logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Golf 2 - jakie Car-Audio? Do wykorzystania około 1500 - 1700 zł.

ticek18 08 Mar 2006 22:11 5128 13
REKLAMA
  • #1 2391753
    ticek18
    Poziom 12  
    Posty: 102
    Witam zakupiłem VW Golfa 2
    i mam problem musze go naglośnić (pozadnie) mam do dyspozycji ok.1500zl - 1700zl
    Chodzi mi o takie naglosnienie zeby mnie bylo slychac przed tym zanim mnie ktos zobaczy.Nie mam nic procz samochodu i piniedzy.
    Za wszelka pomoc z góry dziekuje !!!
    Najlepiej sprawdzony sprzet :)
  • REKLAMA
  • #2 2391803
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Heh dobre "Chodzi mi o takie naglosnienie zeby mnie bylo slychac przed tym zanim mnie ktos zobaczy" Po pierwsze jesli chcesz naglosnic osiedle a nie autko to kup bumbooxa i wystaw za okono a po drugie 1700zl to troszke malo zeby zrobic taki efekt o jaki ci chodzi :lol: .Pozdro!
  • Pomocny post
    #3 2391918
    Koffboy
    Poziom 19  
    Posty: 391
    Pomógł: 15
    Ocena: 3
    w cene wliczasz radyjko czy juz masz jakies ?
  • REKLAMA
  • #4 2392374
    ticek18
    Poziom 12  
    Posty: 102
    mike21 - To była przenośnia chodzi mi o to ze golf ma glosny tlumik i nie chce go slyszec w srodku ( tylko mi nie pisz ze mam zmienić tlumik jesli nie masz nic sensownego do napisania to moze nie pisz wogule :) )

    Nie nie mam radia mam tylko samochod i pieniadze :)

    Dodano po 9 [minuty]:

    mam na oku ten głośnik (do bagaznika)

    http://www.allegro.pl/item89920601__pioneer_tsw_306c_1000w_okazja_w_wa.html

    i ten wzmacniacz do tego glośnika !!

    http://www.allegro.pl/item90474668_sklep_nowy_blaupunkt_gta_200flasch_350w_20_sztuk.html

    Jak myślicie dobry zestaw czy lepiej kupic do tego wzmaka jakas gotowa tube ??

    A teraz moze jakies radio hmm

    http://www.allegro.pl/item89064777_pioneer_deh_4100r_mosfet_4x45w_1_mies_gwarancji.html

    głosniki do przodu
    moze cos takiego ??

    http://www.allegro.pl/item91115650_interaudiopl_zest_na_zwrot_boschmann_rv_6200xt_gw.html


    Jak myślicie jak to zagra ?? lub co mozna zmienić ??
    Dzieki za odpowiedzi :)

    Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

    znalazlem chyba troszke lepszy glośnik

    http://www.allegro.pl/item90953167_jbl_gt4_15_1000w_38cm_20hz_nowy_gratis_gwarancja_.html


    co wyscie byscie wybrali Pioneer czy JBL
    Będe sluchał różnej muzyki od hh po techniawki

    Dodano po 3 [minuty]:

    Lub może LANZAR ??

    http://www.allegro.pl/item88565765_nowy_dwucewkowy_subwoofer_38cm_lanzar_1200w_power_.html

    Dodano po 1 [minuty]:

    ktory z nich bedzie dawał szybki basss i jak bedzie trzeba to i zejdzie nisko tak abym go slyszal kolo samochodu no bo jak np: kupie sobie glosnik za 500zl a jak stane z kolesiami na parkingu obok auta a jego nie bedzie slychac :)
  • #5 2392619
    luk1980
    Poziom 22  
    Posty: 710
    Pomógł: 62
    Ocena: 17
    Witam
    Jak chcesz szybki bas i mocny to zabuduj dobre 2" 10calówki" chociasz niewiem po co ci taki bas?Ale to jest moje zdanie .Miej na uwadze swoje zdrowie mocny bas nawet moze cie zabic .Jezeli nie wieżysz to zapytaj expertów.Moim zdaniem pozadna 10 calówka ci w zupełności wystarczy jest to kompromis pomiędzy niskim zejsciem a szybkościa, a jak chcesz zyskac na jakości to 2 x8" i obudowa zamknięta bedziesz mieć szybki bas i jakośc oczywiście nie kupuj wynalazków typu boschmman alphard itp.Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 2392627
    Maurinius
    Poziom 13  
    Posty: 116
    Pomógł: 3
    Ocena: 2
    kup sobie jbl gt4-12 do tegpo wzmacniacz monacora 225W rms.. boschmann nie kupuj nic z tego kumpel mial i tak szybko jak dostal tak szybko sie spalily.... radio polecał bym te:
    http://www.koda.pl/pl/index.php?katg=4&kat=33&prod=196#x

    ma duzo funkcji. i dobre w obsludze...
  • #7 2392628
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    heh dobra to juz sie nie odzywam :wink: .Jak slysze ze ktos ma takie podejscie to kojazy mi sie to jednoznacznie heh.Nie chce uczestniczyc w wiejskim tuningu jak to sie mówi.Pozdro!

    P.s Dziwnie zmieniasz wypowiedzi wczesniej pisales co innego :lol:
  • #8 2392649
    Koffboy
    Poziom 19  
    Posty: 391
    Pomógł: 15
    Ocena: 3
    ja proponuje przod
    http://www.allegro.pl/item90630455_rainbow_super_system_slx_265.html

    sub to cos takiego http://www.allegro.pl/item90967581_hertz_es_250_500_watt_gwarancja_24_m_promocja_.html

    wzmak
    http://www.allegro.pl/item89145140_wzmacniacz_monacor_hpb_604_najtaniej_.html

    Do tego jakies fajne ryadyjo alpine lub pioneera i bedzie git tylko pamietaj ze jeszcze drzwi musisz wygluszyc i dochodzi koszt kabli do wzmaka itp
  • REKLAMA
  • #10 2393517
    luk1980
    Poziom 22  
    Posty: 710
    Pomógł: 62
    Ocena: 17
    mike21 napisał:
    heh dobra to juz sie nie odzywam :wink: .Jak slysze ze ktos ma takie podejscie to kojazy mi sie to jednoznacznie heh.Nie chce uczestniczyc w wiejskim tuningu jak to sie mówi.pozdrawiam!

    P.s Dziwnie zmieniasz wypowiedzi wczesniej pisales co innego :lol:
    Mike21 do kogo to było mówione?
  • #11 2394128
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    No chyba latwo wyczytc do gogo kieruje te slowa ticek18 :wink: .Heh dziwne ma podejscie do sparawy.A mi sie to kojarzy jednoznacznie!Nawet jak napisal broniac sie marnie ze to tylko przenośnia. :lol: Pozdro!
  • #12 2395995
    Rademal
    Poziom 20  
    Posty: 384
    Pomógł: 15
    Trochę tego naklepalem :)

    Radio używka inaczej sie nie da wzmacniacz 4 kanałowy jakis przodzik np Powerbass i subik ES250 mam kilka takich na sprzedaż i ludzie biorą jak ciepłe bułeczki bo gra niskim soczystym basem!!!!!!!!
  • #13 2567272
    Adriano1983
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Jeśli chodzi o nagłośnienie przodu (tył odradzam)to proponuje zacząć od wytłumienia drzwi specjalnymi matami bitumicznymi tak aby wyeliminowac drgania elementów i pozbyc sie rezonansu...
  • #14 2567331
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Adriano1983 napisał:
    Jeśli chodzi o nagłośnienie przodu (tył odradzam)to proponuje zacząć od wytłumienia drzwi specjalnymi matami bitumicznymi tak aby wyeliminowac drgania elementów i pozbyc sie rezonansu...

    kolego ten post byl 2 miesiace temu 8=O

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje nagłośnienia do VW Golfa 2 w budżecie 1500-1700 zł, które zapewni głośny dźwięk słyszalny na zewnątrz pojazdu. Nie posiada radia ani innych komponentów, jedynie samochód i środki finansowe. W dyskusji pojawiły się propozycje zestawów audio obejmujących subwoofery, wzmacniacze i radioodtwarzacze. Sugerowano m.in. subwoofer Pioneer TSW 306C oraz wzmacniacz Blaupunkt GTA 200, a także zestawy głośnikowe Boschmann RV 6200XT i Rainbow SLX 265. Zalecano również wzmacniacze Monacor (np. HPB 604, 225W RMS, 500W RMS) oraz subwoofery JBL GT4-12 i Hertz ES 250. Wskazano na konieczność wygłuszenia drzwi matami bitumicznymi dla eliminacji rezonansów i poprawy jakości dźwięku. Dyskusja podkreślała, że budżet jest ograniczony, a osiągnięcie bardzo głośnego efektu wymaga kompromisów. Poruszono też kwestie jakości i trwałości sprzętu, odradzając tanie i mało trwałe marki. Proponowano używane radio Pioneer DEH-4100R oraz Alpine jako dobre rozwiązania. Podsumowując, rekomendowane jest połączenie solidnych głośników przednich, subwoofera z odpowiednim wzmacniaczem oraz wygłuszenia wnętrza dla optymalnego efektu w ramach dostępnego budżetu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA