Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa w domu jednorodzinnym

takisobie 10 Mar 2006 22:12 3002 6
    takisobie
    Level 2  
    Witam

Mam problem z siecią domową.
    Buduję sobie domek, jestem na etapie instalacji el. i muszę się zdecydować na rodzaj sieci komputerowej - kabelek albo bezprzewodowa.

Wariant 1 - kabelek
    w każdym pomieszczeniu robię gniazdko sieciowe bo nie wiem kiedy będe potrzebował :) (9 pomieszczeń)

Wariant 2 - bezprzewodowo
    no i tu własnie nie wiem jak to zrobić.
    Co potrzebuję, aby sieć działała bezproblemowo w domku jednorodzinnym.
    (W grę wchodziłby podział NEO/Łącza radiowego) na 4 komputery oraz sieć lokalna między tymi komputerami.
    Sieć lokalna ograniczałaby się tylko do tego domku (3 kondygnacje - piwnica, parter i poddasze)

Jestem otwarty na wszelkie sugestie...
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro jesteś na etapie budowy to proponuję jednak siec przewodową.

Niekoniecznie musi być gniazdko w każdym pokoju - ewentualnie zamiast tego możesz zostawić rurki/korytka do wciągnięcia przewodu.
    Skrętka może służyć też np. do podłączenie telefonu.

Zawsze możesz do tego dołożyć obsługę sieci bezprzewodowej - wystarczy podłączyć Access Point.
    Na 99% 1 AP nie zapewni zasięgu w całym domku. W razie potrzeby podłączysz go do któregoś z gniazdek sieciowych.
    kordzio
    Level 18  
    witam
    na tym etapie to napewno sieć przewodowa po pierwsze taniej i szybciej,
    prwie każdy Pc ma już karte sieciową w sobie ., a zawsze możesz zastosować układ mieszany ostatnio montowałem kilka ruterów bezprzewodowych EDIMAXA BR 6114WG i chodzą bardzo dobrze ostatni nawet w segmęcie cztero-piętrowym ma 4xlan i WIRELESS 802,11g tu masz link http://www.action.poznan.pl/?module=Cennik&func=asortyment&id=652 tyle że do neo potrzebny by by łAR-7024 ale to zalezy od łącza które będziesz posiadał .. Tak więc przewody podstawa a reszta na bezprzewodówce. koszt przewodu to około 0,80 za metr a jedna karta bezprzewodowa to około 120zł więc chyba wszystko jasne
    pozdrawiam
    kordzio
    takisobie
    Level 2  
    dzięki za info

a gdyby jednak w grę wchodziła tylko sieć bezprzewdodowa to jaki zestaw sprzętu musiałbym mieć na takie warunki??
    pulsa10
    Level 15  
    ale tak jak kolega pisal to w rorkach w razie czego bedziesz mogl przewody wymienic lub dolozyc to jest wazne
    Golota074
    Level 11  
    Do sieci bezprzewodowej trzeba kazdy komputer wyposazyc w karte radiowa tak jak juz pisal moj przedmowca to koszt okolo 120zl za szt.(dobrej jakosci,sa tansze ale nie polecam),ja zakaladalem pare dni temu identyczna siec jak ty potzebujesz do wspoldzielenia lacza z neo zastosowalem routera Linksys wag54g koszt okolo300zl - 350zl. dziala to bezproblemowo.Caly koszt sieci radiowej u cibie to jakies 800zl(instalacje i ustawienia routera to zaden problem, zrobisz sam)
    przezorny
    Level 16  
    takisobie wrote:
    Witam

Mam problem z siecią domową.
    Buduję sobie domek, jestem na etapie instalacji el. i muszę się zdecydować na rodzaj sieci komputerowej - kabelek albo bezprzewodowa.

Wariant 1 - kabelek
    w każdym pomieszczeniu robię gniazdko sieciowe bo nie wiem kiedy będe potrzebował :) (9 pomieszczeń)

Wariant 2 - bezprzewodowo
    no i tu własnie nie wiem jak to zrobić.
    Co potrzebuję, aby sieć działała bezproblemowo w domku jednorodzinnym.
    (W grę wchodziłby podział NEO/Łącza radiowego) na 4 komputery oraz sieć lokalna między tymi komputerami.
    Sieć lokalna ograniczałaby się tylko do tego domku (3 kondygnacje - piwnica, parter i poddasze)

Jestem otwarty na wszelkie sugestie...

SIEC kablowa to 100% JAKOSCI i kabelek jest tani, natomiast z raadiową roznie bywa? i zadne wskazane rozwiązania moga nie wypalic !, wiec nierob oszczedności w tym przypadku, jak nie jestes pewny ile bedziesz potrzebowal kabelkow to poloz kabelek np 20 parowy od gniazdka/do gniazdka i puscic i siec i telefon i alarm.

TAKIE rozwiązanie aktualnie zastosowalem w swoim domu, jezeli chcesz bym ci pomogl o rozmieszczeniu kabli tv , podaj gg