Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwykły kabel telefoniczny zamiast skretki ???

przemek610 09 Mar 2006 17:25 4516 6
  • #1 09 Mar 2006 17:25
    przemek610
    Poziom 11  

da sie zrobic tak siec ?? zamiast skretki dac zwylko kabelek telefoniczny 10 zył. Podpiąc pod niego wtyczki skrosować i miec sieć miedzy dwoma kompami. Moze juz ktoś to robił i wie jak to działa i ile metrów na tym wyciągnie.

Acha i jescze jedno pytanie by siec działała trezba podpiąc ile kabli ??? Wszystkie osiem czy tylko 4.

Z góry dzieki za pomoc pozdro

0 6
  • #2 09 Mar 2006 17:32
    crazy_88
    Poziom 42  

witam bardziej rozpowszczechniona jest skretka krosowana

0
  • #3 09 Mar 2006 17:38
    przezorny
    Poziom 16  

mozna by zrobic, ale kabel do sieci zalecany jest z ekranem, telefoniczny moze tłumic sygnał, moze być za cienki drucik? powinno pracowac do 100 mb.
    /drucikow / potrzeba 8 szt ,,, tu spojrzyj http://www.cafe.mlynek.gower.pl/kros.gif

0
  • #4 09 Mar 2006 17:55
    popaw1
    Poziom 19  

Witam
    Możesz spróbować, jeśli to nie jest kabel ze skręconymi po 2 żyły to obawiam się, że zasięg takiej sieci będzie mniejszy niż skrętki czyli deklarowane 100m. Na dobrych kartach sieciowych można wyciągnąć 130 i więcej lecz kosztem szybkości działania i gubienia pakietów. W twoim przypadku taka sytuacja może już następować po paru metrach.
    A do podłączenia potrzebujesz 2 par żył skręconych ze sobą (końcówki:1,2,3,6 w końcówce rj45) o ile się nie mylę.

0
  • #5 09 Mar 2006 18:27
    przemek610
    Poziom 11  

ta siec mam miec 20 m wiec z tego co panowie mówicie to powinno chulac

0
  • #6 09 Mar 2006 18:31
    tomi-pops
    Poziom 13  

Kolego wykonywałem taką sieć u znajomego na zwykłym kablu płaskim 4 przewodowym do 18 m działa pod warunkiem że nie będziesz zwijał nadmiaru w krążek. Znajomy miał problem z widocznością kabla - (estetyka) zaryzykował i wszystko śmiga gdzieś od pół roku. Natomiast nie próbuj na kablu który ma więcej żył jak 4 a nie jest skrętką bo pozostałe będą zakłócać aktywne. Łączysz wtedy piny tylko 1 2 3 6 na wprost albo krosójesz zależy co z czym łączysz.Jeśli na większą odległość to nawet nie kombinuj - szkoda czasu i kasy. Ja korzystam do dalszych odległości z kabla samonośnego telefonicznego - jest on skrętką ekranowaną jedyny jego minus to kombinacja przy montażu wtyczek.
    Powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

ponad 18 m nie sprawdzałem ale myślę że powinno śmigać

0
  • #7 17 Mar 2009 23:02
    szczuro2009
    Poziom 10  

witam

wiec podpinam sie do tematu, zapomnialem poprowadzic 1 kabel w domu wiec pozostal mi tylko telefoniczny czy z takim parametrami cos sensownego z tego wyjdzie
    kabel firmy TEXSIM Telekomunikacyjne kable stacyjne - YTKSY /3x2x0,5mm/

link do parametrow technicznych

dzieki

pozdro

0