, i poprosil o diagnostyke lini, to moze akurat by cos wykryli? moze modem po ich stronie jest uwalony? i nie moze sie dogadac z Twoim?
    awaryjnosc bym wykluczal, dzialalem na asmaxie pare lat, przy neo640, i wszytko bylo OK, nigdy nie swirowal, zawsze ladnie wszystko dzialalo..
    na orginalnym modemie od neo tez sie tak dzieje? czy nie sprawzdales?

    pozdrawiam;
  • REKLAMA
  • #3 2393342
    PrzemoX
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Gdy korzystamy z orginalnego modemu neostrady nie ma żadnego problemu wszystko działa należycie.
  • REKLAMA
  • #4 2401304
    przezorny
    Poziom 16  
    Posty: 184
    Pomógł: 9
    Ocena: 3
    PrzemoX napisał:
    Routera ADSL AR 804u ASMAX użyłem do podziału neostrady na dwa komputery.Po skonfigurowaniu urządzenia zgonie z instrukcją poprzez przeglądarkę zostało ustanowione połączenie tj. oba komputery łączyły się z internetem a także między sobą w sieci LAN. Można by zapytać gdzie problem ? Po pewnym czasie eksploatacji nastąpiła usterka dioda ADSL nie świeci brak połączenia- nie pomagał reset, odłącznie zasilania,czy próba przywrócenia ustawień fabrycznych. Został oddany do naprawy. W serwisie stwierdzono, że wgrano nowy Bios bo ktoś zmienił hasło administratora a potem je zapomniał- wyjaśniam że hasło nie było zmieniane. Po naprawie dwa dni i znowu problem tym razem dioda się paliła ale połączenia nie było, znowu serwis i jak twierdzą nic nie naprawiali tylko poddali testowi którego wynik jest pozytywny urządzenie sprawne.W między czasie otrzymałem zastępczy router ,który zadziałał bez problemu ale po około tygodniu dioda ADSL zgasła i znowu nie można przywrócić połączenia.Zastanawiam się teraz czy to wina awaryjności urządzeń tego typu czy też przyczyna może być po mojej stronie.
    Proszę o pomoc może ktoś z Państwa miał do czynienia z takim problemem


    prawdopodobnie ten model ma niewlasciwy sterownik zajrzyj na www.asmax.pl tam są nowe sterowniki do tego modelu
  • #5 2422860
    PrzemoX
    Poziom 11  
    Posty: 9
    Dziękuję spróbuję zaktualizować sterownik może to rozwiąże problem.
REKLAMA